Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαδικασία προσεγγισής Κ/υ μέλους.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 17 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Lesbian Hot Babe

    Lesbian Hot Babe Premium Member

    Ο χρόνος είναι πολύτιμος στη ζωή μου και θέλω ξεκάθαρες συζητήσεις και προσεγγίσεις.
    Ξενερώνω τρελά με τις ψωναρες και το δράμα αλλά τρελαίνομαι για το mind game.
    Πάντα με διεκδικούν και το δείχνω ξεκάθαρα ότι με φτιάχνει δεν είμαι γατούλα ούτε μου αρέσει να υποτιμώ η να πιστεύουν ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μου. Αν υποψιαστώ κάτι τέτοιο η κάποιος πάει να παίξει παιχνιδάκι απλά δεν υπάρχει.

    Δεν θα παρακαλέσω καμία να με αναλάβει ποτέ γιατί δεν είναι αυτή η ταυτότητα μου. Θα το έκανα όμως ως παιχνίδι αν γούσταρα παράφορα μόνο συνειδητοποιημενα εφόσον ήξερα ότι είμαι εκεί.

    Φυσικά δεν θα έχανα τον χρόνο μου σε άπειρες συζητήσεις και από κοντά να ξενερώσω με τη μία για οποιοδήποτε λόγο.

    Προαπαιτηση η παιδεία, το μυαλό το χιούμορ, η καλή καρδιά, η γενναιοδωρία και η καυλωτικη επικοινωνία. Ναι ζητάω πολλά γιατί δίνω τα αντίστοιχα και τα βρίσκω.
     
  2. πρηζεις τον Κ στα μυνηματα.αν το υ/δ δεν φερει ποτέ αντρίρρηση δεν λεει "θελω" και "θα 'ηθελα' και περάσει μερτικά τεστ υπακοής τοτέ κατι γινεται.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το δώρο της υποταγής, ουδεμία σχέση έχει με την υποταγή.
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Κάποιες φορές τέτοιες βεβαιότητες καταρρέουν με πάταγο... Όχι για τους άλλους, για εμάς τους ίδιους  
    Στη δική μου εμπειρία, μια Κ/υ σχέση μπορεί να προκύψει μόνο αν το υ το αιτηθεί από το Κ, ποτέ αντίστροφα...
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Βάλε και τη δική μου εμπειρία μέσα.
     
  6. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Και τη δική μου  
     
  7. Lesbian Hot Babe

    Lesbian Hot Babe Premium Member

    Για ποιο λόγο να το αιτηθεί από το Κ ; Δεν είναι κάτι αμφίδρομο ; Ανεξάρτητα από την θέση του καθενός δεν είναι κάτι που αποφασίζεται και γίνεται από κοινού ;
     
  8. Lesbian Hot Babe

    Lesbian Hot Babe Premium Member

    Αυτό που διαβάζω είναι κάτι πολύ πρωτόγνωρο αλλά πολύ ουσιαστικό και σε ευχαριστώ . Δώρο υποταγής.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Όταν και αν συμβεί, θα το καταλάβετε. Δεν υπάρχει τρόπος να πιστεί κάποιος αν δεν το βιώσει.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι ακριβώς, αυτό θέλει να σας πει η @margarita_nikolayevna

    Για να φτάσετε στο σημείο να αιτηθείτε εσείς σημαίνει ότι η "μάχη" έχει ήδη κριθεί και το τι θα συμβεί από εκεί και πέρα δεν είναι πλέον στο χέρι σας και εδώ που τα λέμε αυτή είναι και η βασική ιδέα του D/s. Αν κρίνει ότι ταιριάζετε στα δικά της θέλω θα σας δεχτεί και κάπου εκεί θα ξεκινήσει η εκπαίδευση. Αν πάτε -και επιμείνετε- με τη λογική του T/b θα φάτε άκυρο ή τα μούτρα σας, ό,τι έρθει πρώτο.

    Και εδώ θα συμφωνήσω και με τον @espimain. Με άλλα λόγια είναι σαν το ποδήλατο, δεν μαθαίνεται με διάβασμα, μαθαίνεται στην πράξη. Και όπως και το ποδήλατο άπαξ και το μάθεις, δεν το ξεχνάς

    Όταν σας συμβεί, θα το καταλάβετε  
     
  11. Lesbian Hot Babe

    Lesbian Hot Babe Premium Member

    Μα αυτό λέω εξ' αρχής. Προφανώς δεν αναφέρομαι στο μετά αλλά στην αρχή . Στην αρχή μία υ χωρίς εμπειρία δεν θα αιτηθεί από ένα Κ .
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Ο Κυρίαρχος δεν είναι γκόμενος
    Φυσικά ούτε η Κυρίαρχη είναι γκόμενα.