Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαδικασία προσεγγισής Κ/υ μέλους.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 17 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Εβρεχε μερονυχτα στο Δάσος, ξεφυτρωσαν κι αυτά μαύρα μεσάνυχτα δίπλα στα μανιτάρια....

    Σερβιρονται όπως και τα πλευρωτους, με καραμελωμενο μπαλσαμικο σε μέλι.
     
    Last edited: 19 Φεβρουαρίου 2019
  2. Wondrous

    Wondrous New Member

    Υποθέτω μιλάτε κυρίως για real προσέγγιση. Όλες τις φορές που πλησίασα ή με πλησίασε μια υ δεν ήταν ξεκάθαρο τι συμβαίνει. Η προσέγγιση ήταν φυσιολογική ανάμεσα σε 2 ανθρώπους που διαισθάνονται ότι κάτι καλό-ενδιαφέρον θα μπορούσε να συμβεί μεταξύ τους. Λίγο αργότερα όταν άρχιζε να προχωράει η σχέση αμέσως έβγαινε στην επιφάνεια η προτίμηση και των 2.
    Μόνο μια φορά μου έτυχε μια υ που με προκάλεσε απροκάλυπτα και άμεσα. Θυμάμαι ακόμη την περίπτωση της νεαρής Αγγλίδας. Δούλευα σε τουριστικό νησί σε μαγαζί που πούλαγε διάφορα πράγματα. Η Αγγλίδα αφού με ρώταγε διάφορα για τα προιόντα που είχαμε, αγέλαστη και ψυχρή, ξαφνικά γυρνάει με σπαστά αλλά αρκετά καλά ελληνικά και με ρωτάει :
    "Ποιός μαλάκας τα έχει διαλέξει όλα αυτά ?"
    Η αλήθεια είναι ότι όντως έμεινα μαλάκας αλλά γρήγορα αποκωδικοποίησα αυτή την παράλογη συμπεριφορά.
    Μετά από εύλογη παύση : "Εγώ" της λέω.
    "Μαλακίες όλα" μου λέει.
    "Μίλα καλύτερα".
    "Γιατί τι θα κάνεις?"
    "Μίλα καλύτερα"
    "Γιατί ?"
    "Θα σε χαστουκίσω"
    Με κοιτάζει προκλητικά
    "Μαλακίες"
    Χαστούκι !
    "Μαλακίες"
    Ξανά χαστούκι !
    Παθιασμένο φιλί !
    Ξεκίνησε μια σχέση Κ/υ όπου βρισκόμασταν περιστασιακά. Ζούσε αρκετά μακριά αλλά ερχόταν στην περιοχή που δούλευα να με δει. Ήταν πρόσφατα χωρισμένη από τον Έλληνα σύζυγό της γι αυτό και ήξερε όλες τις κλίσεις του "μαλάκας" αλλά και πολλών άλλων όμορφων λέξεων. Κράτησε περίπου 3 χρόνια.
    Η περίπτωση αυτή πάντως είναι μάλλον εξαίρεση και σπάνιο να συμβεί κάτι ανάλογο χωρίς να υπάρχει καμιά επαφή -έστω κοινωνική- πριν.
     
  3. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Αν μιλάμε για διαδικτυακή προσέγγιση , είναι κάπως δύσκολα τα πράγματα.
    Θα πρέπει να έχει υπάρξει μια κάποιου είδους αλληλεπίδραση, να έχει εκδηλωθεί μια συμπάθεια έστω και μια διαθεσιμότητα.
    Δεν μπορείς να πας έτσι ξερά επειδή σ' αρέσουν τα γραπτά του να του πεις "Γεια σας Κύριε, παρακαλώ πάρτε με για υποτακτική σας"
    Σε πραγματικες συνθήκες τα πράγματα είναι πιο εύκολα.
    Έχεις εικόνα και η γλώσσα του σώματος μαρτυράει αν θα σε αφήσει να τον προσεγγίσεις.
    Εχεις το περιθώριο να κάνεις μικρά βηματάκια που θα λαμβάνεις πράσινο (προχώρα) ή κόκκινο (σταμάτα) σήμα μέχρι το "Κύριε, παρακαλώ...." που πιθανόν να μην χρειαστεί καν να ειπωθεί και να έρθει πολύ φυσικά σαν συνέπεια μιας αμοιβαίας ελξης.

    Έτσι πιστεύω εγώ αλλά πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις ή γεγονότα που ανατρέπουν όσα νομίζαμε και όσα ξέραμε.

    Υ.γ αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς τον προβληματισμό που κρύβετε από πίσω.
    Ο φόβος της απόρριψης ή ότι δεν σου αρέσει να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα?
     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2019
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Ο Προβληματισμός προήλθε απο την συζήτηση όπως προαναφέρω. Η Απόρριψη συμβαίνει είτε προσσεγίζεις κάτα αυτό τον τρόπο είτε με διαφορετικό. Δεν συνδέεται με την ερώτηση.

    Ευχαριστώ για την τοποθετησή σου.
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ο φόβος της απόρριψης.

    Κανείς δεν σε απορρίπτει επί προσωπικού @Queen87, γιατί απλά δεν σε γνωρίζει, τουλαχιστο σε αυτη τη φαση. Μπορεί όμως να απορρίψει αυτό που λες ή κάνεις, γιατί δεν ταιριάζει με τις προσδοκίες του.

    Καλύτερα λοιπόν να σε απορρίψει από πριν. Να σε απορρίψει μετά ένα "προγραμματισμενο" one night είναι εκμετάλλευση.


    EDIT. Εβαλα την λεξη "προγραμματισμενο" για καλυτερη αποδοση αυτου που εχω κατα νου. @angel42
     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2019
  6. angel42

    angel42 Regular Member

    Κυρ Λύκε μου, δεν μας τα λες καλά. Διότι χωρίς το one night δεν έχεις όλα τα στοιχεία για να δεις αν θέλεις να πας και σε ένα second. Γιατί μια χαρά μπορεί να τα λες στις κουβέντες, θελκτικό να φαίνεται κατά τα άλλα, και συμφωνημένα μπορείς να τα έχεις για το τι θα περιλαμβάνει το one night αλλά για χψω λόγους, το πράμα να μην ρέει, να μην τσουλάει, ή και να βλέπεις ότι επί της πράξης τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά από τα μιλούμενα και συνομιλούμενα. Εκεί τί θα κάμεις; Θα παραμείνεις για να μην θεωρηθείς "εκμεταλλευτής";;;

    Α.
     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2019
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και οι δύο ( @Alpha Wolf και @angel42 ) έχετε δίκιο ο καθένας από τη δική του οπτική.

    No risk, no gain λέω εγώ.

    ...διαφορετικά υπάρχει και το κυνήγι πεταλούδας.
     
  8. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Εντελώς υποθετικά μιλώντας, φαντάζομαι πως ένα από τα πρώτα που θα προσπαθήσει ένας/ μια Κ , θα είναι να σπάσει τον εγωισμό του υ , μιας και ο εγωισμός αποτελεί τροχοπέδη και στην εκπαίδευση του προαναφερόμενου και σε οποιαδήποτε σχέση τέτοιου είδους .
    Ο παραμερισμός του λοιπόν είναι μια καλή αρχή, δηλώνει σοβαρότητα και πραγματική επιθυμία .
    Ίσως για αυτό , το άτομο που συζητήσατε , να σου είπε αυτό. Μη στέκεσαι στο παρακαλετο.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Καταλαβαινω τι εννοεις Μαϊμουδαρχε και συμφωνω με το No risk, no gain.
    αλλα δεν το βλεπω σαν εναλλακτικη δραση του κυνηγιου πεταλουδας.

    Αναφερομαστε σε Διαδικασια Προσεγγισης Κ/υ, το βλεπω απο το σχημα "ανδρας Κ - γυναικα υ", πιθανως να ισχυει και αντιστροφως.

    Η γνωριμια συνηθως γινεται διαδικτυακα, αν και προσωπικα κανω γνωριμιες εκτος διαδικτυου, λενε οτι "το 'χω".  
    Σε διαδικτυακη προσεγγιση, αναφερομαστε σε τι αλλο, στα γραπτα και τη συνολικη παρουσια. αν ημουν γυναικα, θα εβαζα "Χ¨(απορριψη) σε οσους ποσταρουν πουτσοφωτογραιφες. Γιατι ? Γιατι ετσι.
    Θα μου πειτε, αν καποια σου στειλει φωτο το μουνι της, δεν θα "δαγκωσεις" ? Η σοκαριστικη αληθεια ειναι ΟΧΙ. Αν καταταλαβετε γιατι θα απερριπτα τους πουτσοφωτογραφους, ισως καταλαβετε κι αυτο.
    Τα γραπτα και η συνολικη παρουσια. Διαβαζοντας αναμεσα στις γραμμες, καταλαβαινεις πολλα. Και η πρωτη συναντηση, με 10 κουβεντες, αλλα τοσα.

    Απαντω λοιπον και σε σενα Μαϊμουδαρχε αλλα και στην @angel42. Εφτασα 50 χρονων, εχω γραψει αρκετα "χιλιομετρα", την ¨κοβω" λοιπον την αλλην τι καπνο φουμαρει και αν μου εχουν σηκωθει δεκα κοκκινα σημαιακια...
    Αμα την κρεβατωσω λοιπον, εστω για ενα δοκιμαστικο "test ride" , θα αλλαξω γνωμη και θα πω, δε βαριεσαι, τουλαχιστον την πηδηξα κι αυτην... αλλη μια χαρακια στο ποστο του κρεββατιου, και θα αλλαξω γνωμη ? No way. Οχι. Δεν ξοδευομαι σε κατι τετοιο.
    Το εκ προ μελετης one night το απεχθανομαι και το εχω φαει στη μαπα. Δεν βλεπω το λογο επειδη τα αλλα ειναι βρωμικα, να λερωνομαι κι εγω.

    Επιτυχια για μενα ειναι, να την εχω διαβασει σωστα, να την εχω αξιολογησει σωστα, να μην εχω πεσει σε καμμια καμμενη-βαρεμενη-σεξοτουριστρια, και εφοσον εχω πεσει μεσα στην εκτιμηση μου, δεν θα με απογοητευσει η πρωτη φορα, που θα γινει και δευτερη και τριτη. Ισως γι αυτο να εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις, και στο βανιλλα και στο Ds.
     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2019
  10. espimain

    espimain Contributor

    Μπορεί και να μην τον "σπάσει" αλλά να τον αξιοποιήσει.
    Μπορεί να τον κατευθύνει ώστε να μετατραπεί σε υπερηφάνεια.
    Ανάλογα στην περίπτωση

    Αυτά όμως δεν έχουν να κάνουν με το αν θα παρακαλέσει ή όχι, η υποτακτική τον κυριαρχικό να την αναλάβει.
    Γενικά δεν έχουν σχέση με τον τρόπο που θα προσεγγίσεις έναν κυριαρχικό.
    Αν θεωρείς ότι κάποιος μπορεί να σε αναλάβει και περιμένεις να σε πλησιάσει και να σε διεκδικήσει, μάλλον θα περιμένεις εσαεί.
     
  11. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Σσσσς... μην τα γράφεις αυτά. Θα θίξεις το mojo καμιάς κατ' επίφαση σούμπας.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η παρομοίωση πάει στο no risk, no gain και όχι στο D/M/s

    Το τελευταίο *στα μάτια μου* είναι high risk/high gain με ό,τι αυτό συνεπάγεται.