Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαχείριση Χρονου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος subteo, στις 20 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Βρε ποιον μου θυμίζεις....
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Βεβαίως, είναι πασίγνωστη άλλωστε η κατάληξη της προσπάθειας να εντάξουν τις υπηρεσίες τους στο σύστημα υγείας (ψυχολογική υποστήριξις κιετς) κάπου εις τον Ογρωπαϊκόν Βορρά, το '94...
    Γελάνε ακόμα και οι κατσαρόλες...
    Διγιότι η νοσηρή εις τον ευρύτερον Δημόσιον τομέα εξασφάλισις, αποτελεί εξισορροπιστικό ζητούμενον στις δυτικότροπες κενωνίες, αριστοτεχνικά όμως συγκαλυμένο...
    (Το γεγονός θεωρείται κλασικό παράδειγμα σύγχρονης εκδοχής του μοντέλου του ρηνανικού καπιταλισμού, φοβάμαι όμως πως το πααίνω μακριά)...

    Θα έλεγα κι άλλα, αλλά θα γίνει της τατάνας το κάγκελο, οπότε το αφήνω εδώ...
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    κάθε ντραμα κουην είναι βέβαιη ότι η άτιμη κοινωνία και το άδικο σύμπαν συνομωτούν σε βάρος της γιατί δεν έχουν τίποτε καλύτερο να κάνουν, στην πραγματικότητα όμως δεν αντέχει στην ιδέα ότι και η κοινωνία και το σύμπαν την έχουν γραμμένη στα αρχίδια τους, αντί να την θαυμάζουν και να την κολακεύουν, ως όφειλαν. έτσι φαντάζεται ου-τόπους στους οποίους αποτελεί αντικείμενο κολακείας. παραδείσους, με ιστορικούς όρους.
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    τελικα εχουμε τους δεδηλωμενους μας!
    και παντα μα παντα ειν οι αλλοι ....
    (συμπληρωνω εγω)
     
  5. subteo

    subteo Regular Member

    Εχεις δικιο εκανα τις επιλογες μου και θα υποστω τις συνεπειες σε αντιθεση με καποιους που ακολουθωντας στερεοτυπα προσπαθουν να πουλησουν διαφορετικοτητα για αλλοτριο οφελος.
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Συγνωμη!

    Σε ΚΑΤΕΚΡΙΝΕ καποιος/α για τις ΕΠΙΛΟΓΕΣ σου ή για τον τροπο που παρουσιαζεις τα πραγματα ? Μην τρελαθουμε κιολας !

    Δεν λογιζω τις προσωπικες επιθεσεις, μην μπερδευτουμε στο μετρημα !
     
  7. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    @subteo όσοι δεν επιθυμούν 24/7 Ντι ες , δεν το επιλέγουν .Απλο? Όσοι το ζούνε , το βιώνουν 24/7 . Αυτό με τα διαλείμματα ,δεν μπορεί να είναι 24/7 .Λογικο ?
    Για τα στερεοτυπα και τους κανιβαλισμούς , πιστεύεις ότι ενας Κ θα πει η σκλάβα Μου ? Μια σκλάβα θα πει ο Αφέντης Μου ? Σε ποια κοινωνία θα το πουν ετσι απλά ? Στην τελική αν θέλεις και εσυ να προστατευτείς από τον κανιβαλισμο μπορείς να πεις η Βασίλισσα μου, η Θεά μου κτλ .Θα σου πουνε και μπράβο !
     
    Last edited: 21 Φεβρουαρίου 2019
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ενσταση !
    Την υπο μου την εχω πει "Βασιλισσα Μου". Απο την στιγμη που εχει κεφλαιο Μ σημαινει αυτο ακριβως το κατι. Οσοι / οσες το γνωριζουν, καλως.
    Και απο πλευρας μου (προσοχη, εδω ειναι μικρο το μ) δεν χανω τιποτα απο δυναμη και εξουσια. Ζερο, νεδα, ναθινγκ. Ειναι το Παιχνιδι και αυτοι ειναι οι Οροι του. Δεν μας κανει ? Παμε σε αλλο παιχνιδι. Κρυφτο, π.χ.
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    όπως όλοι ανεξαιρέτως.

    αντίθεση αναζητάει κάθε ντραμα κουην, για να νοιώσει ξεχωριστή. ηρωίδα. πονεμένη και κατατρεγμένη.
    το λέμε δαιμονοποίηση, με ιστορικούς όρους.

    επειδή «το μαρκετινγ είναι κυρίαρχο στη ζωή σου, και προσπαθείς να πουλήσεις και να αγοράσεις τον εαυτόν σου» θα κατανοείς, ενδεχομένως, οτι πιθανόν δεν είναι κακά παιδιά οι πελάτες σου που δεν ψωνίζουν, μπορεί να μην έχει ζήτηση και το εμπόρευμα, όσο μαρκετινγκ και να του φορτώσεις. για παράδειγμα η διαφορετικότητα που είναι διαφορετική απ' τη δική σου διαφορετικότητα, και άρα σκάρτη.

    «για ίδιο» ήθελες να γράψεις, αλλά πού να το ξέρεις.
     
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Και πολύ καλά έκανες . Το θέμα δεν είναι πως αποκαλείς κάποιον δημόσια αλλά πως νιώθεις . Το ''παράπονο '' του νηματοθετη ηταν που δεν μπορει να πει για κάποια δημόσια '' η Αφέντρα μου'' . Διορθωσα και μ ...Κεκτημένη ταχύτητα και συνήθεια  
     
  11. subteo

    subteo Regular Member

    Το vanilla time δεν ειναι διαλειματα.Ειναι τμημα της καθημερινοτητας μιας τετοιας σχεσης.Απλα καποιοι το βλεπουν διαχωρισμενα και καποιοι ενιαια.Απλα με καποιον τροπο οφειλε να παρουσιασει αυτον το τροπο ζωης σε ενα κοινο που δεν ηξερε τιποτα.Αν διαβασεις το παρακατω θα καταλαβεις οτι μονο διαλειματα δεν ειναι.
     
  12. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Αναφέρεσαι σε Vanilla time . Στο 24/7 δεν υπάρχει αυτό .Στις περιπτώσεις που υπάρχει ,δεν είναι 24/7.Και όχι ,δεν χρειάζεται ιδιωτικά νησιά και αφθονία χρημάτων για 24/7 D/s .