Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν τολμώ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 15 Δεκεμβρίου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θέλω , φαντάζομαι , ονειρεύομαι , οργανώνω , σχεδιάζω , ψάχνω , βρίσκω , αλλά δεν τολμώ .

    Παρατηρώντας τους ανθρώπους , χρόνια τώρα πάντα ήταν αυτή η μεγάλη μου απορία . Ρίχνοντας πότε κλεφτές και ποτέ φανερές ματιές μέσα στο μυαλό τους , καταγράφοντας τις εικόνες , ανακάλυψα ένα παράδεισο αμαρτίας , όπως τον έχω ονομάσει .

    Ζευγάρια που έχουν κοινές εικόνες αλλά δεν τολμούν να το εκμυστηρευτεί ο ένας στον άλλο . Άτομα στην ίδια παρέα , περιοχή , χώρο . Πλάσματα που φτάνουν να το παραδεχτεί ο ένας στον άλλο μέσα από το δίκτυο , να συμφωνήσουν , αλλά να μην συναντηθούν ποτέ .

    Άγγελοι , δαίμονες , χρώματα πλούσια , οσμές γεμάτες , όλα πετράδια πολύτιμα της ονειροφαντασίας και λίγοι τολμούν να τα κυνηγήσουν .

    Όταν μπήκα σε αυτό τον χώρο , νόμιζα ότι εδώ θα δω κάτι εντυπωσιακά διαφορετικό . Σε ένα περιβάλλον που και οι πιο ακραίες φαντασιώσεις δεν μοιάζουν τρομακτικές , που κάποιοι δεν φοβούνται να φωνάξουν για την υποταγή τους και που κάποιοι άλλοι επιδεικνύουν με περηφάνια τα σαδιστικά ή μαζοχιστικά τους ένστικτα . Και όμως και εδώ δεν τολμούν …

    Γιατί ; Μήπως κάνω λάθος ; Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει στην ανθρώπινη φύση ;
    Ποια είναι η άποψη σας ; Ποιοι πιστεύετε είναι οι λόγοι ;

    Όμορφα να τολμάτε…
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Αυτό που μου λέει ο Ίδιος τόσο συχνά... talking is different than walking...
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    νομιζω οτι η εγκρατεια κρυβει και αυτη την δικη της ηδονη .... ο καθενας μας εχει ενα κυκλο γυρω του με περιφερεια τα προσωπικα του ορια .... καθε επεκεταση των οριων αυτων , θα ειναι περισσοτερο συνετη και πλουσιοπαροχη εαν εχουμε εξερευνησει πρωτα , αριστα , καθε σημειο του κυκλου αυτου .
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Δεν τολμώ...

    Ποια δλδ είναι η ανθρώπινη φύση;Και ποια είναι η ανθρώπινη φύση αναφορικά και αναλογικά προς το υπόλοιπο φυσικό δυναμικό;
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Δεν τολμώ...

    Παραδεχομαι οτι δεν ειμαι σε θεση να απαντησω...παντως ο προβληματισμός που εθεσες με μελαγχολησε..ισως κρυβει αληθειες..
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Πολύ σωστή διαπίστωση Ηλία... κάτι που όλοι το ξέρουμε πως συμβαίνει μα κανένας δε σκέφτεται το γιατί....
    Το να πραγματοποιήσεις κάποια φαντασίωσή σου, θέλει εσωτερική παρακίνηση, κότσια και θάρρος, αλλά δε φτάνουν μόνο αυτά. Πρέπει να είσαι σίγουρος πως δε θα προδοθείς, δε θα χλευαστείς από τον άλλο και δε θα σε «γελοιοποιήσει» η οποιαδήποτε σκέψη σου. Ποίος μπορεί να δώσει εγγυήσεις σε έναν άγνωστο για κάτι τέτοιο; Όταν οι εσωτερικές φωνές προειδοποιούν και φωνάζουν ΜΗ, τότε για κάποιο λόγο ακούγονται πολύ δυνατά   Και τότε ίσως ξέρεις πως δεν είναι το πιο εύκολο να πραγματοποιήσεις αυτό που σκεφτόσουν πάντα. Κάτι να πάει στραβά και χάθηκαν οι σκέψεις και οι φαντασιώσεις σου (ίσως μαζί με την αξιοπρέπειά σου).
    Επίσης υπάρχει και το θέμα της εχεμύθειας. Δυστυχώς στο χώρο αυτόν πολλά ακούγονται και λέγονται σχεδόν για όλους. Επομένως ίσως είναι κάτι περισσότερο από βέβαιο πως τα «κατορθώματα» του καθενός αργά ή γρήγορα μαθαίνονται κι αυτό είναι γεγονός. Επιπτώσεις από αυτό δε χρειάζεται να αναφέρω. Σαφώς και είναι ευνόητες.
     
    Last edited: 16 Δεκεμβρίου 2006
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητε Ηλια εγω θα περιοριστωσε οτι αφορα τις σκεψεις του καθενος μας με ενα αποφθεγμα του Λεο Μπουσκαγια αν θυμαμαι καλα που λεει "αν μπορουσαμε να δουμε τις ποιο κρυφες επιθυμιες που κρυβονται στο μυαλο ενος ανθρωπου,αυτες που μεχρι και στον εαυτο του δεν αποκαλυπτει τοτε ολος ο κοσμος θα πνιγοταν στην βρωμα και την δυσοδια".τα δυο τελευταια επιθετα βεβαια ειναι λιγο παρατραβηγμενα πιστευω αλλα μας δινουν το βαθος των πιο αποκρυφων σκεψεων που εχει ο καθενας μεσα του!!
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ο εγκρατής δεν προχωρά όχι γιατί δεν τολμά , φίλε μου…
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Δεν τολμώ...

    Να τολμάει αυτά που ονειρεύτηκε , γιατί έχει την δύναμη να κοιτάει ψηλά...
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Δεν τολμώ...

    Απόλαυσε την θλίψη σου όμορφε , σαν ένα ποτήρι ξηρό κρασί , το επόμενο είναι στο χέρι σου να είναι γλυκό...
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δε διαφωνώ Χαμένο Αγόρι , αλλά το πρόσωπό σου δες στην αντανάκλαση του καθρέφτη το επόμενο πρωί . Η ζωή γεμίζει όταν μαστιγώνεται με αυτές τις αντανακλάσεις...
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ίσως γιατί όταν κάτι μένει για πολύ καιρό θαμμένο σαπίζει . Όταν το φως της πόρτας που ανοίγει τις αγγίζει , τότε ξαναζωντανεύουν...