Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διεκδικώντας τον σκλάβο..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 7 Μαϊου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το έλεος θα ταίριαζε σε όλο αυτό το νήμα κατά την άποψη μου.
    Θεωρώ την ερώτηση πραγματικά ερώτηση που ποτέ δεν θα έπρεπε να τίθεται σε ένα bdsm φόρουμ, αν μιλάμε όντως για σκλάβους.

    Κανένας Μαστερ που σέβεται τον εαυτό του και το χώρο στον οποίο ανήκει δεν θα άπλωνε χέρι σε ξένη ιδιοκτησία και καμία πραγματικά σκλάβα δεν θα πουλούσε έτσι Τον Αφέντη της και δεν θα προσέβαλλε με τέτοιο τρόπο την έννοια της σκλάβας με όλα όσα αντιπροσωπεύει.

    Προσωπικά θεωρώ πως το νήμα αυτό δεν έχει σχέση με Ms και οι απαντήσεις μου είναι εκτός θέματος, μια και εκφέρω απόψεις που αφορούν ξεκάθαρα Ms, γι΄ αυτό και τις διαγράφω.
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και ομως ... στην "Ιστορια της Ο" συνεβη κατι τετοιο και ειναι πολυ σχετικη ....
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: Διεκδικώντας τον σκλάβο..

    ????

    Μάλλον ζεις μια ιδανική ζωή,με ιδανικούς ανθρώπους ,σε ιδανική χώρα του ιδανικού πλανήτη...

    Σε ιδανικό-ρομαντικό επίπεδο,μια χαρά τα λες..αλλά άνθρωποι γαρ,θα βιώσουμε καταστάσεις άμεσα και έμμεσα,που θα προσκρούουν στις ιδανικές αρχές μας-σας...

    that s life και όλοι ευθυνόμαστε...
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "Σε ιδανικό-ρομαντικό επίπεδο,μια χαρά τα λες..αλλά άνθρωποι γαρ,θα βιώσουμε καταστάσεις άμεσα και έμμεσα,που θα προσκρούουν στις ιδανικές αρχές μας-σας..."

    Δεν συμφωνω .. εξαρταται ποσο επιρρεπης και αδυναμος χαρακτηρας εισαι .... και πανω απο τις ιδανικες σου/μου αρχες υπαρχει η ηθικη . Με αλλα λογια και χωρις γλωσσολογικες σαλτσες΄ειτε εισαι ηθικος , ειτε ανηθικος .

    "Κανένας Μαστερ που σέβεται τον εαυτό του και το χώρο στον οποίο ανήκει δεν θα άπλωνε χέρι σε ξένη ιδιοκτησία και καμία πραγματικά σκλάβα δεν θα πουλούσε έτσι Τον Αφέντη της και δεν θα προσέβαλλε με τέτοιο τρόπο την έννοια της σκλάβας με όλα όσα αντιπροσωπεύει."

    Το παραπανω κειμενο τα λεει ολα και συμφωνω ... με μια μικρη επιφυλαξη για την κινηση της σκλαβας στην περιπτωση ενος κακου Αφεντη .
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: Διεκδικώντας τον σκλάβο..

    Φίλε μου.Πρώτον,δεν ξέρεις πως και το ηθικό είναιι υποκειμενικό?Έπειτα.Μπορείς να μου δώσεις χωρίς γλωσσολογικές σάλτσες την εικόνα που βλέπεις γύρω σου και να μου προσδιορίσεις τι γίνεται στην πραγματικότητα ;
    Πολύ σωστά τα όσα λες ,αλλά είναι ΘΕ - Ω - ΡΗ - ΤΙ - ΚΑ !!!
    Στην πράξη τι γίνεται σε όλα τα επίπεδα,από την πλειοψηφεία..

    Αν δεν μπορείτε να αντικρίσετε την πραγματικότητα,μην την κοιτάτε.Αν θέλετε να παραμείνετε ή να γίνετε καλύτεροι άνθρωποι,κάνετε το,χωρίς να παρεμβάλεστε σε θέματα που υπάρχει άλλη οπτική.



    Μάλιστα.Μόνο στην κακή vanilla κοινωνία υπάρχουν καταστάσεις που προσπαθούμε να αναφέρουμε.
    Σας ευχαριστώ.Θα φωνάξω όλους μου τους φίλους να γραφτούν έδώ ,να βρουν μια γκόμενα (sub),να γίνουν Masters και να χουν το κεφάλι τους ήσυχο πως κανείς δε θα τους τη φάει(αρκεί να μη φύγει αυτή)...

    Πριν από λίγες μέρες έμαθα ,πως το η Βίκυ Λέανδρος,λέγεται Λεάνδρου και το μετεσχημάτισε σε Λέανδρος,όταν ξεκίνησε να κάνει καριέρα στη Γερμανία.
    Σήμερα έμαθα αυτό.

    Πόσες κοσμογονικές αλήθειες να αντέξω μαζεμένες πια.Λυπηθείτε με...
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Κανένας Μαστερ δεν έχει το κεφάλι Του ήσυχο τόσο εύκολα incomplete, στο λέει η tender lilly, γι αυτό προτείνω να μη βάλεις σε μπελάδες τους φίλους σου  

    Από την άλλη πλευρά το θέμα όπως το καταλαβαίνω είναι:

    Ότι ένας Κυρίαρχος που είναι και Ιδιοκτήτης με την λαιφσταιλ έννοια, της σκλάβας Του δεν την θεωρεί διεκδικήσιμη από Κ(κ)ανέναν άλλο. Όταν την θεωρήσει διεκδικήσιμη τότε βγαίνει και το δηλώνει και ελέγχει ο Ίδιος την μεταβίβασή της. Όπως είπε ο Κύριος MasterJp από την αρχή του νήματος.

    Ότι οι σκλάβες δεν έχουν καμμία διάθεση να είναι "διεκδικήσιμες" - αν είχαν δεν θα ήταν σκλάβες. Έχει πολλές απαιτήσεις το να είναι ιδιοκτησία μία γυναίκα, αν σε αυτές προσθέταμε και το να βρίσκεται στη γύρα επιπλέον, τότε δεν θα είχε χρόνο να κοιμάται - και χρειάζεται να έχει καθαρή επιδερμίδα <χαμόγελο>

    Ότι, όσο και αν αυτό τύποις δεν μετράει στο θέμα της μεταβίβασης, οι σκλάβες είναι σκλάβες Του συγκεκριμένου Κυρίαρχου, επειδή για κάποιον δικό τους λόγο Τον θεώρησαν ως τον μόνο που επιθυμούν να τις διαφεντεύει. Αν Κ(κ)άποιος πάει να τους χαλάσει αυτήν την κεντρική ιδέα προσπαθώντας να υποσκελίσει Τον Αφέντη τους... τίγρεις θα γίνουν να τον φάνε τον υποσκελιστή. Αν έχει ήδη χαλάσει κάπου μέσα τους αυτή η κεντρική ιδέα, τότε είναι μόνο θέμα χρόνου το release και ο σφετεριστής δεν έχει παρά να κάνει κάποια υπομονή. Αν δεν μπορεί να την κάνει, ε τότε δεν είναι και πολύ Κυρίαρχος του εαυτού Του, έτσι δεν είναι;

    Και... Κυρίαρχοι - Βέλτσοι δε νομίζουν να υπάρχουν. Υποθέτω αναφερόμαστε σε Κυρίαρχους που κυριαρχούν, όχι που μιλάνε για κυριαρχία.

    Λοιπόν... κατά την ταπεινή μου γνώμη, η απάντηση στο αρχικό ερώτημα του incomplete "πώς γίνεται η διεκδίκηση σκλάβας" είναι με υπομονή και σωστό timing και με γνώση των γενικών κανόνων του χώρου. Έτσι όπως παντού και πάντα γίνεται η διεκδίκηση των γυναικών, αν κάποιος θέλει να τις έχει με καλούς όρους.
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Σωστά τα λες,αλλά βάζεις γενικούς κανόνες.Και οι άνθρωποι μαζικά δεν υπάγονται σε μεμονωμένους κανόνες..Σωστά;

    Δεν προσπαθώ να αναδείξω κάποιο κακό κομμάτι της κοινότητας ή της κοινωνίας.Απλά προσπαθώ να δω τα πράγματα ως έχουν..
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Διεκδικώντας τον σκλάβο..

    Δεν την θεωρεί διεκδικήσιμη γιατί; Μήπως γιατί δεν "βλέπεται" ή έχει ξεχάσει τι σημαίνει θηλυκό;

    Μια γυναίκα όσο κυκλοφορεί στον δρόμο ελεύθερη είναι στην γύρα αγαπητή μου lilly. Ακόμα και αν αυτή δεν έχει την διάθεση να "πιαστεί" υπάρχουν κυνηγοί σε κάθε βήμα της. Το κλουβί προσφέρει την μόνη σιγουριά.

    Τίποτε δεν χαλάει ο τρίτος αν δεν είναι ήδη χαλασμένο. Η επίθεση της τίγρης δείχνει φόβο και ενίοτε...ε πείνα  

    Για το θέμα η απάντηση μου είναι....Να βλέπω να χύνεται αίμα.

    Αστάρτη
    ________________
    Αίμα, σπέρμα, δάκρυα και ιδρώτας
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "Για το θέμα η απάντηση μου είναι....Να βλέπω να χύνεται αίμα."

    ... κατι τετοια λενε οι γυναικες και με κανουν να συμπαθω τον Ανδρουλακη ..... (αστειευομαι) ...
    Εγω ομως επιμενω οτι η ηθικη δεν ειναι θεωρια .... και οι περισσοτεροι που γνωριζω , τουλαχιστο στο θεμα της "αρπαγης" , ειναι απολυτα αρνητικοι.
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: Διεκδικώντας τον σκλάβο..

    Kαι στο κεράτωμα ,υπάρχει άρνηση...αλλά δόξα τους πάντες,λίγοι μένουν αμέτοχοι    
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    όταν κάποιος βανίλα... και Κ/κάποιος BDSM έχει αρχές, είναι ακριβώς έτσι όπως τα λέτε...ιδανικά!!! Ουτε υπαρχει κίνδυνος διεκδίκησης , ουτε υπάρχει πρόθεση πρόκλησης..κλπ κλπ κλπ.

    Ομως θα συμφωνήσω με τον incomplete. Kανείς δεν είναι τέλειος! και αν κάποιος είναι , είναι αδύνατο να είναι και όόόλοι γύρω Τ/του!!

    Με το να "ξορκίζουμε το κακό" δεν σημαίνει ότι το καταργούμε κιόλας!!!
    Επομένως σε πρακτικό επίπεδο και όχι σε θεωρητικό , θα πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη μας όλες τις πιθανότητες.

    Αλλωστε τα πάντα αλλάζουν!!! ποτέ δεν πρέπει να λέμε ποτέ..ετσι δεν είναι? Ποιος ξέρει τι μας ξημερώνει?

    Την αντιμετώπιση τώρα του θέματος εάν και όταν προκύψει...την αφήνω στους Masters και τους Κυρίους... εγώ προτιμώ να είμαι μια ..."μικρή πτωχή και άβουλη sub" lol
       
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: Διεκδικώντας τον σκλάβο..