Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός BDSM ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 29 Νοεμβρίου 2010.

  1. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Μολις επαιξα τενις με μια μελισσουλα...
    Η μονη συμβουλη μου ειναι να ψαξεις για εμπειριες που θα σε βοηθησουν να καταλαβεις λιγο περισσοτερο τα θελω και τις αναγκες σου. Η σχεση, οπως την θελεις θα προκυψει καποια στιγμη οταν θα εισαι πραγματικα ετοιμη.
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Το οτι υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις για την πολυερωτία και το swinging, δεν σημαίνει οτι αυτές είναι αποκλειστικές ποιότητες αυτών που τα εξασκούν και de facto ανεπάρκεις όσων επιλέγουν να μην. Ούτε μίλησα προσωπικά για σένα, πόσο μάλλον υποτιμητικά.

    Πάρτο αλλιώς.
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    ΟΚ! Σ'ευχαριστώ γιά την διευκρίνηση.
    (Άμα το πάρω αλλιώς φοβάμαι μην μου διπλώσει η νταλίκα    )
     
  4. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Έχω την εντύπωση ότι το thread άνοιξε για να διαβάσει τις απόψεις των μελών κάποιο άλλο μέλος {??} ... και όχι για τις {αναμενόμενες; αυτονόητες;} απαντήσεις που απλόχερα δόθηκαν προς τη νηματοθέτη.

    {But then again, that's just my silly idea ...}

    Συνεχίστε! Καλά τα λέτε.
     
  5. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Δεν εχει τοση σημασια γιατι ξεκιναμε ενα ταξιδι, αλλα που μας βγαζει.

    Υ.Γ. Εαν δεν συνελθω συντομα ριξτε μου ενα κουβα νερο please, pretty please... 
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Όχι γλυκιά μου.Το νήμα ανοίχθηκε από την προσωπική μου ανάγκη να καταννοήσω πράγματα και να ακούσω απόψεις.Να δω μήπως τελικά είμαι εκτός "θέματος" εγώ.Κι όπως λες κι εσύ σε κάποιο post στο blog σου,εύκολα παρερμηνεύονται τα γραφόμενά μας που απλά είναι αυτά που νοιώθουμε εμείς και δεν απευθύνονται σε κανέναν.
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Όχι καλέ μου,έχεις....αγκιναροφοβία    
     
    Last edited: 30 Νοεμβρίου 2010
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Αφιερωμένο στην αγαπημένη μου νηματοθέτρια, ως απάντηση στο νήμα της.  


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Nαι καλέ μου, ωραίο   το τραγουδάκι,αλλά σίγουρα δεν νομίζω να το αφιερώνεις σε μένα....μάλλον στους κατέχοντες τα πολλά ταμπλώ.   ...
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Δεν με εκφράζει η πολυγαμία.Είμαι εκτός bdsm?

    Ελεγεία στην πολυγαμία.

    Γαμείς πολύ

    Σε κορασίδων στόματα ραίνεται τ’ όνομά σου
    παύεις σάρκινη υπόσταση να έχεις
    Ιδέα γίνεσαι
    Θεσμός
    φάρος ακλόνητος των θαλασσοδαρμένων

    - μα κι’ όσων η ανία τους
    τους μέλει να θαλασσοπνιγούν -

    Προίκες αξόδευτες στα πόδια σου προσφέρονται
    επιταγές με υπογραφές και ληξιπρόθεσμα αισθήματα

    - μα το όποιο αντίκρισμα θα παραμένει για καιρό στις τράπεζες -

    αμπαρωμένο σφαλιστό
    ώσπου η μιά και τελική υπογραφή να πέσει
    αν και όποτε..

    Γαμείς πολύ

    Σεντούκια επιταγές ακάλυπτες το βιός σου
    Καπαδόκη
    Ιδέα ήσουνα
    ιδέα απομένεις
    μιά ιδέα υποσχόμενη
    πλανεύτρα
    ξελογιάστρα

    Όμηρος
    τρισκατάρατης ξενυχτισμένης Μοίρας
    που βρέφος σαν σε πισκεύτηκεστο στο λίκνο σου απάνω
    κατάκοπη και κάθιδρη απ΄τα πολλά ξενύχτια
    αγόρι σ’ είδε τροφαντό
    κι΄είπε να σου δωρίσει
    το δώρο το πολύτιμο το πολυποθημένο

    και στό δωσε απλόχερα
    μαζί με την κατάρα.
    Για να υπάρχεις
    να γαμείς

    Πολύ.

    Αλλιώς να μην υπάρχεις.


    Ένα σεντούκι ψευδυπόγραφες επιταγές η προίκα σου απ’ τη Μοίρα
    ζέχνουνε σπέρμα αστείρευτο.

    Όσο γαμείς θα υπάρχεις.

    Γιατί εισ’ ιδέα.
    Αλάτι απαραίτητο σε κόρης ονειρώξεις.

    Διόλου δεν σε λογάριασε η πρόστυχή σου Μοίρα.
    Τις κόρες ψυχοπόνεσε και σ’ έκανε παιχνίδι.
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Σε μία M/s σχέση η πολυγαμικότητα τόσο του Μ, όσο και του s, ούτε επιβάλλονται, ούτε αποκλείονται. Αμφότερες εξαρτώνται από τη βούληση του Μ.

    Μιλώντας για εμένα, είμαι πολύ μονολιθική για να μπορώ να είμαι πολυγαμική.
     
  12. Eri

    Eri

    Μια σκλαβοσχεση δεν διαφερει στην εναρξη της απο μια οποιαδηποτε αλλη σχεση...Και τα δυο μελη οφειλουν να μαθουν πραματα ο ενας για τον αλλον, ωστε να αλληλοεγκριθουν και να στηθουν τα θεμελια για οτι καλυτερο.......Το προβλημα υπαρχει οταν πεφτεις με τα μουτρα στη σχεση αυτη, θαμπωμενος απο το "μαγικο" χωρο του μπιντιεσεμ........

    Οταν εξαρχης το αφεντικο διευκρινησει οτι αρεσκεται σε παιχνιδια που το υποψηφιο σκλαβακι υποψιαζεται οτι δεν θα αντεξει, καλο ειναι να μην μπει στη διαδικασια της σχεσης αυτης, ετσι γλυτωνουν κ το ιδιο το σκλαβακι απο το να γινει ψυχολογικο ρακος κ οι κοντινοι του ανθρωποι απο κλαμα, παραπονα και την ψυχολογικη υποστηριξη προς το πονεμενο μελος.....Αν ομως το σκλαβακι ειναι αποφασισμενο να τα δωσει ολα ή γοητευμενο τοσο πολυ απο το αφεντικο ωστε απο την αρχη δεν τον ενδιαφερουν οι προσωπικες του αναγκες ή συνειδητοποιημενο ως προς το τι θελει, τοτε απαγορευονται οι καθε ειδους μεταγενεστερες γκρινιες του........

    Μπορει να μην ειμαι απο τους ενθερμους υποστηρικτες του μπιντιεσεμ, αλλα οταν ακουω σχεση αφεντη/σκλαβου το μυαλο μου παει σε καποιον τελειως παραδομενο στον αφεντη του ωστε να κανει χωρις δευτερη σκεψη αυτο που θα του ζητηθει.....ΑΛΛΑ η σχεση αυτη πρεπει να εχει στηριχτει στις αναγκες και των δυο ακομα και αν φαινομενικα καλυπτουν μονο τις αναγκες του ενος......

    Για να καταληξω σε μια σαφη απαντηση προς τη νηματοθετρια, το μπιντιεσεμ δεν ειναι ενας χωρος οπου ολοι ειναι πολυγαμικοι, μπαϊσεξουαλ, σαδιστες/μαζοχιστες μεχρι θανατου, ειναι ενας χωρος που υπαρχουν ολα τα ειδη ανθρωπων με σεξουαλικα γουστα απο τα πιο απλα μεχρι τα πιο περιεργα....Στο χερι σου ειναι να διαλεξεις με ποιον ταιριαζεις και μην σε ξεγελασει κανεις οτι επειδη δηλωνεις υποτακτικη πρεπει να τα ανεχεσαι ολαμε το καλημερα.....