Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν μπορώ να βρω πραγματικό σκλαβο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Afentra katrina, στις 19 Απριλίου 2022.

  1. Afentra katrina

    Afentra katrina Regular Member

    Καλησπέρα στην ομάδα είμαι εδώ για να αναφέρω ένα προβλημα που αντιμετωπίζω σχετικά με τους άντρες και με το bdsm γενικά είμαι κυρίαρχη στο σεξ θέλω να έχω τον πρώτο και τον τελευταίο λογο δεν μπορώ να διανοηθω καμία βία επάνω μου αντίθετος είναι στιγμές που το να προκαλώ πόνο στους άλλους Μ αρέσει (φυσικά πάντα με σύνεναιση ποτέ βία χωρίς να το θέλει ο άλλος) δεν μπορώ να διανοηθω να μην έχω οργασμό και εκνευρίζομαι τρομερά όταν κάποιος προσπαθεί να με κάνει να περιμένω το προβλημα Μ είναι ότι μπλέκω με άντρες που μου το παίζουν υποτακτικοί και στην πορεία Μ βγάζουν έναν κυρίαρχικο χαρακτήρα που με ξενερωνει φουλ έχω σιχαθει αυτήν την κατάσταση από την άλλη έχει τύχει να γνωρίσω υποτακτικό άνθρωπο στα αληθεια και πάνω που χάρηκα λέω επιτέλους θα έχω έναν να Μ κάνει τα θελήματα να Μ έρχεται για σεξ οπότε θέλω και μετά να τον διωχνω να ανέχεται τον εξευτελισμό όταν έχω νεύρα κτλπ εκεί αντίκρισα το εντελώς ακραίο ο τύπος ήθελε μεν να είναι υποτακτικός αλλά να Μ κάνει υποδείξεις για το πώς να του φέρομαι ξενέρωσα φουλ τι πρέπει να κάνω για να γνωρίσω έναν άνθρωπο που όντως να του αρέσει να βρίσκεται σε μειωνεκτικη θέση και να μην έχει απαιτήσεις γιατί στην Ελλάδα υπάρχει αυτή η απαρχαιωμένη νοοτροπία και ιδεολογία σε όλα ?
     
  2. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Αρα το πρόβλημα είναι οι λάθος επιλογές σας. Αυτή ειναι μια καλή αρχή για τη λύση του προβλήματος σας.

    -έτσι θα γεμίσει και το ινμποξ..
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    γιά να φέρεις υποτακτικό στα μέτρα σου χρειάζεται να μπορείς να το εκπαιδεύσεις, ίσως χρειάζεται και να θέλεις.
    πιθανόν, εναλλακτικά, μπορεί κανείς να πάρει έτοιμο, εκπαιδευμένο από άλλον, αλλά κι έτσι χρειάζεται να μπορεί να διατηρήσει την εκπαίδευση, δεν παίρνω όρκο.
    άλλη εναλλακτική είναι να κάνει εισαγωγή από άλλες μαζικότερες αγορές του εξωτερικού, όπως σωστά λέτε.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

     
     
  5. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    1. Εχεις καποιο θεμα με τα σημεια στίξης;
    2. Ψαχνεις σκλαβο ή θελημα-boy? Αυτος που θα σου δωσει την ελευθερια σου εχει και απαιτησεις απο σενα, να του δωσεις προσοχη. Οχι πηδαμε και φευγουμε. Δεν ειναι ολα μονα ζυγα δικα σου...

    Αυτα απο μενα..
     
  6. Prefusion

    Prefusion New Member

    Μακροπρόθεσμη επένδυση σε πρόσωπο ή πρόσωπα. Σε βάθος γνωριμία. Μοίρασμα.
    Και στο "κρεβάτι" βάλε όσους κανόνες θέλεις.
    Αλλά αν δεν είσαι ανοιχτή από την αρχή για το τι θέλεις, δεν θα το βρεις. Πρέπει να ανοιχτείς και να γίνεις κατανοητή.

    Και εδώ στο φόρουμ και στη ζωή συμβαίνει το απλό: μια λέξη δεν είναι παρά μία λέξη. Αλλιώς εννοεί καθένας την λέξη σκλάβος, όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται αυτό. Όπως και το "σ αγαπώ" έχει 105.789.999.000 ερμηνείες, ετσι και με την λέξη σκλάβος.

    Εσύ πώς την καταλαβαίνεις; Τι θέλεις τελικά; Γράψε αναλυτικά.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κάτι άλλο ψάχνετε και αυτό δεν είναι σκλάβος.   
     
  8. skia

    skia Contributor

    Σκλάβος και να μη δέχεται τον εξευτελισμό από εσάς όταν έχετε νεύρα. Δε ξανακούστηκε. Ευτυχώς για σας, σας αποδέσμευσε.
     
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μια Ελλάδα φταίει για όλα. Ακόμη και εδώ μέσα  
     
  10. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Το να απαιτείτε απο κάποιον υ να ανεχτεί τον εξευτελισμό επειδή έχετε νεύρα και οχι επειδή σας αρεσει δεν σας κάνει Κυρίαρχη αλλά απλά στριμμένη.
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Ήταν το πρώτο νήμα που άνοιξα στο φόρουμ, "the submissive as a doormat" το είχα ονομάσει και έγραφα πόσο ανησυχητικό ενδεχόμενο το έβρισκα - πολύ αργότερα κατάλαβα πόσο πολύ λαχταρούσα να είμαι η αποδέκτρια του εξευτελισμού και του πόνου ακριβώς πάνω στη δύσκολη στιγμή του Αφέντη.

    Καταλαβαίνω ότι δεν συνηθίζεται, καταλαβαίνω ότι μπορεί αυτό που γράφεται να μην έχει πολύ σχέση με εκείνο το παλιό ιδανικό μου, καταλαβαίνω τις ενστάσεις, αλλά μην το πετάτε και έτσι στην άκρη, δεν είναι απαραίτητα κακή ιδέα. Και έχω την εντύπωση πως είναι πέρα ως πέρα αποδεκτή συμπεριφορά Κυρίαρχου και μόνο δική του επιλογή, τίποτα δεν δείχνει για τον χαρακτήρα του.

    Αν αυτό το έκανε από μόνος του ο υποτακτικός, δεν θα ήταν υποτακτικός. Εσείς είστε που θα του το επιβάλλετε.

    Ο ίδιος, και να θέλει, δεν μπορεί να το κάνει μόνος του και είναι τελείως φυσικό και διόλου ακραίο, χωρίς σταθερή επιβολή να συμβαίνει αυτό.

     
  12. tithon

    tithon Contributor

    πράγματι!
    οποιαδήποτε χρήση είναι χρήση, αρκεί να ειναι χρήση.