Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαδικασία προσεγγισής Κ/υ μέλους.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 17 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Οπως εχεις ηδη διαπιστωσει, αναλογα με ποιον ή ποιαν ρωτησεις, τετοια απαντηση θα παρεις.
    Ειναι σα να ρωτας εναν vegan πως τηγανιζουν αβγα. ή εναν ινδο, αν του αρεσε το μοσχαρακι μαγειρευτο με κοκκινο κρασι.
    Η αποτυχια αυτου του φορουμ ειναι οτι οποιοσδηποτε ή οποιαδηποτε εχει αποψη για τα παντα.
    Ειτε πλεκτο, ή εργοχειρο ή αλλαγη ροδας, για ολα εχουν αποψη. Και μαλιστα καθετη. Οσο πιο καθετα τοσο καλυτερα.

    ¨´δεν ισχυει´´ λεει η αλλη, καθετα. Εχεις το καθε κουζουλο να εχει και αποψη. Φυσικα και ισχυει. Εφ οσον θες και εχεις επιλεξει να ακολουθεις Κ/υ με πρωτοκολο. Δε θες, με γεια σου και χαρα σου. Και στις στανες στις πλαγιες του Ψηλορειτη κανουν bdsm. Βουκολικο. Επιλογη τους.

    Ελπιζω το ερωτημα πιο πανω να ειναι καθαρα ακαδημα´ίκο.
    Δεν μπορω σε καμια περιπτωση να φανταστω οτι για μια τοσο σοβαρη υποθεση, θα ρωτουσες την γνωμη του κοινου. Εαν μπορεις αναμεσα στην ασχετοσυνη, την ημιμαθεια ή την παρωδια να αποκρυσταλλωσεις μια εγκυρη αποψη, αγγιζεις τα ορια του Αθλου...

    Αν παλι ναι, η αποψη μου περισσευει.
     
    Last edited: 18 Φεβρουαρίου 2019
  2. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    ξεκαθαρα το νημα απευθυνεται στις γυκαινες του φορουμ
     
  3. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Το βέβαιο είναι πως σε ότι αφορά την προσέγγιση του ενός status προς το άλλο δεν μπορεί να υπάρξει κανόνας γενικής εφαρμογής. Είναι θέμα προσωπικής επιθυμίας και στυλ και ο καθείς πορεύεται αναλόγως.
    Μια προσωπική παρατήρηση μόνο:
    Με δεδομένο το ότι τόσο παραέξω όσο και εντός χώρου και κατά συντριπτική πλειοψηφία άνδρες προσεγγίζουν γυναίκες ανεξαρτήτως status( συχνά δε και κατά παράβαση των δεδηλωμένων) έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον η περίπτωση της προσέγγισης από γυναίκα σε άντρα. Και αν για την περίπτωση γυναίκα Κ-άνδρας υ δεν έχω πληροφορίες άρα ούτε άποψη άξια αναφοράς, σε ότι αφορά στο σχήμα γυναίκα υ-άνδρας Κ, το να προσεγγίζει η υ τον K αυτό κατά την αντίληψη μου συνήθως υποδεικνύει θετικά στοιχεία για την υ και (άρα) είναι ευοίωνο για την όποια επιθυμητή τελική έκβαση της προσέγγισης. Και μέχρι εκεί.
     
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Ακαδημαϊκες είναι σχεδόν όλες οι ερωτήσεις που κάνω.
    Ρωτάω την γνώμη του κοινού αλλά ποιού κοινού; Του κοινού που δηλώνει οτι αρέσκεται σε αυτό το lifestyle.
    H Queen π.χ δεν παρακαλάει... μου φαίνεται αστείο. Τι να παρακαλέσω; Είναι έξω απο μένα. Σίγα μην παρακαλέσω κιόλας. Σας παρακαλώ αγαπήστε με;
    Μου θυμίζει το νήμα του Dream, πως θα έπρεπε να σας αγαπάνε.
    Δεν έχω κάνει όμως υπο και δεν έχω μπεί σε αυτή την ψυχοσύνθεση. Κατανοώ οτι για να μου το είπε αυτό ο συνομιλητής μου, είναι κάτι που ισχύει. Τουλάχιστον σε εκείνον συμβαίνει και προφανώς το θέλει.
     
    Last edited: 18 Φεβρουαρίου 2019
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Χμ. Οτι δηλωνουν, δεν σημαινει αυτοματα οτι το κατεχουν. Ειμαι δις επιφυλλακτικος. Και ειδικα το Ευαγες Αθλημα δεν διδασκεται δι αλληλογραφιας.
    Μεταδιδεται απο ανθρωπους που τους εχουμε κοντα μας, εχουμε καποια στενη σχεση ή τους εκτιμουμε, εφοσον τους γνωριζουμε καλα. Ειδικα το D/s.
    Για την αλλη μορφη "κρεβατοκυριαρχιας", νομιζω οτι τα κριτηρια επιλογης "κ" ειναι αναλογα οπως σε ενα swinger party. Μ αρεσεις, με γκαυλωνεις, πεσε στα τεσσερα....
    Δεν εννοει αυτο. Μια γυναικα υ μπορει να ζητησει να την αναλαβει ενας Κ που εχει επιλεξει. Φυσικα δεν του ζηταει "αχ Κυριε, που ειστε ΤΟΣΟ δυνατος, εχετε ΤΕΤΟΙΑ μπρατσα, Αχχχ, αγαπηστε με την πτωχη".
    Και μενα μου το εχουν ζητησει, και χωρις να σημαινει σωνει και καλα σχεση, σεξ, κρεβατι οπως θες πες το. Συμβουλες εδωσα, ντομπρα, τιμια και ειλικρινα.

    Ομολογω οτι αυτο το σημειο δεν το κατανοω. Παρακαλω περισσοτερες πληροφοριες.
    Δεν ειναι απαραιτητο. Διαφωνω με τη "σχολη" που θελει να περνα καποιος/α απο ολα τα σταδια. Ανθρωποι που ειναι Κυριαρχικοι δεν μπορουν να παριστανουν τους υ για να "μαθουν". Οχι.
    ειναι αυτο που ειπα πιο πανω.. Εαν και εφοσον κινουμαστε σε ενα D/s και θελουμε πρωτοκολλο, ναι, ετσι φερομαστε. Ειναι επιλογη οσων το εχουν επιλεξει. Αυτο.
     
  6. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Πώς θα έπρεπε να μας αγαπάνε.

    Με λέτε Κυριαρχή;
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μπορει για καποιους να ειστε, για αλλους οχι ή απλα να μην το γνωριζετε, ακομα.
    Η Δυναμικη που αναπτυσσεται αναμεσα σε δυο ατομα μπορει να εχει το ενα ή το αλλο προσημο ή να ειναι και μηδενικη.
     
  8. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Κύριε Λύκε λέτε ωραία αστεία.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    χαιρομαι που εκανα τα βασιλικα σας χειλακια να χαμογελασουν.
     
  10. Emine

    Emine New Member

    Όπως σε όλες τις ανθρώπινες σχέσεις, έτσι και στον χώρο αυτό θέλω και πρέπει να προσεγγίζω και να προσεγγίζομαι με τον αντίστοιχο σεβασμό. Με ενοχλεί αφάνταστα η πολυλογία άνευ ουσίας...
    Η αλήθεια είναι πως χρόνια πριν εγώ έκανα την κίνηση να μιλήσω πρώτη στον τότε Κύριο μου και νυν Αφέντη μου.... Μέσα από την κουβέντα φάνηκε πως αναζητούσαμε τα ίδια πράγματα... ο σεβασμός ήταν έκδηλος σε όλη την συζήτηση και καθ' όλη την διάρκεια των συζητήσεων μας... με ρώτησε ποια ήταν τα όρια μου τα οποία και εξέφρασα... τα δέχτηκε... και στην συνέχεια παρακάλεσα, για να απαντήσω και στο δεύτερο σκέλος του νήματος σου να με αναλάβει... να αναλάβει την εκπαίδευση μου και να αναλάβει να με φτιάξει όπως Εκείνος απαιτούσε... στην συνέχεια, και βλέποντας πως του είχα πια απεριόριστη εμπιστοσύνη και λατρεία, βλέποντας πως μέσα σε αυτό είχα βρει τον πραγματικό μου εαυτό και πάλι τον παρακάλεσα να με μαντρώσει και να με κάνει σκλάβα Του 24/7 αποσύροντας όπως είναι φυσικό τα αρχικά μου όρια...
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αν παρακάλεσα; Πφφφ και λίγα λέμε  
     
  12. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    @Emine

    Ευχαριστώ που μοιραστήκατε την εμπειρία σας, μαζί μας.

    Παρακαλέσατε επειδή σας βγήκε αυθόρμητα; Το ακούσατε απο κάπου και παραδειγματιστείκατε;
    Σε περίπτωση που δεν τον παρακαλούσατε... Θα έκανε εκείνος κίνηση ή απλά θα κοιταζόσασταν;