Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δυσκολια διαλογου με σκλάβα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος masterattilas, στις 13 Οκτωβρίου 2007.

Tags:
  1. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Αυτό το συμπέρασμα απο που το έβγαλες;

    υ.γ. δεν έκανες καλά που άνοιξες το θέμα. Θα μειώσεις τον εαυτό σου κάνοντας διάλογο με κατώτερες υπάρξεις.
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Προσωπικά απορώ που κάνουν εντύπωση αυτά που γράφει ο masterattilas όταν μέσα από τα γραπτά των περισσότερων Κυρίαρχων φαίνεται να συμφωνούν με τις απόψεις του, ενώ σε κάποια άλλα διατυπώνονται ίσως και περισσότερο ακραίες...
     
  3. alex_greece2

    alex_greece2 Regular Member

    επιτρέψτε μου να κλέψω και εγώ την ατάκα κ να δώσω "douze points" στη zofia!!!!!!!
    Πολύ καλό.


    Εντάξει ο καθένας μπορεί να επιλέγει να φέρεται όπως νομίζει κ να το θεωρεί σωστό ή λάθος και αν έχει κ "κοινό" οπως είπε στο περίπου κάποιος προηγουμένος μεγιά του με χαρά του.
    Τώρα το να κρίνει κάποιος πως μόνο όποιος φέρεται σαν αυτόν είναι σωστός και οι υπόλοιποι είναι faux....κάνει το όποιο άτομο και αν είναι να πέφτει στα μάτια μου ή πιό απλά να μην ανεβαίνει ποτέ.

    Ε λοιπόν εγώ δε φέρομαι έτσι...όλοι άνθρωποι είμαστε και μέσο της επικοινωνίας μπορούμε να διασκεδάσουμε περισσότερο και να σπρώξουμε τα όρια μας.
    Αν αυτό για κάποιους με κάνει κατώτερη ύπαρξη απο αυτούς......χαίρομαι που δε τους μοιάζω....!!!
     
  4. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    @Lost Boy
    Πες μου που είδες εδω μέσα να λεει κάποιος/α οτι δε δέχεται να κάνει διάλογο με τον υποτακτικό του.
    (Εκτός απο μερικές περιπτωσεις όπως αυτή εδώ.)

    Τόσο καιρό εδω μέσα δούλοι και αφεντάδες τι κάνουν; Κουνουπίδια βράζουν;
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Αυτά προκύπτουν έμμεσα αλλά πολύ εύκολα zofia.
    Όταν ο σκλάβος δε θεωρείται άνθρωπος, δεν του πέφτει λόγος το τι θα κάνει με το σώμα και την υγεία του και δεν ξεχωρίζει από τους πραγματικούς σκλάβους παρά μόνο από την αρχική του συναίνεση για υποταγή, δεν υπάρχουν περιθώρια διαλόγου…
     
  6. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Lost Boy νομίζω οτι μπερδευεις κάτι.
    Άλλο πράγμα ζητάω άδεια για να μιλήσω για κάτι που με απασχολεί με το Κυριαρχο μου και άλλο πράγμα δε δέχομαι κανένα είδους διαλόγου μαζί σου.
     
  7. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Αντιπαρέρχομαι τις φαιδρές απαντήσεις όπου οι κυρίαρχοι πλειοδοτούν σε κατανόηση/ωριμότητα/υπευθυνότητα/κτλ και εκφράζω την υποστήριξη μου στον masterattilas. Όχι ότι με εκφράζει η προσέγγισή του στο θέμα, αλλά την αποδέχομαι ως τέθοια και υπερασπίζομαι το διακαίωμά του να έχει προσωπική άποψη επί του θέματος.

    Εκείνο που προφανώς αδυνατούν να αντιληφθούν οι τιμητές, είναι η ύπαρξη πολλών ρευμάτων εντός του bdsm. Όπως υφίσταται το μοντέλο του πατερναλιστή κυρίαρχου, το οποίο αρκετοί προκρίνουν, έτσι ο masterattilas προτιμά το ωμό πρότυπο του αφέντη με τις σκλάβες να αποδέχονται την κυριολεκτική σημασία του αυτοπροσδιορισμού που επέλεξαν.
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Δυσκολια διαλογου

    Κι αν ο Αφέντης αρνείται να σου δώσει την άδεια, δεν είναι πραγματικός Αφέντης;
    Έχω την εντύπωση πως είναι και μάλιστα απόλυτος Αφέντης...

    Πιο πάνω απαντά σωστά (κατά τη δική μου άποψη) και ο Mavrobasilis..
     
    Last edited: 13 Οκτωβρίου 2007
  9. pax

    pax Regular Member

    Ίσως επειδή η επιλογή των λέξεων δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχής ("βάρβαρος", "αληθινός" κτλ), όχι πως δεν υπάρχουν σχέσεις όπου του σκλάβου/ας δεν πέφτει λόγος για το τίποτα, είναι σπάνιες αλλά υπάρχουν.

    Διαβάζοντας το φόρουμ έχω αποκτήσει την εντύπωση πως πολλοί μπερδεύουν υποτακτικούς με σκλάβους.
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Δυσκολια διαλογου

    διαφωνώ... έχω την εντύπωση πως πολλοί μπερδεύουν τους κάφρους με Τους Ανθρώπους
     
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Δυσκολια διαλογου

    Μα και οι κάφροι άνθρωποι είναι, απλά διαφορετικό φύλο από τα πολιτισμένα.
    Επομένως υπάρχουν λογικά: κάφροι Masters, πολιτισμένοι Masters, ευαίσθητοι Masters κ.ο.κ.
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    ναι κάτι σαν πειραματόζωα αντιμετωπίζει τα σκλαβάκια ...
    δεν αντιλέγω ,και επίσης πιστεύω ότι αυτό έχει απήχηση και εφόσον γίνετε συνηδειτά είναι πλήρως αποδεκτό ,το πρόβλημα είναι γίνετε χώρις να το κατανοεί ...