Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν μπορώ να βρω πραγματικό σκλαβο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Afentra katrina, στις 19 Απριλίου 2022.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και όπως είχε πει και ο ίδιος "Καλά πήγε αυτό"
     
  2. Domcrete

    Domcrete New Member

    Προφανώς στο οτι πρέπει να απολογηθώ - επιχειρηματολογήσω για μια άποψη μου σε δημόσιο νήμα χωρίς να προσβάλω.
    Και παρότι δεν διάβασες όλες τις απαντήσεις μου θα σου πω ότι άποψη μου … αίσθηση να προτιμάς βασίζεται σύμφωνα με τα γραφόμενα της νηματοθετριας στο τροπο γραφής … στο ότι πιο πολύ στέκεται που δεν δεν βρίσκει κάποιον να ξεσπάει τα νεύρα της και κυρίως στα εξής δυο … πρώτων όλοι οι σκλάβοι βγάζουν κυρίαρχες τάση ( οπότε κάποιο λάθος υπάρχει ) και δεύτερο μου φαίνεται αρκετά απίθανο σαν Κυρίαρχη να μην μπορεί να βρει κάποιο σκλάβο
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Η απολογία με την επιχειρηματολογία δεν ταυτίζονται. Από την άλλη, κατανοώ την φαντασίωση της απολογίας. Γίνονται καυλιάρικα παίγνια με δαύτην.

    Συνεπώς, αναφέρεις ότι τα νεύρα και το ξέσπασμα αυτών αποτελούν γνωρίσματα σκλάβας βάσει των εμπειριών σου.
    Τι να πω... υπομονή.
     
    Last edited: 21 Απριλίου 2022
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά:
    • κανένας δεν σας ζήτησε να απολογηθείτε.
    • αν και θεωρείται τουλάχιστον αυτονόητο κάποιος να στηρίξει τη θέση την οποία κατέθεσε, κανείς δεν σας υποχρέωσε να το κάνετε.
    • εσείς δε θεωρείτε προσβολή προς κάποια άγνωστή σας που δηλώνει mistress να της πείτε "κατά βάθος είσαι σκλάβα αλλά δεν το ξέρεις"; Εσάς πως θα σας φαινόταν κάποιος να σας πει κάτι ανάλογο;
    • θα ήθελα να δω την απάντησή σας σε αυτό που σας ρώτησα στις αρχές: αν το είχε γράψει άνδρας θα του απαντούσατε "κατά βάθος είσαι σκλάβος;"
     
  5. Domcrete

    Domcrete New Member

    Διορθώστε με αν κάνω λάθος …. Οποίος καταθέτει να γνώμη - άποψη στηρίζει την θέση του εδώ ; Η να το θέσω λίγο διαφορετικά προφανώς είμαι ο μόνος που έχεις διαφορετική άποψη σε αυτό το νήμα για αυτο ;
    Όσο για την απάντηση ….από όσο γνωρίζω ο καθένας μπορεί να εκφέρει μια άποψη σωστή η λάθος …. Και να κριθεί για αυτό.
    Και οχι δεν θα ήμουν προσβεβλημένος αν έλεγε απλά αυτό χωρίς ύβρεις γιατί πολύ απλά γνωρίζω ποιος είμαι και δεν θα με απασχολούσε η άποψη του. Απο την άλλη αν δεν ημουν τόσο σίγουρος να αντιδρούσα υπερβολικά κατα την άποψη μου
     
  6. Domcrete

    Domcrete New Member

    Και μια και είδα τώρα και αυτή την ερώτηση να την απαντήσω … προφανώς και δεν έχει να κάνει το φύλλο και προφανώς προσωπικά θα έβγαζα το ίδιο συμπέρασμα
    Μου ακούγεται περίεργο ένας κυρίαρχος άνθρωπος ανεξάρτητου φύλλου να θέλει κάποιον να εκτονώνει τα νεύρα του χωρίς να εχει διάθεση να αφιερώσει χρόνο και ακόμα έστω και για πλάκα να θέλει έτοιμους γιατί απλά ΟΛΟΙ οι σκλάβοι που πέρασαν βγάζουν κυρίαρχη συμπεριφορά απέναντι του ΑΛΛΑ το πρόβλημα ειναι των άλλων μόνο
     
  7. Prefusion

    Prefusion New Member

    Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λέω. Ο σκλάβος σου έχει σαφή συμφωνία μαζί σου που μια μέρα μπορεί να την γράψει στα @@ του/της, στο μουνι της/του και να φύγει.
    Δεν του αφαιρεί την ανθρώπινη υπόσταση ούτε σου ανήκει για πάντα.
    Αυτό μπορεί να γίνει βέβαια με 2 τρόπους;
    1. πληρώνεις σκλάβ@, δλδ εξαρτάται από εσένα και οικονομικά.
    2. Γνωρίζεις κάποιον άνθρωπο σταδιακά. Και δεν προχωράτε σε σεξ μέχρι να ξέρετε τι θα γίνει, ποιοι είναι οι όροι, safety measures και words.
    Και από εκεί και πέρα το εξελίσσετε.

    Το 2 σημαίνει ότι θα του φέρεσαι ως άνθρωπο και όχι εμπόρευμα. Θα αναπτύξετε σχέση και όχι φιλολογική ανάλυση.
    Μάθαμε τώρα όλοι "σκλάβος". Και ταχαμου δεν υπάρχουν στην Ελλάδα. Άρα δεν υπάρχουν και αφέντες.

    ... τι να πω; Έχεις πολλά να ξεμπερδέψεις.
    Κόλλησες σε μια ταμπέλα και νομίζεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που θα σου κάνουν όλα τα χατίρια από την μία μέρα στην άλλη.
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Συγγνώμη που επεμβαίνω στη μάχη της Κρήτης, αλλά αφού το έκαναν κι άλλοι παίρνω το θάρρος κι εγώ..
    Οχι απαραίτητα. Επειδή όμως σκοπός του φόρουμ είναι να γίνονται παραγωγικοί διάλογοι και ο καθένας καταθέτει τη γνώμη του όχι για να πει κάτι αλλά για να προσφέρει στο διάλογο και στην οπτική του συνόλου, όταν κάποιος λέει τη γνώμη συνηθίζεται να μπορεί να τη στηρίξει.
    Η ικανότητα της στήριξης μιας θέσης, την καθιστά θέση και όχι μπούρδα, ασχέτως αν εν τέλει συμφωνεί ή διαφωνεί το σύνολο με τη θέση.

    Ένα μέρος του συνόλου, δικαίως ή αδίκως, άμεσα ή έμμεσα, βλέπει έλλειμμα κυριαρχίας. Από την άλλη πάλι το έλλειμμα κυριαρχίας το μεταφράζετε σε καλό υλικό για σκλάβα μόνο εσείς.

    Και ο καθένας μπορεί να ζητήσει διευκρινήσεις για να καταλάβει τι διάβασε.

    Ο καθένας μπορεί να πιστεύει πως γνωρίζει ποιος είναι. Πιστεύετε πως η δική σας υπερβολική αντίδραση σας κάνει εν δυνάμει καλό σκλάβο;
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Μπερκέτια βλέπω.

    Γιατί ; Τι κακό έχει το σεξ;

    Ενίοτε
     
  10. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Όχχι και τόσο καλά, αν ενθυμούμαι καλώς, τους μακέλεψαν τελικά κι όσους περίσσεψαν τους σταύρωσαν...
     
  11. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Ωωω μα έλα τώρα.... εύκολο είναι.
    Στο ότι είναι καταπιεσμένη, διότι όπως όλοι ξέρουμε...η οποία καταπιεσμένη γυναίκα μετατρέπεται σε σωστή σκλάβα στα χέρια του ΣΩΣΤΟΎ ΑΦΈΝΤΗ βεβαίως!
     
    Last edited: 21 Απριλίου 2022
  12. Domcrete

    Domcrete New Member

    Ειναι πολλά τα ερωτήματα αλλά θα προσπαθήσω να τα εξηγήσω περιεκτικά …
    Προφανώς και δεν είναι πρόβλημα το να στηρίξω τη θέση μου η να μου ζητηθεί όπως έκανα αρκετές φορές για τα δεδομένα μου εδώ πολύ πριν γράψω αυτό που αναφέρεις.
    Και ναι σίγουρα θα μπορούσε ο καθένας να ζητήσει διευκρινίσεις για αυτό και απάντησα σε όλες της ερωτήσεις χωρίς νομίζω να προσβάλω ούτε να ειρωνευτώ παρότι η έλλειψη της Κυριαρχία όπως είπες και εσύ παραβλέπεται.
    Τέλος αν εννοείς υπερβολική αντίδραση οι απαντήσεις εδώ νομίζω εξήγησα παραπάνω παρότι δεν θεωρώ οτι ειχα κάποια υπερβολική αντίδραση