Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ ΤΟΥΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Avel, στις 23 Μαρτίου 2008.

  1. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    Κατάλαβα ότι μίλησες για αισθήματα και εκεί έδωσα βάση.. Τα συναισθήματα περιπλέκονται νομίζω με τρία άτομα.. Το ότι ήμουν για τα μάτια του κόσμου δεν σημαίνει ότι δεν τον αγαπούσα σαν άνθρωπο, όμως και όταν είδε ότι δεν άντεχε να με μοιράζετε με κάποια και μπήκε στη μέση η αγάπη κ ο έρωτας όλα χαλάσανε… Είχα και εγώ το όνειρο ότι θα παντρευτώ με αυτόν, θα μπορεί να έχει την free σχέση του εκτός από εμένα θα έχω και την κοπέλα μου, θα κάνουμε οικογένεια όλοι μαζί και θα είμαστε μια χαρά, αλλά ξέρεις κάτι? Κάποια στιγμή μου βγήκε το εξής συναίσθημα.. «Θέλω το παιδί μόνο για αυτήν και για εμένα! Να ζήσω μαζί της και μόνο τον απόλυτο γυναικείο έρωτα» Οπότε ο χ τρώει άκυρο παρόλη την αγάπη. Αυτό είναι ότι χειρότερο.. Μια γυναίκα είναι δύσκολο να βρεθεί σε μια τέτοια κατάσταση.
    Anyway ο καθένας σκέπτεται διαφορετικά και είναι λογικό. Καταλαβαίνω και ξέρω τι μοναξιά υπάρχει και όλοι μας έχουμε αυτόν τον φόβο « μη γεράσω μόνος/η»

    Όπως και να έχει.. εύχομαι να βρεις αυτό που πραγματικά θες, αν και δύσκολο δεν χρειάζεται να αποκλείουμε και τίποτα στην τελική.  

    Με εκτίμηση
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣ

    subman4men αν θες να σου πω εγώ ή γενικά να ακούσεις κάτι που θα σου χαϊδέψει τα αυτιά... τότε νομίζω δεν υπάρχει νόημα να κάνουμε τη συζήτηση αυτή. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θες κάτι τέτοιο. Σου απάντησα πώς βλέπω τα πράγματα ρεαλιστικά. Ναι, στη θεωρία κι άμα βάλεις εκατό χιλιάδες παραμέτρους και "ίσως" και "μπορεί" και "αν", σχεδόν όλα είναι πιθανά/δυνατά. Στην πράξη είναι εκεί που δυσκολεύει το πράγμα.
    Αν σου κάτσει τέτοια "κατάσταση", όπως είπε κι ο astrologman, παίξε κι ένα lotto, γιατί αν ήταν να συμβαίνει τόσο... "απλά" θα συνέβαινε και πιο συχνά, μιας και δεν νομίζω να είσαι ο μόνος στον κόσμο ολόκληρο που επιθυμεί κάτι τέτοιο.
    Κάτι άλλο που θέλω να θίξω είναι το θέμα του γάμου, που βλέπω ότι εκλαμβάνεται και αντιμετωπίζεται, και απο σένα αλλά και από άλλους, πολύ επιπόλαια και χωρίς την σοβαρότητα που του αξίζει. Ο γάμος, για μένα τουλάχιστον, είναι κάτι ιερό. Η επιλογή συντρόφου για την δέσμευση αυτή είναι ίσως απ' τις πιο σοβαρές αποφάσεις που (θα έπρεπε να) παίρνει κάποιος στην ζωή του (αν δεν θέλει να χωρίζει κάθε δύο χρόνια ή να μένει σε αυτόν χωρίς να τον τιμάει ή... ή... ή...). Κατ' εμέ πάντα, αν δεν υπάρχει πλήρη αφοσίωση στον συγκεκριμένο σύντροφο, δεν υπάρχει και λόγος να μπει κάποιος στα δεσμά του γάμου εξ'αρχής. Η οικογένεια/παιδιά, κατά τα προσωπικά μου πιστεύω, δεν είναι λόγος ή τουλάχιστον δεν είναι αποδεκτός λόγος. Ο θεσμός της οικογένειας καθώς και του γάμου, όπως είπα νωρίτερα, είναι ιερός. Το να υπάρχει τέτοιο "σύμπλεγμα" (ή και γενικά ένας γάμος "ψέμα") είναι, αν μη τί άλλο, άδικο για τα παιδιά που θα δημιουργηθούν καθαρά εγωϊστικά και για την κάλυψη των αναγκών των δύο μελών. Συμφωνώ λοιπόν εξ' ολοκλήρου με το ποστ 11 της Lady in Black.
    Απ' την άλλη, αναγνωρίζω και δέχομαι ότι οι ανάγκες/προτιμήσεις/συνθήκες/αντιλήψεις/πιστεύω-ιδανικά-ηθική είναι διαφορετικά για τον καθένα μας, οπότε και αν κάποια τέτοια κατάσταση είναι δυνατή, χωρίς "θύματα", σου εύχομαι ολόψυχα να την βρείς. Σκέψου μόνο το εξής: Θα είναι κρίμα να περάσεις όλη σου τη ζωή ψάχνοντας για κάτι τέτοιο και να καταλήξεις μόνος σου επειδή δεν το βρήκες, ενώ θα μπορούσες να είχες επιλέξει κάτι διαφορετικό/πιο προσιτό και να ζούσες όλα αυτά τα χρόνια "ολοκληρωμένος".

    Τέλος, θέλω να πω κάτι που παρατήρησα. Μπορεί να δηλώνεις υποτακτικός, αλλά είσαι Κύριος (καταλαβαίνεις τί εννοώ) βάσει του τρόπου που εκφράζεσαι και απαντάς. Σου εύχομαι το καλύτερο, όποιο κι αν είναι αυτό για σένα  
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣ

    Αγαπητέ ευγενικέ φίλε,

    Πολύ λογικά τα σκέπτεσαι όλα και σε βρίσκω και πολύ προσεκτικό στις απαντήσεις σου (μην κοιτάς εμένα, ξέρω σε ποιους τα λέω γι αυτό τα λέω έτσι λίγο δαγκωνιάρικα, μου το συγχωρούν γιατί ξέρουν ότι κατά βάθος δεν δαγκώνω και απλά έχω anger issues). Έχω μερικές μικρές παρατηρήσεις όμως - θα μου επιτρέψεις - καθώς και μια γερή ένσταση.

    Δεν γίνεται. Η zinnia έχει δίκιο. Κάτι πρέπει να θυσιάσεις. Το λες κι εσύ εξάλλου.

    Αν μου ζητούσε κάποιος να θυσιάσω τα παιδιά μου στον βωμό της προσωπικής μου ευτυχίας και της ολοκλήρωσής μου ως ατόμου, θα καταλάβαινα ότι ο άνθρωπος αυτός δεν μου κάνει. Και θα έφευγα. Θα θυσίαζα επομένως κάτι. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

    Ίσως αυτό να απαντά εν μέρει γιατί μου γκαύλωσε τώρα στα σαράντα-φεύγα να ψάξω την ολοκλήρωση. Είχα λόγους.

    Δεν σε ξέρω, αλλά είσαι υλικό πατέρα. Και δεν είναι θέμα θεσμών, υπάρχουν θεσμοί που τους έχουμε χεσμένους - και καλά τους κάνουμε.

    Ένσταση! Στο λάκκο των λεόντων κατευθείαν! Τί θα πει αυτό; Δηλαδή οι σκλάβες δεν μπορούν να λειτουργήσουν ως μητέρες; Οι σκλάβες ρε, που περνάνε δια πυρός και σιδήρου; Και τί είναι αυτό που κάνει μια γυναίκα Κυρία; Η αποχή από το βιτσιόζικο σεξ; Αν δεν παίρνω πίπες και δεν ξεκωλιάζομαι, αυτό με κάνει κατάλληλη για μητρότητα; Ή η άρνηση της αναζήτησης μίας BDSM σχέσης και της σεξουαλικής μου ιδιαιτερότητας; Γιατί; Αφιερώνω την αγάπη και τον χρόνο και την φροντίδα που απαιτείται στην σχέση μου με τα παιδιά μου, όπως και στη σχέση μου με την μητέρα μου και με τους φίλους μου, όπως και στην BDSM σχέση μου, μέσα μου ξέρω τις προτεραιότητές μου και τις υποχρεώσεις μου, και ποτέ δεν βρήκα πουθενά να υφίσταται κάποια σύγκρουση. Ούτε αισθάνομαι ανάξια ως μητέρα επειδή κοιμάμαι με δερμάτινο κολάρο σαν σκυλί. Δεν ξερω τί σου συνέβη στη ζωή σου, αλλά κάπου χάνεις λάδια φίλε.

    Αν σου αρέσουν τα δύσκολα, try this for size. Ο άντρας που περιφρονεί την σκλάβα του δεν την αξίζει. Ούτε αξίζει να έχει παιδιά. Το εννοώ ακριβώς έτσι όπως το λέω.

    Ποια αισθήματα ακριβώς θα είναι αυτά; Ότι εσύ την βλέπεις ως Κυρία και κατάλληλη για μητέρα των παιδιών σου ενώ ο κοινός σας Αφέντης την περιφρονεί; Τώρα αυτό είναι ένα είδος γκαυλωτικού εξευτελισμού, θεώρηση του ζεύγους "υ" ως χαριτωμένα ζωάκια που τα εκτρέφουμε κιόλας τα καημένα για να μην αισθάνονται άσχημα ή μήπως πρόκειται για μαλακία στον εγκέφαλο;

    Στο είπα ότι έχω anger issues. Αλλά πες μου αν έχω άδικο στον συλλογισμό μου.
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    αρχισαν τα οργανα ....
    Φυσικα και δεν θα δεχομουν μια σκλαβα για μητερα των παιδιων μου ... και αν περνανε δια πυρος και σιδηρου ειναι γιατι τα θελει ο κωλος τους , οχι για τον ηρωικο τους χαρακτηρα ....
    Και τί είναι αυτό που κάνει μια γυναίκα Κυρία; Η αποχή από το βιτσιόζικο σεξ; Αν δεν παίρνω πίπες και δεν ξεκωλιάζομαι, αυτό με κάνει κατάλληλη για μητρότητα;
    οχι ... δεν σημαινει τιποτα ... αρκει ως βασικη προυποθεση οι πιπες και τα σχετικα να μην ειναι η προτεραιοτητα σου .. εφοσον λοιπον πρωτα θα σκεφτεις πως θα προφυλαξω το παιδι μου απο το να πληγωθει εστω απο κατι που θα ακουσει απο τους φιλους του (δεν μιλαμε καν για κατι που θα δει με τα ιδα του τα ματια το παιδι) , μπορεις να κανεις οτι τραβαει η ψυχη σου ...
    Demoness και Lady in Black .... Ο subman ουσιαστηκα μιλαει για κατι που συμβαινει πολυ συχνα ετσι και αλλιως γυρω μας ... εφοσον τα ατομα που συνθετουν το τριγωνο αυτο υπαρχουν στην φυση το να επιμενετε οτι ποια γυναικα θα βρεθει που θα το δεχτει αυτο ... ειναι απλα ψευδαισθηση ...
    Εδω δεχοντε σιωπηλα καθημερινο ξυλοδαρμο , ταπεινωση , εξευτελισμο , γυναικες που δεν ξερουν καν τι σημαινει BDSM ..... εκει που θα εχει δυο αντρες να την φροντιζουν θα πει "οχι" ? .... εχετε ιδεα τι απελπισια κυκλοφορει εκει εξω ?
    Ειδατε τι εγραψε ? : "δεν με ενδιαφερει η εξωτερικη εμφανιση" ... πατε στοιχημα οτι εκεινος ειναιθ σε θεση να καλυψει τις αναγκες του πριν εσεις και εγω βρουμε να καλυψουμε τις δικες μας ...
    σε 5 γραμμες μας ειπε τι θελει .... εγω 3 σελιδες να γραφω τι ζηταω .. ακρη δεν θα βγαλουμε ... ασε που στο τελος θα αντιφασκω και με τον εαυτο μου   ...
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    όπως τα λέει ο isnogood ,ήδη συμβαίνουν τέτοια σκηνικά

    πόσες είναι παντρεμένες ,αλλά είναι σκλάβες σε άλλους ; το δυστήχημα είναι ότι οι συζήγοι τους δεν το γνωρίζουν ... στη συγκεκριμένη περίπτωση τίθετε θέμα ειλικρίνιας και χαρακτήρα ... προσωπικά τις θεωρώ σκατένιες καταστάσεις και από σκατά αρρώστου να βρωμάνε επιπλέον ...

    όσο αφορά την περίπτωση που αναφέρει ο subman4men ,τίθετε θέμα κοινωνίας πως μπορεί να το αποδεχθεί ,και φυσικά ερωτήματα για τις συνθήκες που θα μεγαλώσουν τα παιδία ,τα οποία θα είναι και τα μόνα μέλη που δεν θα έχουν συνέναιση ...
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    Δεν περίμενα τίποτε περισσότερο από ανθρώπους που έχουν μαύρα μεσάνυχτα και περί BDSM και περί μητρότητας και κυρίως πατρότητας. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων αναφέρομαι στους αγαπητούς συμφορουμίτες isnogood και blindfold.

    Θα αρχίσω από τον isnogood που λέει και ένα σωστό. Σαφώς προστατεύουμε πάντα τα παιδιά, από οτιδήποτε θα μπορούσε να τα τραυματίσει ψυχολογικά και σωματικά. Τα παιδιά είναι προτεραιότητα των γονιών, είτε αυτοί έχουν σχέση βανίλα, είτε BDSM. Δεν τέθηκε τέτοιο ερώτημα, μπέρδεψες τα νήματα. Παρεμπιπτόντως, και αφού τέθηκε το θέμα της εμφάνισης, η απελπισία που κυκλοφορεί εκει έξω δεν έχει σχέση με την εμφάνιση. Βλέπω γύρω μου όμορφες νεαρές έξυπνες συνετές κοπέλες, ένα σωρό, σέξυ παιχνιδιάρες ευαίσθητες και κυνικές, από όλα έχει ο μπαξές. Οι άντρες δυστυχώς κάπου χωλαίνουν. Γι αυτό η απελπισία. Βλέπω άντρες που κοιτάζουν τον καθρέφτη τους υπερβολικά - πράγμα που δυστυχώς με κάνει να υποψιάζομαι ότι δεν είναι και πολύ σόι άντρες, και που προσωπικά δεν με ενοχλεί, εφόσον έκανα και κάνω παρέα με gay, και μάλιστα ενίοτε γινόμαστε και fuck buddies, αλλά με ενοχλεί το γεγονός ότι δεν το γνωρίζουν αυτό για τον εαυτό τους. Τί να τον κάνω έναν άντρα που δεν ξέρει τί τον γκαυλώνει, να του κάνω ιδιαίτερα μαθήματα ή να γίνω μαμά του; Βλέπω άντρες που είναι πρόθυμοι να χαρίσουν τις - έστω συμπαθητικές - στιγμές τους, σε γυναίκες για τις οποίες δεν σκέφτονται τίποτε άλλο πέραν του ότι θα τους προσδώσει κύρος η συντροφιά τους, πράγμα που δεν είναι κακό από μόνο του όταν δεν είσαι άντρας. Δυστυχώς μου είναι παντελώς αδιάφοροι αυτού του είδους οι άντρες, με ξενερώνουν απίστευτα, και δεν είμαι διατεθειμένη να αφήσω τίποτε να μπει ανάμεσα στον οργασμό μου και μένα. Δεν είναι θέμα τσουτσούς ούτε βαρβατίλας, ένας άντρας δεν χρειάζεται να συγκρίνει τις κατακτήσεις του με αυτές άλλων αντρών, ούτε την τσουτσού του. Ένας άντρας ξέρει τί θέλει, γιατί το θέλει και πώς να το πάρει. Δεν έχει σχέση με τα υπόλοιπα κοκοράκια, απαξιεί τον συσχετισμό.

    Τέλος βλέπω άντρες που επιλέγουν τις συντρόφους τους με αλλοπρόσαλλα κριτήρια, τόσο αλλοπρόσαλλα που με κάνουν να τους λυπούμαι και -συγχωρείστε μου το βίτσιο - δεν γαμιέμαι ποτέ από οίκτο. Κριτήριο "άντρα": θα πηδήξω την μουνάρα αλλά δεν θέλω σχέση μαζί της γιατί δεν μοιράζει αντίδωρα στην εκκλησιά. Θέλω να είναι μουνάρα για να αποδείξω στους φίλους μου ότι έχω τσουτσού αλλά δεν θέλω να είναι σκλάβα γιατί αυτές δεν είναι ικανές να γίνουν μητέρες (!!!). Αλλά θέλω να δέχεται το κατούρημα (!!!)

    Πας καλά φίλε;

    Η γυναίκα είναι ένα ον ικανό για πολλαπλούς ρόλους. Γεννάει, φροντίζει, στηρίζει, δουλεύει, γαμιέται, έχει οργασμούς σε ένταση που οι άντρες ούτε καν μπορούν να ονειρευτούν, δίνει την φιλία της, εμψυχώνει, βγάζει τα μάτια σε όποιον κακολογήσει τους φίλους της ή τον σύντροφό της. Need I go on? Τί στο διάολο σχέση υπάρχει ανάμεσα στην ικανότητα για μητρότητα και στο αν εγώ θέλω να χύνω κρεμασμένη ανάποδα από το πολύφωτο, αφού μαστιγωθώ 100 φορές με φτερούγες από κοτόπουλο; Ποια η σύνδεση, δεν κατανοώ η καψερή...

    Ο άντρας (για να μην κατηγορηθώ ότι δεν ολοκλήρωσα τα βιωματικά gender studies) είναι επίσης ένα ον ικανό για πολλαπλούς ρόλους. Κάνει ακριβώς όλα όσα κάνει και η γυναίκα πλήν της γέννας και της έντασης των οργασμών. Δίνει σαφώς το πολύτιμο σπέρμα του για να γεννήσει η γυναίκα αλλά το πιο βασικό είναι ότι δίνει αυτό που η γυναίκα - ως γυναίκα - δεν έχει. Δεν αναφέρομαι στην τσουτσού. Δεν θα το αναλύσω εδώ, υπάρχουν πολλά νήματα που το κάνουν, και πολλά βιβλία στο εμπόριο. Να ρωτήσετε αυτούς που ξέρουν. Εγώ δεν δίνω δωρεάν μαθήματα.

    Δεν ξέρω τί πιστεύεις ότι κάνει μία σκλάβα και λες ότι τα θέλει ο κώλος της γιατί σε διαβεβαιώ ότι το να είναι μία γυναίκα σκλάβα δεν έχει καμία σχέση με αυτά που φαντάζεσαι. Δεν πιστεύω να νομίζεις ότι ο σύντροφός μου με βάζει να πηδάω 50 νοματαίους κάθε βράδυ ούτε ότι δεν με εκτιμά απεριόριστα. ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ αδαή μου φίλε. Το τί κάνουμε στην δική μας προσωπική ερωτική σχέση δεν αγγίζει τις υπόλοιπες πτυχές της ζωής μου, δεν με κάνει να φροντίζω λιγότερα τα παιδιά μου, ούτε με κάνει μιαρή - αυτό ισχύει και για τις βανίλα σχέσεις ασφαλώς. Ίσα ίσα που με κάνει πιο συνεπή, πιο πειθαρχημένη, πιο ευαίσθητη στις ανάγκες των άλλων και πιο εύθικτη και δυναμική όταν έχω να αντιμετωπίσω ανεγκέφαλους. Είτε πρέπει να προστατεύσω την ταυτότητά μου είτε τους αγαπημένους μου. Αυτό σημαίνει "δια πυρός και σιδήρου". Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι για κάποιον να αποδεχθεί τον εαυτό του; Σου τα λέμε χρόνια ολόκληρα ότι με τέτοια μυαλά δεν κάνεις σχέση αλλά φαίνεται πως δεν τα παίρνει τα γράμματα ο κώλος σου. I give up.

    blindfold, βγάλε για μια στιγμή το blindfold που φοράς. Δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να κρίνουμε μία γυναίκα που είναι δυστυχισμένη για χ λόγους και ψάχνει τρόπους να καλυτερεύσει την ζωή της, να βρει την πλήρωση, ίσως να ανακαλύψει και την δύναμη να φύγει από μία ζωή σκατά. Αυτά είναι τα σκατά αρρώστου που βρωμάνε, κοίτα γύρω σου και θα τα δεις: όταν δεν έχεις την δύναμη να αλλάξεις την ζωή σου και κάθεσαι και κλαις την μοίρα σου. Γιατί να κρίνω κάποια - ή κάποιον - που τουλάχιστον αναγνωρίζει ότι κάτι δεν πάει καλά ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ; Και γιατί αυτόματα αυτοί δεν είναι καλοί γονείς;

    Anger issues...
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    δεν ήξερα πως υπάρχει συγκεκριμένο επίπεδο γνώσης όσο αφορά καταστάσεις ερωτισμού ...
    για εσένα έχω μαύρα μεσάνυχτα ,για εμένα δεν με ενδιαφέρει να περιφέρομε σαν παντογνώστης ,επίσης είμαι νυκτόβιος οπότε η έκφραση μαύρα μεσάνυκτα στην δική μου κοινωνία είναι κάτι το θετικό .

    όσο αφορά για αυτούς που κάνουν κάτι για να ξεφυγούν , τι είναι αυτό που κάνουν ;εκμεταλεύοντε την εμπιστοσύνη , για ένα πόθο παραπλανούν το σύντροφό τους ,ακόμα χειρότερα ο συνέργος τους ,πως την είδε σωτήρας ; πλάκα μου κάνεις ;
    όταν επιλέγανε να δημιουργήσουν οικογένεια και να φέρουν στο κόσμο παιδία και να τα μεγαλώσουν δεν είχανε τέτοιους πόθους ; αλλά βέβαια αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα ...

    τα σκατά γύρω μου τα βλέπω ,αλλά δεν θα καθίσω να τα επικροτήσω .

    Υ.Γ. κάτι λόγια του Αρκά "αυτοί που κάνουν πως ξέρουν ,το μόνο που καταφέρνουν είναι να εκνευρίζουν αυτούς που ξέρουν" ,μπορείτε να απαντήσετε οι θιγόμενοι οι οποίοι είστε περισσότεροι εκ του ενός ατόμου και αόριστοι ,μιας και αυτό είναι μια διάθεση που αντιλαμβάνωμε .
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    Mea culpa. Δεν είναι το επίπεδο γνώσης που θα σε βοηθήσει να κατανοήσεις την ανυπαρξία σύνδεσης ανάμεσα στην ερωτική έκφραση και στην μητρότητα. Είναι η ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ. Πούντο, πούντο το δαχτυλίδι, ψάξε, ψάξε δεν θα το βρεις.

    Καλά τώρα μην αρπάζεσαι, σε πήραν ξώφαλτσα τα σκάγια.

    Υπερασπίστηκα αυτούς που επέκρινες χωρίς να σκεφτείς τί λες. Επέκρινες παντρεμένες (και παντρεμένους λέω εγώ) που έχουν σχέσεις BDSM στα κρυφά (και γενικά εξωσυζυγικές λέω εγώ). Και τις επέκρινες πιο σκληρά από όσο επέκρινα εγώ την πράξη σου. Είσαι τυχερός.

    Ναι, λένε ψέματα. Ναι απατούν τον σύντροφό τους. Ναι κάνουν πράγματα πίσω από την πλάτη του. Ε και; Δικό τους θέμα, ας το χειριστούν. ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ; Ποτέ δεν έμπλεξα τα παιδιά σε φάσεις προσωπικές. Αν κάποιος γονιός εμπλέκει τα παιδιά του σ' αυτή τη φάση, κακώς. Δεν κατανοώ καθόλου από ποιο πλανήτη ήρθες, δεν υπάρχει σχέση αίτιου - αιτιατού ντιπ καταντιπ και πράγματι δεν ξέρω γιατί χάνω τον πολύτιμο χρόνο μου. Οι φτερούγες κοτόπουλου θα είχαν καταλάβει έως τώρα. (Η τύχη μόλις σε εγκατέλειψε).
     
  9. Vicky

    Vicky Regular Member

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    Το απόλυτο σενάριο.
    Good Luck  
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ


    στο δικό σου κόσμο ότι πεις

    στο δικό μου κόσμο ότι θέλω

    οι αντιλήψεις/κοσμοθεωρίες μας δεν ταυτίζοντε προφανώς ,μην προσπαθείς όμως να χαρακτήριζεις τους γύρω σου ,είναι αγενές εφόσον κινήστε σε διαφορετικούς κόσμους .
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    Αυτό είπα κι εγώ, ορμώμενη απο το γεγονός ότι χαρακτήρισες κάτι που δεν κατανοείς...

    Χωρίς καν να εμπίπτω στην κατηγορία. Επιπλέον, επεσήμανα ότι είναι λογικό σφάλμα να το συνδέσεις με την ύπαρξη παιδιών. Αν θέλεις να το συνδέσεις, με βάση λογικά επιχειρήματα, το συζητούμε.
     
  12. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    Χαμός πραγματικός!!! Αν μου επιτρέπετε να πω τη γνώμη μου.

    Έχω επανελλειμένως αναφερθεί στα πολύγωνα και πόσο πολύ τα καταδικάζω. dora_salonica εσύ θεωρείς σωστή συμπεριφορά δηλαδή, το να αναγνωρίσει είτε η γυναίκα είτε ο άντρας στην σχέση, στον γάμο πως κάτι δεν πάει καλά, οπότε αρχίζει να κοιτά αλλού. Και όταν βρεθεί υποψήφιος που τον/την γεμίζει, ξεκινάει η διπλή ζωή. Ο ένας πίσω μη ξέροντας τίποτα και τις περισσότερες φορές έχων ευθύνες για το γεγονός ότι το έτερον ήμισυ κοίταξε και αλλού αν και παίζει να μην έχει και καμία απολύτως ευθύνη και το άλλο μέλος που ζει την διπλή ζωή, βολευόμενο έχοντας την θαλπωρή του ενός και το απρόοπτο, το ανατρεπτικό του άλλου. Αλλά γιατί προτού η κατάσταση φτάσει μέχρι εδώ δεν βροντοφωνάζει το μέλος που νιώθει ότι πνίγεται στο άλλο της σχέσης, δεν λέει ξεκάθαρα πως άλλο θέλει τελικά, πως δεν γουστάρει να είναι σε αυτή την σχέση, πως δεν τον/την καλύπτει στην τελική!! Αλλά που...? Προτιμάται η ασφάλεια που παρέχει αυτός/η που μένει πίσω και τρώει κέρατο και η γοητεία του αγνώστου βολιδοσκοπώντας και τις προθέσεις για το μέλλον. Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο!!!!!

    dora_salonica επίσης αυτοαναιρείσαι όταν συμφωνείς με την zinnia ότι δεν μπορούμε να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο, αλλά από την άλλη η γυναίκα μέχρι να αντλήσει την δύναμη να φύγει από τον άντρα της, να παίζει σε διπλό ταμπλό για κάποιο διάστημα. Βέβαια αποκρύπτεται το γεγονός πως αυτό το διάστημα κυμαίνεται μέχρι και σε χρόνια! Ε πόση δύναμη μπορεί να συγκεντρώσει τελικά? Βόμβες μεγατόνων αν εκραγεί μονομιάς!!!!! Ο blindfold δεν μίλησε για τις περιπτώσεις κακοποίησης αν είδες, αλλά για κάτι πολύ συγκεκριμένο. Και αν ήταν μόνο αυτό! Και δεν εξαιρείται σαφώς και ο άντρας, πολλά παραδείγματα απιστίας επί μονίμου βάσεως υπάρχουν.

    isnogood αν μία γυναίκα ήταν σκλάβα από αγάπη για μένα, όχι απλά θα την δεχόμουν ως μητέρα των παιδιών μου (παιδιά μου... καλά τι λέω μήπως αρχίζω να τρελαίνομαι?) θα την λάτρευα και θα την εξύψωνα, όπως της αρμόζει! Βέβαια κάτι τέτοιο προυποθέτει και την δική μου αγάπη και θαυμασμό για το πρόσωπο της. Και αυτό μπορεί να είναι το εφαλτήριο για εξερεύνηση πεδίων στον έρωτα,το σεξ ή το bdsm ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το (μιας και για μένα είναι ένα και το αυτό) τα οποία ούτε καν φανταζόμασταν καθώς τα μυαλά μας μπορεί να είναι προσκολλημένα μόνο σε μία μικρή πλευρά του όλου πράγματος. Τελικά ρε παιδιά τι καθόμαστε στην τελική και αρπαζόμαστε έτσι μεταξύ μας? Τα πράγματα είναι απλά και εμείς τα κάνουμε πιο σύνθετα και από εθνικά ζητήματα! Έλεος δηλαδή!

    Μου φαίνονται αρρωστημένες οι εφήμερες καταστάσεις τρίων και τω συναυτώ αδερφών, οπότε ας μην αναφερθώ περαιτέρω στο θέμα που πραγματεύεται ο νηματοθέτης, που το βλέπει μάλιστα και σε μία πιο μόνιμη και ιδεατή κατάσταση.