Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν είναι μόνο σεξ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dom2012, στις 11 Ιανουαρίου 2020.

  1. dom2012

    dom2012 Regular Member

  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Όχι δεν είναι μόνο sex.
    Δεν είναι sex. Το sex είναι αποτέλεσμα πολλων παραγόντων με ή χωρίς BDSM.
    Ακόμη και αν συμβεί με BDSM οφείλεται σε άλλους παράγοντες. Γίνεται για άλλους λόγους.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αντιστρέφω την ερώτηση: BDSM χωρίς sex γίνεται; Υπάρχει ή γνωρίζετε από πρώτο χέρι τέτοιες περιπτώσεις;
     
  4. max martinis

    max martinis Sui generis

    Ναι, έχω πάρει μέρος αρκετές φορές
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις περισσότερες πληροφορίες;

    Έχεις λάβει μέρος σε σχέση D/s και/ή MS από το οποίο απουσίαζαν παντελώς έμμεσες ή άμεσες πράξεις σεξουαλικού περιεχομένου ή αναφέρεσαι σε ένα ή περισσότερα sessions στα οποία απουσίαζαν πράξεις άμεσου ή έμμεσου σεξουαλικού περιεχομένου;
     
  6. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    BDSM χωρίς σεξ σαφώς και γίνεται και αυτό είναι και το σύνηθες. Μακροχρόνια σχέση BDSM ακόμη και αν υφίσταται εγώ δεν θα πάρω .  
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ως σεξ εννοώ οποιαδήποτε έμμεση ή άμεση πράξη σεξουαλικού περιεχομένου, όχι απλά τη διείσδυση ή τον οργασμό.

    Για παράδειγμα μαστίγωμα το οποίο διεγείρει σεξουαλικά τον έναν ή τον άλλον ή και τους δύο, το εννοώ σαν σεξουαλική πράξη.
     
  8. max martinis

    max martinis Sui generis

    Σε σχέση D/s στην οποία πολλές φορές τα session δεν είχαν απαραίτητα ερωτικό στοιχείο. Το σεξ ή το ερωτικό στοιχείο είναι κάτι που πολλοί θεωρούν απαραίτητο, δεν είναι όμως. Έχω βρεθεί και σε session στο οποίο δεν είχαν βγει καν τα ρούχα, ήταν καθαρά παιχνίδι Κυριαρχίας και υποταγής
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @max martinis
    Μάλιστα, σ' ευχαριστώ για την απάντηση.
     
  10. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Αναλόγως τι έχει στο μυαλό του ο καθένας όσον αφορά το BDSM..
    Δεν έχω καταλάβει βασικά γιατί κάποιος θα εμπλακεί σε ένα σεσιον;
    Έτσι για την φιλία, την εμπειρία;
    Εφ όσον υπάρχει καύλα..και αυτός είναι ο λόγος πού συμμετέχεις..
    Γιατί να μήν υπάρχει και σεξ;
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Εγώ εννοούσα την ολοκλήρωση όπως και αν επιτυγχάνεται αυτή αλλά και την διείσδυση. Αν συμπεριλάβουμε και όσα αναφέρετε στην κατηγορία σεξ τότε είναι σχεδόν ανέφικτο να υπάρξει.
    Το BDSM θα αποτελούνταν μόνο απο ανθρώπους που δεν καυλώνουν με τις πρακτικές του.
     
  12. max martinis

    max martinis Sui generis

    Μπορεί η καύλα να είναι και στη μη συμμετοχή όμως