Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δικά μας... "παιδιά"!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Seirios_79, στις 2 Μαρτίου 2007.

Tags:
  1. Kits

    Kits Contributor

    πολυ καλο...
     
  2. Gwen

    Gwen Regular Member

    H δουλειά σου είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ και φαίνεται ότι είσαι πολύπλευρο ταλέντο!Το δέσιμο το έχεις κάνει ο ίδιος?Ξέρω πολύ καλά πόσο δύσκολο είναι να δέσεις κάποιον με αυτόν τον τρόπον αλλά και να τον ξεδέσεις!

    Μπράβο! 
     
  3. Ευχαριστώ παίδες.
    Gwen, το δέσιμο το έχω κάνει ο ίδιος (πρόκειται για μια παραλλαγή του Hogtie και είναι με σχοινί πλεχτό - braided - των 6 χιλιοστών).
    Δύσκολο είναι στην αρχή.. στην πορεία γίνεται εύκολο τόσο το δέσιμο όσο και το λύσιμο (εξάλλου το bondage συνήθως δεν βασίζεται τόσο στους πολλούς κόμπους - εκτός αν είναι διακοσμητικοί - αλλά σε απλή "πλέξη" στρωμάτων σχοινιού)
    όπως και να χει.. ακόμα μαθαίνω από αυτό (μοιάζει ανεξάντλητο είναι η αλήθεια).
    Εκεί στο Λονδίνο έχετε έναν καταπληκτικό rigger (nawashi) τον Nawashi Murakawa (το πατρικό του είναι John Blake)

    http://www.nawashimurakawa.com/introduction.html

    Χαίνριχ, έχω ήδη για μάνατζερ τον Αθηνόδωρο Προύσαλη και για προσωπικό σύμβουλο τον Μιχάλη Γιαννάτο. Ο 1ος όμως, λόγο προχωρημένης ηλικίας φένεται, δεν τα καταφέρνει όπως παλιά.
    Είμαι πάντα ανοιχτός σε προτάσεις μάνατζερ. (Ο Φέρμας, ο Σουγκλάκος, ο Ζώρας Τσάπελης, καθώς και ο Θάνος Λειβαδίτης, ήτανε ανάμεσα στην λίστα μου, αλλά δυστυχώς και οι 4αποδήμισαν εις Κύριον, καταπόδας ακολουθούσαν ο Χρήστος Ζορμπάς - βλέπε Ευδοκία του Δαμιανού - και η Ρίτα Μπενσουσάν - βλέπε Τα Κουρέλια Τραγουδάνε Ακόμα του Ν. Νικολαίδη, αλλά έχω χάσει τα ίχνη τους)
     
    Last edited: 22 Ιουλίου 2007
  4. Gwen

    Gwen Regular Member

    To πρόσεξα ότι ειναι παραλλαγή hogtie και έχεις δίκιο ότι στην αρχή είναι δύσκολο αλλά με την εξάσκηση και κανοντας το συχνά γίνεται πιο εύκολο.Όμως πολλοί που δεν έχουν ασχοληθεί ίσως νομίζουν ότι όλα αυτα είναι εύκολα.

    Έχω ακουστά τον N.Murakawa (japanese rope bondage και όντως καταπληκτικός στο είδος του) αλλα αγαπημένος μου rigger παραμένει ο Jim Weathers.

    www.bondagecafe.com
     
  5. Gwen 2 thumbs up για τον Jim Weathers, καταρχάς και κατά δεύτερον αυτό που αναφέρεις είναι το ποιό συχνό φαινόμενο με τους Ελληναράδες μας εδώ (αν το έχεις παρατηρήσει), όλα τα βλέπουνε εύκολα και περιττά (άσχετα αν δεν μπορούν να τα κάνουν).
     
  6. Gwen

    Gwen Regular Member

    Ναι,το έχω παρατηρήσει γι'αυτό και το είπα!Χαίρομαι πάντως πάρα πολύ που υπάρχουν άτομα σαν εσένα με γνώσεις και ταλέντο.Και μου αρέσει που οι φωτος σου είναι ασπρόμαυρες και εμφανισμένες με τον παραδοσιακό τρόπο γιατί στην εποχη της ψηφιακής τεχνολογίας έχουμε ξεχάσει ποσο συναρπαστικά είναι κάποια πράγματα (don't take me wrong,αγαπάω την ψηφιακή τεχνολογία και με το παραπάνω μάλιστα).

    2 thumbs up from me!
     
  7. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Δικά μας... "παιδιά"!!!

    Μόλις τις είδα φίλε μου και ξετρελλάθηκα. Συγχαρητήρια.
    Πολύ καλή δουλειά και με χιούμορ. Σαν φωτογραφικό κόμιξ.  

    Όσο για το σχέδιο το συγκεκριμένο με την urban goth αισθητική είναι το αγαπημένο μου απο τη δουλειά σου.

    Έλα να μας κάνεις κανένα σεμιναριάκι δεσίματος κάποια στιγμή.
    ____________________________________________________________

    Depeche Mode - Photographic
     
  8. Gwen (i dont make u wrong because...) και εγώ αγαπώ την ψηφιακή τεχνολογία (εξάλλου με γραφίδα χρωματίζω στις εικονογραφήσεις - ενώ με μολύβι και μελάνι σε χαρτί σχεδιάζω - και με γραφίδα ρετουσάρω τα σκουπιδάκια του φίλμ).
    Απλά σε συγκεκριμένα αποτελέσματα χρειάζεσαι συγκεκριμένα υλικά. Πι χι να έχει κόκκο από την μάνα της η εικόνα (βλέπε γρήγορα φίλμς) και όχι ένα simulated grain εντός του pc.
    Oπότε εκεί δουλεύεις με φίλμ και σκανάρεις σε αρκετά ηψήλή ανάλυση μετά την εμφάνιση για post επεξεργασία στoν υπολογιστή.

    Photographer, ασφαλώς θα αστειεύεσαι.
    Σεμιναριάκια ΜΟΝΟ στους "ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ" (γέλια)
    (θεού θέλοντος κάποια στιγμή)
     
  9. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Άντε να ξαναζωντανέψω το νήμα..

    Απλή δουλειά στο Poser με έτοιμα πραγματάκια όπως πάντα, εφέ και background στο photoshop..
     
  10. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    πως μου ειχε ξεφυγει αυτο το θεμα???!!!

    ε οχι και Off Topic αδικια...

    στα Off Topic να βαζουμε τα ασχετα...
     
    Last edited: 10 Δεκεμβρίου 2007
  11. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Last edited: 13 Δεκεμβρίου 2007
  12.