Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν μπορώ να βρω πραγματικό σκλαβο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Afentra katrina, στις 19 Απριλίου 2022.

  1. Alex L.

    Alex L. Το BDSM δεν είναι Kinky Sex είναι BDSM

    Δηλαδή κατά εσένα ο Ντε Σαντ εκφράζει το BDSM οι επόμενοι φαντάζομαι για σένα γνήσιοι εκφραστές του BDSM είναι οι serial killers.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θαυμάσιο το straw man σας, δε θα παίξω.
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    @Alex L. αυτό το φόρουμ, πέρα από Ε/εκείνους που είναι ενεργοί συνομιλητές, το επισκέπτονται και άνθρωποι που νιώθουν ότι κάτι τους συμβαίνει και προσπαθούν να το καταλάβουν.

    Οι περισσότεροι από αυτούς είναι ιδιαίτερα στρεσαρισμένοι με αυτό που τους συμβαίνει και διακατέχονται από τον φόβο του στίγματος του ανωμάλου, του άρρωστου.

    Έχεις την νοητική ικανότητα και την συναισθηματική ωριμότητα να δεις το σοκ που μπορεί να πάθει ένας τέτοιος άνθρωπος όταν διαβάσει ότι είναι παραφιλικός;

    Μπορεί Ε/εμείς που Ε/είμαστε ενεργοί και Ε/έχουμε αποδεχτεί την διαφορετικότητα μας, να γελάμε και λίγο όταν συναντάμε την ανοησία.

    Όμως ένας νέος επισκέπτης ενδέχεται να πιστέψει την κάθε ανοησία που διαβάζει.

    Γράφεις ότι το bdsm είναι παραφιλία χωρίς να σκέφτεσαι τι γράφεις.

    Είναι το Bondange παραφιλία;
    Είναι το Discipline παραφιλία;
    Είναι το Domination παραφιλία;
    Είναι το Submission παραφιλία;
    Είναι το Sadism παραφιλία;
    Είναι το Masochism παραφιλία;

    Όσον αφορά στα τελευταία, για να σε προλάβω, το διεθνές διαγνωστικό σύστημα ICD-10 του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας ορίζει πλέον το σαδομαζοχισμό ως σεξουαλική προτίμηση και όχι ως σεξουαλική απόκλιση.

    Βρίσκω και τα δύο αισχρά.
    Στιγματίζουν ανθρώπους εξίσου.

    Και για να το τελειώνουμε, επειδή Έχω και δουλειές, στον ηδονικό κόσμο του bdsm δεν χωρούν άνθρωποι που στιγματίζουν άλλους ανθρώπους.

    Εδώ οι άνθρωποι σχετίζονται με τον πόνο, που σημαίνει ότι πρέπει να έχουν υψηλό δείκτη ενσυναίσθησης.

    Μόνο τα μωρά, τα νήπια, οι μωροί και οι ανόητοι δεν συναισθάνονται όταν προκαλούν πόνο.

    Μόνο οι ώριμοι συναισθηματικά άνθρωποι έχουν θέση στο bdsm

    Το κατάλαβες;
     
    Last edited: 25 Φεβρουαρίου 2023
  4. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Δεν φτανει που πρεπει να αποδεικνυουμε στους εξω απο εδω οτι δεν ειμαστε ανωμαλοι και παραφιλικοι.....εχουμε και τους εδω μεσα που λενε οτι "οχι!...ειμαστε ανωμαλοι και παραφιλικοι, αλλα οχι με το σωστο τροπο" αυτον ας πουμε που δειχνει το κινκ.κομ
    Δεν ξερω τι εννοειτε εσεις με τις σωστες μιστρες. Εγω ξερω οτι πολλοι εδω μεσα ζουνε καθημερινα ετσι. Λαθος δηλαδη.....
     
  5. slave32

    slave32 Contributor

    5 κοτεα τσουμκελα
     
  6. skia

    skia Contributor

    @Alex L. μου θυμίζετε λίγο γιατί μπήκατε στο forum;
     
  7. Vagelis66

    Vagelis66 New Member

    Βρες κάποιον που φένετε δυναμικός.. Συνήθως δεν φένετε εκ πρώτης όψεως αλλα πολύ κρύβουν έναν σκλάβο κάτω από το πρόσωπο της καθημερινότητας.
     
  8. lykoskir7

    lykoskir7 New Member

    Εγώ πάντως Κυρία θα χαρώ να δώσω λύση στην αναζητηση σκλάβου … μια δοκιμή θα σας πείσει …
     
  9. Shadowhunterxxx

    Shadowhunterxxx New Member

    Δεν διάβασα όλα τα σχόλια γιατί είναι πολλά αλλά αυτό που θα πω ειναι ορίζεις κάποιους κανόνες τι επιτρέπεται και τι δεν επιτρέπεται άμα ο άλλος/άλλη της δεχτή δεν θα υπάρχουν και παρεξηγήσεις και ξενερωματα τόσο δύσκολο είναι ρε παιδιά δεν είναι επιστήμη κοινοί λογική
     
  10. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Επειδή μίλησαμε έχω να πω ότι δεν προκειτε ποτέ να βρεις σκλάβο γιατί δεν είσαι αφέντρα. Εσύ ψάχνεις χρηματοδότη - κορόιδο. Είσαι σε λάθος χώρο εδώ
     
  11. Afentra katrina

    Afentra katrina Regular Member

    Συγνώμη αλλά το συμπέρασμα αυτό το έβγαλες επειδή σου είπα πως δεν μου κάνεις και δεν περνάς ούτε έξω απ' τα γούστα μου δηλαδή πρέπει εγώ κουκλάκι ζωγραφιστο να πάω με ένα μεσήλικα κακάσχημο με φετίχ που δεν με εκφράζουν για να βρεις εσύ αφέντρα? Όσο για τα λεφτά σου είπα ότι εφόσον είσαι τόσο χάλια το μόνο που μπορώ να σου κάνω είναι χωρίς να έχεις καμία απαίτηση να σου τρώω τα λεφτά τίποτα παραπάνω χωρίς να με δεις γυμνή χωρίς να με αγγίξεις και δεν σε άρεσε δηλαδή δηλώνεις μαλακας αλλά δεν θες να σε αντιμετωπίζουν έτσι φουλ υποκρισία μόνο σκλάβος δεν είσαι! Σκλάβο που μισεί τις γυναίκες πρώτη φορά βλέπω εσύ είσαι σεξιστης όχι σκλάβος θα σου λεγα να βαλλεις καμιά φούστα μου αλλά θα γουστάρεις οπότε χαμμενη υπόθεση !
     
  12. τασος0

    τασος0 Regular Member

    ......αν σου έδινα τα 300 ευρώ που ζήτησες (ταρίφα) πριν ακόμη γίνει συνάντηση μια χαρά όμορφο κ ο πιο καλό σκλάβο θα με έβλεπες. Τότε δεν σε ενδιέφερε η ομορφιά γιατι για σένα είναι θέμα τιμής(χρημάτων) βλέπεις . Μόλις σου είπα ότι δεν δίνω χρήμα τα άλλαξες τα λόγια σου,κ τα λες αλλιώς...οποίος δεν σου δίνει μισθό είναι κακασχημος κ κακός σκλαβος.....γιατί λοιπόν αφού είσαι σωστή κ κουκλάκι ζωγραφιστο δεν βρίσκεις τίποτα;;;;;;;;;;;;;;;;; αν βάλεις ένα κόκκινο λαμπάκι ίσως αποκτήσεις πελατεια
     
    Last edited: 4 Φεβρουαρίου 2024