Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημιουργία BDSM community.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Nabuzz, στις 27 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. Nabuzz

    Nabuzz New Member

    Καλησπέρα, σαν νεος εδω εχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το ποσο εύκολο ειναι να δημιουργηθεί ενα community.
    Πρόβλημα:
    Ανύπαρκτο community στην Ζακυνθο.
    Λοιπες πληροφορίες:
    × 0 σεξουαλικη παιδια
    × 0 πληροφόρηση οσων αφορα φετιχ(εχω πει σε γνωστό μου οτι θα παω σε shibari workshop, και ειπε πως ειμαι αγαμητος)
    × ελαχιστα ατομα στο ***, κυριος ατομα 45+ χωρις activity, και ξεχασμένα προφιλ.

    Τι tips θα μου δίνατε? Τι θα μπορουσα να κανω όντας μονο ενα ατομο?
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Να βρεις άλλο ένα.
     
  3. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

    Να μετακομίσεις αλλού!
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    @Nabuzz:
    τι έχετε στο νου σας όταν μιλάτε για "BDSM community";
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ζάκυνθος,τι ωραία!!


    Αυτά είναι νήματα για σκ.
     
  6. Nabuzz

    Nabuzz New Member

    Ανθβωπους να μπορέσεις να μιλήσεις για αυτα που σε εκφραζουν/gathering events/μια σκηνή η οποία θα κανει το "ανώμαλο" ενα φετιχ,κατι που θα αγκαλιάζει την διαφορετικοτητα και δεν θα βαζει ταμπέλες.
     
  7. Nabuzz

    Nabuzz New Member

    Πηγαινοερχομαι Αθήνα γι αυτο τον λογο
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Άνθρωποι και συζητήσεις με events και "σκηνή" είναι διαφορετικά πράγματα, με τελείως διαφορετικό νόημα και λειτουργίες.
    Το πρώτο προκύπτει σταδιακά, με κουβέντες και επιτόπιες γνωριμίες, το δεύτερο παράγεται αργότερα, τεχνητά κατά κάποιον τρόπο, και στοχεύει σε κάτι πολύ συγκεκριμένο. Δεν επικαλύπτονται απαραίτητα. Δεν μου φαίνεται σαφές τι επιδιώκετε από τα δυο.

    Δεν κατάλαβα δε καθόλου το «μια σκηνή η οποία θα κανει το "ανώμαλο" ενα φετιχ».
     
  9. Persephone_red

    Persephone_red Dark ambient

    Δυστυχώς τα πράγματα στα νησιά είναι πιο δύσκολα. Κ εμείς εδώ στη Ρόδο είμαστε πολλοί λιγοι.
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Είστε σε μια κλειστή κοινωνία με τις ιδιαίτεροτητες μιας κλειστής κοινωνίας ανεξάρτητα γεωγραφικής περιοχής. Τα ίδια λένε στη Λαμία, στο Ρέθυμνο στην Τρίπολη και στην Ξάνθη. Ονόματα στην τύχη.
    Είμαι σίγουρος ότι ειδικά στη Ρόδο γίνονται τα ΌΡΓΙΑ σε κλειστά κλαμπ, με πισίνα και γκαζον, που αφού δεν τα γνωρίζετε, λειτουργεί άψογα ο μηχανισμός απόκρυψης τους. Φίλος μας έδειχνε προχθές, ΠΟΥ γίνεται ένα απ τα μεγαλύτερα fetish events, σε ένα κωλο χώρι στην Ελβετία, που ναι ανάμεσα σε βουνά, λιβάδια και αγελάδες. Και μακρυά αΠο αδιάκριτα βλέμματα, μαζεύονται για 3-4 μέρες. Καμια σχέση με τα δικά μας "πάρτυ" που μερικά είναι επιπέδου κωλομπαρου... Εντελώς ενημερωτικά, όταν εμένα στη Γερμανια, όλες οι εκδηλώσεις γίνονταν σε κάτι χωριά, σε ένα beer haus, εντελώς διακριτικά, λες και πήγαινες σε συγκέντρωση μασωνων... Και κει γίνονταν το έλα να δεις. Είναι θέμα γνωριμιών. Σόρυ.
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αν σε ενδιαφέρει το BDSM σχετίζεσθαι, με ένα καλό ψαξιματάκι επικεντρώσου στη μονάδα, δυάδα, τριάδα... εκεί για αρχή και κάνε τις αλληλεπιδράσεις σου, τα άλλα τα δημοσιοσχετίστικα κοινοβιακά δεν είναι απαραίτητο μέρος της "συνταγής".
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Χρειάζεται υπομονή, επιμονή, και λίγη τύχη, να βρεθούν τα κατάλληλα άτομα σε έναν μικρό τόπο.
    Δύσκολα ανοίγονται οι άνθρωποι στον τόπο τους ιδικά αν είναι μικρός.
    Ας μην γελιόμαστε εδώ ανησυχούν άτομα στις μεγαλουπόλεις Μην τυχών και πέσουν μούρη με μούρη σε κάποιο ιβεντ με κανέναν γνωστό,συνάδελφο,συγγενή...
    Θα συμφωνήσω όμως με κάποιες τοποθετήσεις που διάβασα πιο πάνω...
    Ξεκινά με το να βρεις ένα άτομο που να ταιριάζουν τα "τσανακια" σας.