Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διχογνωμίες ορισμού D/s και M/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 24 Οκτωβρίου 2005.

  1. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    RE: Τι σημαίνει ο/η υποτακτικός/ή Σας για Εσάς?

    Εσύ "κοπέλα μου" που ξέρεις τα πολλά και μας γέμισες πτυχία,ξεκαβάλα λίγο το καλάμι γιατί θα φας τα μούτρα σου.Ξέρουμε τι σημαίνουν οι ορολογίες του bdsm.
    Ξέρω καλά πως για να γίνει ο sub μου slave έχει πολύ δρόμο να διανύσει ακόμη και ας μη μου έδωσαν πτυχίο ειδικότητας στο bdsm!
    Έχε υπ'όψιν σου επίσης πως, αυτός που μετά από πολύ training θα γίνει slave μου, είναι ο τωρινός μου sub.
    Είναι κατά τύχη....και ο άνθρωπος που ερωτεύτηκα,αυτός που αγαπάω, ο σύντροφός μου και-πω-πω τι αμαρτία! - αυτός με τον οποίο γουστάρω να κάνω έρωτα!
    Ω!Ας με συγχωρήσει όλο το forum που τυγχάνει εγώ,να είμαι αυτού του ανθρώπου η Mistress= Κυρία,αγαπητικιά,ερωμένη,αγαπημένη,Μαιτρέσα.
    Κοπελιά,αν έχεις τα νεύρα σου και δεν μπορείς να τα εκτονώσεις- με αποτελέσμα να γίνεσαι εριστική και κατέπέκταση αντιπαθής- πες στον άνδρα σου να σου κάνει τη θεραπεία με το μαστίγωμα μπας και ηρεμήσεις.
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    RE: Τι σημαίνει ο/η υποτακτικός/ή Σας για Εσάς?

    για μενα η ουσια ειναι περαν απο τους τιτλους.. Τι με νοιαζει αν το λενε Μαστερ , Ντομ ή φουφουτο.. σκλαβο ή υποταχτικό ή κι εγω δεν ξερω τι αλλο..

    τι με νοιαζει αν ειναι σε θεση να κατεβασει ολη τη Μπριτανικα και να μου απαριθμισει αρθρα.. τι με νοιαζει αν εχουν σχολες ειδικες να κραταω σημειωσεις και να παρω στο τελος και βεβαιωση σπουδων..

    Αυτο που με νοιαζει και για μενα ειναι ουσιωδες ειναι ο ανθρωπος που ειναι διπλα μου να μου εμπνεει το σεβασμο, την αγαπη και την εμπιστοσυνη..

    καλη σας μερα 
     
  3. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Τι σημαίνει ο/η υποτακτικός/ή Σας για Εσάς?

    Εχει στην Αμερική I.E.K.BDSM; Αναρωτιέμαι δεν τα βλέπει η Γιαννάκου Κουτσίκου αυτά;
     
  4. split

    split Guest

    RE: RE: Τι σημαίνει ο/η υποτακτικός/ή Σας για Εσάς?


    Απαντώ μόνο σε σένα !
    Αν αυτό εξέλαβες από αυτά που σου είπα τότε πραγματικά λυπάμαι !
     
  5. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    RE: Διχογνωμίες ορισμού D/s και M/sΤι σημαίνει ο/η υποτακτικός/ή Σας για Εσάς?

    Αν κάποιος νιώθει λίγος απέναντι στην split, να ενημερώσω απλώς ότι πλέον μια διαβόητη εταιρεία προσφέρει παγκοσμίως ένα νέο πτυχίο ειδίκευσης που διόλου τυχαία αν το αποκτήσεις ονομάζεσαι "Master". Υπάρχουν ειδικές προσφορές και για δωρεάν επανεξέταση αν κοπείς (ή π.χ. αφαλοκόψεις κάποιον την ώρα της εξέτασης).

    Για τις σχολές ναυτόκομπων του μεγάλου ευρωπαϊκού λιμανιού και τις ώρες θητείας του καθενός μας εκεί να τα πούμε σε κανά άλλο thread. Για το παρόν thread ας πώ:

    Την μεγαλύτερη ευθύνη της ζωής μου.

    Και ειδικότερα για το υπο-thread που αναδείχθηκε:

    νομίζω ότι είναι πολύ πιο διαδεδομένα ως δίπολα τα master-slave και dom-sub στην ερμηνεία των συμβόλων M/s & D/s.

    Φυσικά μπορεί κάποιος να συμβολίζει με μικρό s τον Superman ή και τον Batman αρκεί να μην βαριέται να κάνει συνεχώς αυτήν την διευκρίνιση. Τίποτα δεν σταματά εμάς από τον να τον βαρεθούμε όμως, ιδίως αν υποψιαστούμε ότι αυτό είναι το σημαντικότερο που έχει να μας πει.
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πλήρες!
     
  7. sslave

    sslave New Member

    Απάντηση: Διχογνωμίες ορισμού D/s και M/s

    δηλαδη η σκλαβα γεννιεται κ η sub γινεται? βοηθηστε με λιγο .για μενα σκλαβα ειναι αυτη που δινει το 100% της γιατι εχει μαθει να ζει μεσα απο την προσφορα,το χαιρετε...αν κανω λαθος διορθωστε με.
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Διχογνωμίες ορισμού D/s και M/s

    loooooooooooool δεν το είχα δει αυτό το thread.
    Retro διαμάχες για τους ορισμούς  


    sslave έχουν περάσει χρόνια από τότε.
    Πολλά έχουν αλλάξει και αλλάζουν, οπότε φτιάξε για σένα τους δικούς σου ορισμούς. Αυτοί θα είναι και οι πιο σωστοί  
     
  9. sslave

    sslave New Member

    Απάντηση: Διχογνωμίες ορισμού D/s και M/s

    τι να πω? αντι να ξεκαθαρισει το τοπιο ολο κ πιο πολυ μπερδευετε καλε μου..το θεμα δεν ειναι να φτιαξω τους κανονες μου αλλα να ακολουθησω τα θελω μου..κ η γνωση ειναι δυναμη.
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Διχογνωμίες ορισμού D/s και M/s


    Κι εγώ το ίδιο sslave, πίστεψέ με. Οι μόνες όμως χρήσιμες γνώσεις που αναγνωρίζω είναι οι τεχνικές.
    Τα υπόλοιπα είναι απλά γνώμες. Δε χρειάζεται να εγκλωβιστείς   Μπορείς να κρατήσεις ό,τι σου κάνει.