Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεσίματα με λίγα σύνεργα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Scythe, στις 1 Απριλίου 2008.

Tags:
  1. Κάποιοι άνθρωποι είναι οπαδοί του μινιμαλισμού.. Less is more λένε. Δεν ξέρω αν μπορώ να συμμεριστώ αυτή την άποψη, αλλά καμιά φορά μπορεί να θέλεις να τη δέσεις (ή να σε δέσει) και τα σύνεργα να είναι ελάχιστα. Έτσι λοιπόν σε αυτό το thread προτείνω να ερευνήσουμε ιδέες για δεσίματα, με όσο το δυνατόν λιγότερα σύνεργα.

    Θα ξεκινήσω με μία ιδέα. Έστω ότι το μόνο "official" παιχνίδι στη διάθεσή σας είναι ένα ζευγάρι χειροπέδες (το οποίο βέβαια μπορεί να είναι μαντήλι, γραβάτα, σχοινί.. οτιδήποτε). Το σετάκι συμπληρώνουν 2 ζώνες (παντελονιού).

    Την βάζετε να ξαπλώσει μπρούμητα και να ακουμπήσει τους αστραγάλους της πάνω σε μία κάθετα απλωμένη ζώνη. Παράλληλα στην πρώτη ζώνη, απλώνετε την δεύτερη στο πίσω μέρος από τα γόνατα (και πάλι κάθετα προς το σώμα της). Εκείνη σηκώνεται και γονατίζει, παγιδεύοντας την 2η ζώνη στα πόδια της. Δένετε την πρώτη ζώνη πάνω από τους μηρούς της, παγιδεύοντας έτσι τους αστραγάλους κολλητά στους γλουτούς της. Εκείνη τώρα σκύβει μπροστά και δένετε την 2η ζώνη πάνω από την πλάτη της, ακινητοποιόντας την σε αυτή την κουλουριασμένη στάση. Τέλος δένετε τα χέρια πίσω από την πλάτη με τις χειροπέδες (ή ότι άλλο υπάρχει διαθέσιμο). Όσο πιο σφιχτά είναι οι ζώνες, τόσο μικρότερο περιθώριο κίνησης έχει.

    Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα στη φαντασία σας. Μπρούμητα ή στην πλάτη της, μαστίγωμα ή μία σφιχτή διύσδειση.. anything goes.
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    τι λέτε για μονωτική ταινία ;

    κάποιες δεν αντέχουν
    κάποιες είναι ενοχλητικές
    κάποιες είναι ακατάλληλες !
    κάποιες είναι αντιαισθητικές

    σίγουρα είναι minimal πάντως ..!
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Είμαι κι εγώ του μινιμαλισμού. Είναι κι αυτός ένας απ' τους λόγους που δεν μου αρέσουν τα sex toys. Προτιμώ να δουλεύει η φαντασία πιο σκληρά για να δημιουργήσει τρόπους για stimulation, αντί να χώνεις ένα δονητή από πίσω, μια πεταλούδα από μπροστά, κανά δυό μανταλάκια στις ρώγες κ.τ.λ. και τελείωσες.  
    Όσον αφορά το δέσιμο, δεν μου αρέσει. Τα μόνα είδη "δεσίματος" που δέχομαι (και μου αρέσουν πολύ) είναι το κράτημα των χεριών μου, με το χέρι του, πάνω απ' το κεφάλι μου και το βλέμμα του να "δένει" το δικό μου.
    ... και φυσικά εκείνο το είδος, που δένει χωρίς να αγγίζει  
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Το καλύτερο μινιμαλιστικό είναι το honor bondage, που αναφέρει η Demoness. Μόνο με το μυαλό και το βλέμμα...συνήθως είναι το ισχυρότερο bondage!

    Μετά: φουλάρια, γραβάτες, ζώνες, μονωτικές ταινίες, όλα παίζουν...

    Αν και τίποτα δεν αντικαθιστά το σκοινί, κατά την γνώμη μου...
     
  6. Gwen

    Gwen Regular Member

    Εμένα πάλι μου άρεσει και το μινιμαλιστικο δέσιμο και αυτό που αναφέρει η Demoness (το ισχυροτερο όλων και για μενα και χωρις αυτό ολα τα αλλα ειναι απλώς οδοντοκρεμες!) αλλα μου αρέσει και το πολύπλοκο δεσιμο γιατι το θεωρώ τέχνη αν μη τι αλλο!
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κυριως το μπουγαδοσχοινο μαζι με τα μανταλακια και τα απλωμενα σωβρακοφανελλα του παππου!
    Τι πιο καβλωτικο??????????????? 
     
  8. thanasis

    thanasis Contributor

    Άσε, έχω δοκιμάσει μπουγαδόσκοινο, και δεν δένει με τίποτα τα άτιμο...ένα δράμα, καλή μου Μιρέλλα...

    Τα μανταλάκια, όμως, υπέροχα! Και η σωβρακοφανέλα XXL για mummification, ο,τι πρέπει!    
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    το εν λόγω βιβλίο το έχω !!!

    μέσα σε ζελατίνες για να αντέξει το πέρασμα του χρόνου .. όταν μπούμε στη διαστημική εποχή θα το αλλάξω ..!
     
  10. latexduck

    latexduck Contributor

    Αν και έχω πολλά εργαλεία για περιορισμό τι καλύτερο απο το να σε δέσει με κάτι δικό της ή με κάτι που φοράει π.χ τα εσώρουχα Της!  
     
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    Ειδικά αν το εσώρουχο είναι η προαναφερθείσα σωβρακοφανέλα!