Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ ΤΟΥΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Avel, στις 23 Μαρτίου 2008.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    μου κανει εντυπωση που ακομη ενα μελος στεκεται εκει .. διαβαζω ξανα τα οσα γραφει ο subman και δεν βρισκω κατι που να επιβεβαιωνει την αδιαφορια προς το γυναικειο φυλλο ... καθε μερος εχει τους λογους του να συμμετασχει σε τετοιο τριγωνο ..
    μια γυναικα θελει να παραδωθει σε εναν Αφεντη ο οποιος δεν θελει οικογενιακες υποχρεωσεις , κατι που η σκλαβα εχει αναγκη παραλληλα με την αναγκη της για υποταγη .. το πλεον συνηθες θα ελεγα ....
    ομως η Lady in Black εχει οντως θεσει μια πολυ ποιο σοβαρη επιφυλαξη ...
    αυτη του τριτου που μπορει ανα πασα στιγμη να βρεθει εκτος παρεας ...
    πχ η σκλαβα βρισκει τα 2 σε 1 και παιρνει τα παιδια και αντε γεια ...
    2) ο σκλαβος και η σκλαβα θεωρουν οτι μια χαρα τα βρηκαν μεταξυ τους και περνει ο Μαστερ τον πουλο
    ή 3) ο Μαστερ συνειδητοποιει οτι τα χρονια περασαν και η οικογεννια , του παει και ο σκλαβος περνει τα παπουτσια στο χερι ...
    τωρα θα μου πεις αυτο δεν μπορει να συμβει σε οποιαδηποτε σχεση ? .. να φυγει ο ενας δηλαδη ? ... ...
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ

    μιλάτε για τη πάρτη σας και τη καύλα σας ,χωρίς αίσθηση εύθηνης

    τέτοιες σκλάβες ,που εγώ δεν τις λέω σκλάβες ,αλλά άμυαλες και ανίκανες ,ρωτήσατε ποτέ και τα υπόλοιπα μέλη μίας οικογένειας που έχετε σκοπό να δημιουργήσετε αν συναινούν μαζί σας ;

    δεν αναφερόμε σε χωρισμούς που ένα ζευγάρι έχει έλθει σε τελμά ,αλλά ανφέρομε στους χωρισμούς που η γυναίκα ή ο άντρας δεν έχει έλεγχο του εαυτού του ... για τη καύλα μας δεν δυαλάμε μία οικόγενεια ,έλεος ... αν πορεύεστε με τέτοια μυαλά δεν μπορώ να σας βοηθήσω .

    Υ.Γ. ο αστικός κώδικας λύνει τα γραφιοκρατικά προβλήματα ,ρώτα ένα παιδί πόσο τον υπολογίζει το κώδικα ... πολύ σωστά ανέφερες στο τέλος ,dora_salonica ,αλλά με την ιδεολογία σου διαφωνώ καθέτος ,μπορεί στη φύση η πολυγαμία να επικρατεί ,αλλά οι μονογαμικές σχέσεις είναι αυτές πόυ είναι πλέον ανθεκτικές...
     
  3. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ Α

    Αγαπητή Lara επαναλαμβάνω ότι τα συναισθήματα που θέτω ως προυπόθεση να έχουν οι υποτακτικοί μεταξύ τους είναι συναισθήματα φιλίας, εκτίμησης και αγάπης που δένουν δύο ανθρώπους με κοινή ζωή. Δεν μιλάω για έρωτα, πάθος ή οποιαδήποτε τέτοια συναισθήματα. Δεν καταλαβαίνω γιατί το θεωρείται δύσκολο.
    Εσύ η ίδια όταν έχεις κάποιον Κύριο που του αφοσιώνεσε πιστά , κάνεις πέρα όλους τους φίλους σου, φίλες και οικογενειακό περιβάλλον? Δεν νομίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο.
    Αγαπητέ isnogood απέναντι στο γυναικείο φύλο θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τον εαυτό μου αδιάφορο ερωτικά πλεον. Όχι ότι μου είναι αδύνατον να κοιμηθώ με γυναίκα ή ότι στο παρελθόν δεν είχα σχέσεις (όλες όμως με αποτυχία στο sex). Υπηρετώντας τον Αφέντη μου και κάτω από τις οδηγίες του θα μπορούσα να λειτουργήσω και διαφορετικά. Το ρίσκο να σπάσει το τρίγωνο είναι πάντα πιθανό και για αυτό μιλάω για τα συναισθήματα που περιέγραψα παραπάνω τα οποία θα κάνουν τη σχέση μου με την υποτακτική πιό δυνατή και θα προστατεύσουν ότι έχουμε δημιουργήσει.
    Ευχαριστώ
     
  4. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Re: Απάντηση: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ Τ



    Συμφωνώ για τα ρίσκα που λες sub αλλά σημασία έχει να ρισκάρεις σύμφωνα με την πραγματικότητα και όχι με παραμύθια. Η ευτυχία βρίσκετε εδώ, στην real life και καλό είναι να την απολαμβάνουμε και να ρισκάρουμε σύμφωνα με αυτό που υπάρχει, όχι με αυτό που ΘΑ θέλαμε να υπάρχει..
     
     
  5. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ

    Είσαι πολύ σωστή Lady_in_Black.
    Σε πάω με τα 1000!!!
    να 'σαι καλά και σε ευχαριστώ πολύ
     
  6. vanesa

    vanesa Regular Member

    Απάντηση: ΔΥΟ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΗ ΤΟΥΣ

    δεν θα μου αρεσε ταίριαζε εμένα θα ήθελα να ήμουν προσωπική σκλάβα μιας ΚΥΡΙΑΣ κ να υπάρχει κ συναισθηματικό δέσιμο