Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δηλαδη Εγω που ψαχνω να υποταξω μια Domme Ειμαι τρελλος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Marqui, στις 3 Αυγούστου 2006.

  1. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    (Να ξεκαθαρισω απο την αρχη οτι οπου αναφερω Dom/me ή sub εννοω μονο για οικονομια χωρου και λογου Dom/me, sub, Master, slave).
    Υπαρχουν κάποια πραγματα που δεν αλλαζουν, και ενα απο αυτα ειναι τα φυσικα ενστικτα, καταπιεζονται, εξελισσονται αλλα δεν εξαφανιζονται.
    Αν υποθεσουμε λοιπον οτι η αξια του υποταγμενου καθοριζει και την αξια του κατακτητη τοτε δεν ειμαι τρελλος που ψαχνω να υποταξω μια Domme, καποια που κατ΄αρχην να δικαιουται να λεγετε Γυναικα και οχι θυληκος ανθρωπος και να εχει δυναμη μεσα της. Και αυτο γιατι πιστευω οτι η αυτο που ταχθηκε στη Γυναικα ειναι να ξαπλωσει διπλα στον Ενα..σε Εκεινον....Πιστευω οτι καθε Domme απλα δεν Εχει βρει τον Dom στον οποιο να πιστευει οτι Ειναι αξιος να Του υποταχθει.
    Και αυτο Μ/μας φερνει στη κατηγορια που ονομαζω Dominant sub. Μια ειδικη κατηγορια ανθρωπων που υποτασσονται ενω εχουν μεσα τους την δυναμη του Κυριαρχου.
    Ε/Εσεις τι λετε? Εγω που ψαχνω να υποταξω μια Domme Ειμαι τρελλος?
    (Αυτο το post ειναι αφιερωμενο σε μια Dominant sub που και μονο το νεο ονομα της με απογοητευσε)
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Εντελώς !!!!!!!!!!! Αγαπητέ Marqui πολλοί θέλουν να με υποτάξουν, κανείς δεν το κατάφερε και ούτε πρόκειται. Ο άνθρωπος γεννιέται, δεν γίνεται  
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    Πρόσφατα ανακαλύφθηκαν περίπου 280 άγρια άλογα στην έρημο της Ναμιμπίας. Είναι τα μοναδικά που ζουν στην έρημο. Διψασμένα από την λειψυδρία αλλά σε άγρια κατάσταση δεν αφήνουν κανένα να τα πλησιάσει.
    Κάποιος που δεν γνωρίζει ότι υπάρχουν μάλλον θα αποκαλούσε τρελό αυτόν που θα ισχυριζόταν το αντίθετο.

    Καλώς ήρθες.
    Αστάρτη
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Εγώ πάλι απορώ....γιατί Masters μόλις με γνωρίζουν θέλουν να μου υποταχτούν? Μήπως και αυτοί δεν είχαν γνωρίσει μία πραγματική Κυρίαρχο ή απλά ήταν μία κρυφή τους επιθυμία? Πρέπει να ομολογήσω ότι το έχω υποτάξει τρεις μέχρι τώρα  
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Όχι δεν είστε τρελός Κύριε Margui και αυτό το ξέρετε πολύ καλά .
    Το ότι θέλετε να υποτάξετε μια Κυριαρχική γυναίκα είναι ένα παιχνίδι που μπορεί να έχει πολύ ενδιαφέρον ,εξάπτει φοβερά την φαντασία …εύχομαι καλή τύχη Κύριε!!!
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Κρίμα να απογοητεύεστε με ένα νέο όνομα Κύριε Margui..
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Για δέσιμο
     
  8. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Υπάρχει αλήθεια ευκολία ή έλλειψη πρόκλησης στην πραγματική Κυριαρχία?
     
  9. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Επειδή το προκείμενο σου ΔΕΝ στέκει, είσαι πασιφανώς για δέσιμο όπως παρατήρησε ο Χάινριχ.

    Αλλά τουλάχιστον είσαι ειλικρινής και δεν βαφτίζεις τα παιχνίδια αξίας-απαξίας που θες να παίξεις σε "BDSM".

    Αχ, να ξυπνάγαμε ένα πρωί, λέει, και να 'ταν όλοι έτσι ειλικρινείς... (Θα άδειαζε το φόρουμ 

    Dream
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    παρακαλω .... μπορουμε να ειμαστε περισσοτεροι ειλικρινεις ? .. τουλαχιστο με τον εαυτο μας αδελφε ? .....
    οχι ... δεν εισαι τρελος ... κανεις μας δεν ειναι ...... ισως λιγο απο την καταρα των αντρων ... ξερεις ...... φιλοσοφιες για υψηλες προσδοκιες και ιδανικα , για προκλησεις με εγκεφαλικα φλερτ ........ μεχρι να περασει απο μπροστα η κορουλα της γειτονισσας που ελειπε φοιτητρια και ερχεται για διακοπες ....
    ...- Στασου Μαρακι να σε βοηθησω με το μηχανακι ... τι κανεις? καλωσορισες ...
    ...- Ευχαριστω πολυ κυριε χ ... καλα ειμαι .. εχω βολευτει τωρα .. εσεις ?
    ...- Εμεις αναπολουμε εκεινα τα χρονια που ειμασταν ενας ... τωρα οι ωραιες κοπελες μας βλεπουν διπλους και τριδιπλους ...
    ... (με ναζι) - μα ελατε τωρα .. δεν σας μιλω στο πληθυντικο επειδη ειστε μεγαλυτερος , αλλα απο σεβασμο ....
    .... και καπου εκει το μηχανακι παιρνει μπροστα ..ανταμοίβει σκυβοντας μπροστα με το ανοιχτο ντεκολτε για να το κατεβασει απο το σταντ .... και πανω που λες "τι αλλο να ζητησει ενας ανθρωπος?" ... ανεβαζει τα ποδαρακια του πανω στο σκουτερ με την μινι φουστα και σε αφηνει με ενα κινηματογραφικο χαμογελο προσπαθωντας να συμμαζεψεις την καρδια σου που πηδαει σαν καγκουρο και το στομα σου απο την θεση "Γεια" με παρατεταμενο το "ααααααααα" ....
    Γι αυτο σου λεω αγαπητε Marqui .... δεν εχει καμια σημασια τι δηλωνει αυτο που κυνηγας , καμια σημασια αυτο που νομιζεις εσυ οτι κυνηγας και τελος ουδεμια επισης σημασια το αποτελεσμα αυτου του κυνηγιου ... σημασια εχει η ψυχικη μας ηρεμια ....
    ... κρατω τις ψυχολογικες μου εφεδριες σε ενα κουτι με δολωματα και πετονιες ... παρεπιπτωντος .. σε λιγο ξεκινανε τα καλαμαρια ......
     
  11. Mistress_Despoina

    Mistress_Despoina Regular Member

    Πάντοτε η συνάντηση δυο μεγάλων δυνάμεων είναι μια τέλεια πρόκληση. Φτάνει να είσαι έτοιμος για το όποιο αποτέλεσμα.
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor


    Δεν θα μπω στην διαδικασία να κάνω διάγνωση αν αυτό που επιθυμείς και εξέφρασες μοιράζοντας το μαζί μας είναι τρελό η και ουτοπικό.
    Ούτε για δέσιμο είσαι, ούτε για πουθενά αλλού Marqui.
    Αν επιθυμείς ψυχογράφημα να απευθυνθείς στον ανορθόγραφο ποιητή μας.
    Θα στο προσφέρει σίγουρα δωρεάν και online.

    Το βρίσκω προσωπικά πολύ όμορφο, ενδιαφέρον και γιατί όχι και Sexy (εννοώ καβλωτικό και μη μου κοκκινίζετε αθώα Μου)

    Εγώ θα πω ότι είναι μια πρόκληση για νέες περιπέτειες.
    Έχω και εγώ αυτήν την τάση που λειτουργεί μέσα Μου σαν "κόκκινο πανί" και ομολογώ με εξιτάρει η ιδέα όταν αυτή μου μπει στο κεφάλι.

    Αν βρεθεί το Κυριαρχικό άτομο που θέλω να υποτάξω στον δρόμο Μου τότε γίνομαι ευρηματική, πολυμήχανη, μου κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον μου και το όλο σκηνικό με γεμίζει ενέργεια και μου φτιάχνει την διάθεση.

    Δεν έχει τόση σημασία για μένα αν θα Τον κερδίσω και αν τελικά τα καταφέρω και βρεθεί από κάτω. Σημασία έχει η προσπάθεια μου να τα καταφέρω, το παιχνίδι και η στρατηγική της κατάκτησης του και στο τέλος της απόλυτης υποταγής Του σε μένα.

    Με φτιάχνει η ιδέα ότι φλερτάρω δοκιμάζοντας έτσι τα όρια και τις αντοχές Μου/Του.

    Το θεωρώ ένα παιχνίδι καθαρά για λίγους που ξέρουν καλά τι θέλουν αλλά και πάνω από όλα πιστεύουν ότι θα μπορέσουν με την δύναμη τους να το κερδίσουν χωρίς να ηττηθούν.
    Ένα παιχνίδι με την φωτιά θα έλεγα αρκεί αυτοί που δοκιμάζουν να μπουν σε αυτό να καταφέρουν να μην κάψουν τα φτερά τους.
    Και αυτό να συμβεί όμως θα σημαίνει ότι θα πρέπει να απολαύσουν την ήττα τους διότι έτσι πρέπει  η να εγκαταλείψουν με το κεφάλι ψηλά και την ουρά στα σκέλια.
    Αλλά και ο νικημένος σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να νιώθει νικητής.
    Ας πρόσεχαν

    Γιατί DreamMaster δεν στέκει ο Marqui και συμφωνείτε κιόλας με τον άσχετο αλλά αγαπητό κατά τα αλλά Χάινριχ που λέει ότι ο άνθρωπος είναι για δέσιμο?
    Μηδενίζετε και ακυρώνετε τα παντα.
    Τεκμηριώστε μας τις απόψεις σας και αφήστε τους χαρακτηρισμούς σας κατά μέρος.
    Δεν παίρνουμε ούτε μηνύματα από αυτούς αλλά και δεν μας αρέσει να βλέπουμε και να διαβάζουμε post που το μόνο που κάνουν είναι να βάλλουν τα άτομα που έχουν κάποιους προβληματισμούς, ανησυχίες και επιθυμίες.

    Είσαι εσύ ο σωστός και κρίνεις τους άλλους ?
    Η μήπως κρατάς την βίβλο του BDSM στα χέρια σου?
    Και τι είναι άραγε το σωστό και πιο το λάθος σε ότι νιώθουμε και επιθυμούμε ?
    Η αγρανάπαυση μάλλον σας έχει βλάψει Μάστερ κάντε και λίγο κράτει σε αυτή.
     
    Last edited: 3 Αυγούστου 2006