Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δέσιμο-αρχάριος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος AmateurGuy, στις 16 Ιανουαρίου 2019.

  1. AmateurGuy

    AmateurGuy New Member

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα ενημερώσω όταν πραγματοποιηθεί η ιδέα.
     
  2. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Σε καταλαβαίνω!
    Όμως (Και συγγνώμη που επιμένω δεν θέλω να το παίξω ξερόλας η κορεκτιλα )
    Ψάξε κάποιο άτομο που να μπορεί να σου δείξει από κοντά. Έχει rigger και στη βόρειο Ελλάδα  
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Κοιταξε. Και αυτοι που κανουν bdsm δεν τα πανε καλα αναμεταξυ τους, ειτε Αθηνα, ειτε Σαλονικη... οποτε μη σκας.
     
  4. GreenGorilla

    GreenGorilla Rope-swinging picture-taking man of science.

    Όπως καταλαβαίνω χρειάζεσαι μια συνολική λύση και δεν έχεις εύκολη πρόσβαση σε από του σύνεγγυς μαθήματα, εργαστήρια κτλ. Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό, ελπίζω να έχει απαντήσεις στα ερωτήματά σου:
    https://crash-restraint.com/

    Θα σου σύστηνα πάντως αν έχεις την ευκαιρία να πας σε κάποιο από τα εργαστήρια αρχαρίων που γίνονται στην Αθήνα. Μπορεί να είναι κόπος, χρόνος και χρήμα αλλά αξίζει τελικα, μερικά (σημαντικά!) πράγματα είναι απλά αδύνατο να τα μάθεις από βίντεο και κείμενα - πρέπει να τα πιάσεις με τα χέρια σου ή να τα νοιώσεις στο δέρμα σου. Καλή επιτυχία!

    Φίλε @Alpha Wolf, σέβομαι το δικαίωμά σου να λες τη γνώμη σου αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω με αυτά που γράφεις. Τσουβαλιάζεις *πολύ* κόσμο σε ένα σχόλιο το οποίο δεν καταλαβαίνω πού βασίζεται. Εγώ θα πρότεινα στον @AmateurGuy να βρει εναν (ή μια) δάσκαλο που τον ενδιαφέρει, να πληροφορηθεί αν αξίζει σαν εκπαιδευτής και σαν άτομο και να μάθει αυτά που χρειάζεται.
     
    Last edited: 21 Ιανουαρίου 2019
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αγαπητέ @GreenGorilla, απ όσο θυμάμαι δεν έχουμε συναντηθεί ούτε ανταλλάξει απόψεις εδώ η δια ζώσης. Φυσικά και έχω δικαίωμα να έχω και να λέω τη γνώμη μου. Ούτε ανέφερα το όνομα σου, ούτε κάποιο άλλο, ούτε φωτογράφισα κάποιον, κάποια η ομάδα με κάποιες λέξεις τριγγερ.

    Απ όσο θυμάμαι μια δήλωση σου στο φετ δεν ασχολείσαι με τα δρώμενα της ελληνικής σκηνής, έχεις κάποιες επαφές με Ελβετια. Αλλοι που χω κατά νου δεν κάνουν μαθήματα. Όσο βλέπω αγγελίες, όλο κάποιοι φέρνουν κάποιον. Αρα, δεν έχω και τόσο άδικο άμα το δεις χωρίς προκατάληψη. Μπορεί να τρέχουν κάποιες εξελίξεις που ίσως αγνωω η να άλλαξε κάτι. Για μένα προσωπικά, η γνώμη μου δηλαδή, υπάρχει ένα κλίμα στον ελληνικό χώρο, και δεν μιλάω για τον μεσογειακό ήλιο, που δεν μ αρέσει και γι αυτό και δεν ασχολούμαι. Αν νομίζεις ότι σε έθιξα με το σχόλιο μου απολογούμαι πιο πάνω. Θεωρώ ότι οι γιαπωνέζοι είναι σε εντελώς άλλο κλίμα, νοοτροπία και συμπεριφορά απ το δράμα που βλέπω να παίζεται εδώ και χρόνια στα ελληνικά σανίδια.
     
  6. GreenGorilla

    GreenGorilla Rope-swinging picture-taking man of science.

    Από τον κόσμο που έχω γνωρίσει εγώ θα έλεγα ότι ενώ υπάρχουν κάποια δυσάρεστα άτομα, στα οποία μάλλον αναφέρεσαι, υπάρχουν επίσης και μια χαρά άνθρωποι. Προσωπικά διδάσκω κατά βάση στο εξωτερικό (αν και τυχαίνει να έχω ένα εργαστήριο στην Αθήνα αυτό το Σαββατοκύριακο) αλλά οι εκπαιδευτές πληθαίνουν τελευταία και κάποιος αρχάριος σαν τον @AmateurGuy μπορεί να βρει αξιοπρεπείς επιλογές για να μάθει τα βασικά και με το παραπάνω.

    Εν πάσει περιπτώσει βλέπω ότι τα προηγούμενα σχόλια έγιναν από καλή πρόθεση και ατυχή πληροφόρηση, οπότε χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε.