Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαφορετικές τεχνικές Bondage

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 24 Δεκεμβρίου 2018.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Ποια είναι η πιο πρωτότυπη μορφή Bondage, που γεννάει όλες τις άλλες, που είναι πάρα πολύ απλή, αλλά πάρα πολύ δυνατή;


    Που ξεκινάει να επιδράει από τα 30’’ και αν διαρκέσει μία ώρα, γεννάει συναίσθημα;


    Αν κρατήσει για πάνω από 2 ώρες προειδοποιώ γιατί, το έχω δοκιμάσει, τα συναισθήματα είναι πολύ δυνατά;


    Αν δεν το βρείτε, σε καμιά ώρα θα το πω.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Το βρέφος όταν έρχεται στον κόσμο, στην αρχή είναι μουδιασμένο. Το σώμα του έρχεται σε ένα αφιλόξενο σε σύγκριση, με το πριν, περιβάλλον. Το μεταφέρουν, στη μητέρα του και αυτή το αγκαλιάζει.


    Είναι το πρώτο δέσιμο. Η μητέρα των δεσμών. Bondage. Οι πρώτες αγκαλιές, όπως και οι επαφές με τα σώματα των γονιών του και άλλων ατόμων της οικογένειας, καθορίζουν κατά πολύ τις ερωτικές/συντροφικές/οικογενειακές τους προτιμήσεις αργότερα, γεμίζοντας τη μνήμη τους με πολλές αρχικές τέτοιες εικόνες, τα πρώτα πνευματικά θεμέλια, όλοι αγκαλιάζουν ένα παιδί…


    …λες και το ένστικτο τους σπρώχνει να το στηρίξουν.


    Η αγκαλιά λοιπόν. Της μαμάς, του μπαμπά, των αδελφών, των συγγενών, των φίλων, των γνωστών, των ξένων, των εχθρών.

    Τρυφερή, βίαιη, σφιχτή, για ώρα, για λίγο, με αγωνία και με ηρεμία, μέχρι να ηρεμήσει το ταραγμένο σώμα ή να παραδοθεί ο παλαιστής που βρίσκεται κάτω από τη ζεστή αγκαλιά του παλαιστή από πάνω, θα μπορούσα να πω και άλλα τόσα, αλλά νομίζω ότι όλοι θα έχουν να πουν, γιατί όλοι, έχουν αγκαλιαστεί και αγκαλιάσει και με διάφορους τρόπους έχουν δέσει, τα χέρια τους γύρω από τον άλλον.


    Από την αγκαλιά ξεκινούν όλες οι μορφές Bondage και εκεί οδηγούν. Η άποψη σας;
     
  3. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Κοίτα να δεις! Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι για το βρέφος που έρχεται στον κόσμο. Αυτό που κυρίως θυμάμαι απο το δικο μου παιδακι είναι ότι ήταν τόσο μικρό κα εύθραυστο που σχεδόν φοβόμουν να το πιάσω μην το σπάσω.

    Από τη δική μου πλευρά πάντως ένιωσα το δέσιμο με αυτό το μικρό πλάσμα όταν αρχίσαμε συνειδητά να χαιδευομαστε και να κουρνιαζουμε τα κορμιά μας δίπλα δίπλα για να κοιμηθούμε αγκαλιά.
    Δεν υπάρχει πιο ζεστή αγκαλιά από αυτή του παιδιού σου