Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΔΕΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 23 Μαρτίου 2007.

Tags:
  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Πως νιωθετε και τι συναισθηματα δημιουργουντε αραγε σε εσας τα υπο πλασματα οταν ο Κυριος/α σας δενει τα ματια και σας χρησιμοποιει?
    Και εσεις Κυριαρχοι/ες πως νιωθετε οταν το κανετε στις/ους υπο σας?
     
  2. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: ΔΕΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ

    Από τα πιο επιτυχημένα mindgame του είδους για μένα αγαπητέ perry.
    Αφήνει την φαντασία να οργιάσει σε σημεία τρελά..
    Και εκεί είναι που αρέσει.


    Με εκτίμηση

    hermis
     
  3. amira

    amira Regular Member

    Κατά ενα περίεργο τρόπο νιώθω τόσο ελεύθερη, όταν τα μάτια μου είναι κλείστα. Απλά παραδίνομαι. Το οτι μου κλείνει τα μάτια και μου στερεί να βλέπω τις κινήσεις Του, με κάνει να μην φόβαμαι αλλά να Τον εμπιστεύομαι (ξέρω πολλύ καλά οτι δεν θα μου κάνει κάτι που δεν μπορώ να αντέξω).
    Το βρίσκω μοναδικό το συναισθημα να στερήσε γενικότερα των αισθήσεων σου...
     
  4. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Είναι ένα υπέροχο παιχνίδι που βοηθάει να αναπτυχθεί περισσότερη εμπιστοσύνη ανάμεσα σε Κυρίαρχο και υποτακτικό.

    Όπως αναφέρει και η amira, ο υποτακτικός απλά παραδίδεται. Οι υπόλοιπες αισθήσεις του οξύνονται, εισέρχεται σε μια κατάσταση αβεβαιότητας, στην οποία δεν ξέρει τι μπορεί να ξέρει τι θα συμβεί και που η κάθε κίνηση του Κυρίαρχου είναι μια κίνηση αιφνιδιασμού.

    Επίσης, είναι ένας εξαιρετικός τρόπος για να ενισχύσει προσωρινά ο Κυρίαρχος την αίσθηση της αφής του υποτακτικού, τα χάδια και τον πόνο που προσφέρει. Αυτό έχει σαν συνέπεια το παιχνίδι που θα κάνει με το κορμί του υποτακτικού και η αίσθηση που προκαλεί αυτό στον δεύτερο, να γίνει το μοναδικό εργαλείο για το πως εκείνος θα αντιλαμβάνεται τον κόσμο γύρω του.

    Σίγουρα, σταδιακά, το δέσιμο των ματιών μπορεί να συνδυαστεί και με πρακτικές bondage (δεσίματος) και sensory deprivation (στέρηση των υπολοίπων αισθήσεων, όπως της ακοής) που θα οδηγήσει σε άλλα υπέροχα παιχνίδια του μυαλού.
     
  5. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: ΔΕΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ

    απλα....υπεροχο..
     
  6. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: ΔΕΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ

    ...ηρεμια...
     
  7. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: ΔΕΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ

    κλειστά μάτια, ανοιχτή ψυχή
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Αν αφεθεις και δεν παθεις πανικο, η φαντασια σου οξυνεται .. πολυ ερεθιστικο..
     
  9. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Όντως καταπληκτικό συναίσθημα...ακόύς τον ήχο από τα τακούνια αλλά δεν ξέρεις ποιά είναι η συνέχεια...νιώθεις το άγγιγμα Της αλλά δεν ξέρεις τι σε περιμένει...είναι απόδειξη εμπιστοσύνης σε Εκείνη...ξέρεις ότι δεν θα κάνει κάτι κακό πάνω μα αυτή η μία λιγότερη αίσθηση σε κάνει να χάνεσαι...
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: ΔΕΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ

    Μου αρέσει γιατί οι άλλες αισθήσεις είναι πιο έντονες, η ακοή ειδικά με ταξιδεύει.
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    δεμένη ορθάνοιχτη... δεμένα μάτια.

    ήχος από ελαφρά χτυπήματα στην πόρτα
    .... πόρτα που ανοίγει και κλείνει....
     
    Last edited: 24 Μαρτίου 2007
  12. madame A

    madame A Regular Member

    ειναι πραγματατικα απολαυστικο να αφαιρεις απο ενα slave μια -μια τις αισθησεις του. Τον μετατρεπει σε απολυτο υποχειριο του αφεντη. Του αφερει δικαιωματα αλλα ισως και απολαυσεις (οπως του να βλεπει τον αφεντη του ή να βλεπει τι τον περιμενει).
    Οξυνει τις υπολοιπες αισθησεις του αλλα εχει ο master τη δυνατοτητα να τον απο-προσανατολυσει εντελλως (αλλαζοντας απλα δωματιο).