Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δώρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 20 Μαρτίου 2006.

  1. perastikos

    perastikos New Member

    Απάντηση: Δώρα

    Παιδιά, θα επαναλάβω πως όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι και είτε δηλώνουν sub είτε dom έχουν κατά βάση τις ίδιες ανάγκες: να προσφέρουν και να πάρουν, ίσως σε διαφορετικές δόσεις. Γι αυτό οι δηλώνοντες Dom(me), Mistress, Masters κτλ ας μάθουν (και) την ταπεινότητα, γιατί θα τούς την μάθει, αργά ή γρήγορα η ζωή. Οι δε πασης φύσεως sub ας ... σηκώσουν και λίγο το κεφάλι. Παιχνίδι και χαρά είναι η ζωή, όχι κάτεργα και ανελευθερία. Θα επανέλθω επ' αυτού.
    Master rope συμφωνώ μαζί σου.
     
  2. hugger

    hugger Regular Member

    εσωρουχα .Ενα εσωρουχο, χιλιες λεξεις που λενε  
    Μερικες απαντησεις σ αυτο το thread με εκαναν να απορησω, αλλα οκ, οπως τη βρισκει ο καθενας.
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Φυσικά και μου αρέσει να κάνω δωράκια, οπότε αναλόγως με το τι αρέσει στον σκλάβο, θα του κάνω το ανάλογο δώρο.
    Έχω καθιερώσει στους cds να χαρίζω κυλοτάκια και πάντα αγοράζω και έχω για να τους τα χαρίζω.
    Θα ήθελα να είχα την δυνατότητα να τους χαρίζω και άλλα, αλλά επειδή δεν την έχω, δεν το συζητώ  
     
  4. amira

    amira Regular Member

    Απάντηση: Re: Δώρα

    Νομίζω, οτι για να φτάσεις στο σήμειο να θέλεις να του κάνεις δώρο, το θες πραγματικά.. Τώρα σχετικά με το αν οι επιλογές σου είναι ελάχιστες σχετικά με το τι είσαι ελυθερή να κάνεις ή οχι, εγω εχω να πω ενα...
    Κάνε το δωρό και ας τιμώρηθεις.. Εσώψυχα όμως και οι δυο θα είστε ευχαριστημένη με αυτήν την πράξη. 
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Δώρα

    Ένα Δώρο που είχα κάνει μια φορά ήταν ένα κομμάτι από μένα που το έφτιαξα μόνη μου.
    Είχα κόψει μια μικρή πλεξούδα από τα μακριά μαλλιά μου
    την έκανα μια πολύ καλοσχηματισμένη κοτσίδα πλέκοντας μαζί
    ασήμι με ημιπολύτιμες πέτρες,
    έβαλα και ένα ασημένιο κούμπωμα.
    Του το χάρισα και είπε πως ήταν ένα πολύ όμορφο Δώρο
    (βραχιόλι)
    και ότι είχε πάνω Του φορεμένο ένα κομμάτι από μένα
    το DNA μου.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εγω μισω τα δωρα και προσβαλω οσους μου φερνουν αφου δεν με ακουν οταν λεω ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΩΡΑ ... αν καποιος παρα ταυτα θελει οπωσδηποτε να μου φερει κατι (γιορτες επισκεψεις) τους λεω "ενα μπουκαλι κοκα κολα ειναι αρκετο για να ξερω οτι με καταλαβαινεις και εισαι πραγματικος φιλος"
    θεωρω οτι ποιο ανουσιο να πας να ξοδεψεις για να παρεις κατι στον αλλο ..
    Στην σχεση τωρα το δωρο πρεπει να ειναι μονο συμβολικο με την εννοια "σε σκεφτομαι και ηθελα να κανω κατι για σενα" αυτο ομως εχει 24ωρη ισχυ , 365 μερες το χρονο ...και οτι προσφερω προσπαθω να καλυπτει τις αναγκες της και οχι την ματαιοδοξια μου ..
    Σε φιλικο επιπεδο δωρα που γινονται σε γιορτες , εγω προσωπικα τα επιστρεφω θεωρωντας τα υποκριτικα , αυτους που θελω να θυμαμαι τους σκεφτομαι συνεχεια ...
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    isnogood από τις ελάχιστες φορές που συμφωνώ.
    Προτιμώ ένα λουλούδι, μία καλή κουβέντα, ένα χαμόγελο, από το πιο ακριβό κόσμημα του κόσμου, βλέπεις isnogood είμαι κατά βάθος, στο πολύυυυυ βάθος, αρκετά ρομαντική  
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Εμπενέζερ Σκρουτζ... συγνώμη καπετάνιε isnogood, ήθελα να πω ούτε 2,5 κιλά σοκολάτες σ ένα ωραίο καλάθι δε θα έκαμπταν τη μισανθρωπία σου;  

    ... τα λουλούδια από άντρα σε γυναίκα δεν είναι δώρο που δείχνει ρομαντισμό, ερωτικός πόθος καλόγουστα εκφρασμένος είναι. Δεν πάει κανείς να ζαλωθεί τα λουλούδια να τα παει στην καλή του από ρομαντισμό. Γι αυτό και οι άλλες γυναίκες συνήθως ενοχλούνται πάρα πολύ όταν κάποια μόλις έχει λάβει λουλούδια...
     
  9. zinnia

    zinnia Contributor

    τα δωρα εαν δεν ειναι απο εκεινα τα συμβατικα αλλα βγαινουν απο την καρδια μας γιατι να μη γινουν αποδεκτα; Αλλο εκεινα που ειναι ανευ ουσιας, αχρωμα, αγευστα κι αοσμα σαν μια χειραψια που απλα ενα ανευρο χερι χωνεται μεσα στο δικο σου.. Εκεινα συνοδευονται με λικερ και τσικολακι-και-πολυ-σας-παει-αδειαστε-μου-τη-γωνια-περιμενω-κι-αλλους-σαν-κι-εσας-γμ-τη-τυχη-μου-και-τη-γιορτη-μου-και-τα-πρεπει-.

    Τ αλλα, εκεινα που βγαινουν αυθορμητα, απλα κοιτωντας μια βιτρινα,,-αγαπη μου σου πηρα αυτο το πουλοβερ, σε φανταστηκα μεσα σ αυτο και μου αρεσε η εικονα-αχ βρηκα εκεινο το βιβλιο που λεγαμε τις προαλλες-το βρηκα , στο πηρα , στο χαριζω μ ολη μου την καρδια..Τα φανταστηκα στ αυτια σου, μπηκα μεσα στα πηρα και στα δινω..

    Μπορω να σου γραψω χιλιαδες τετοια..απο τα πλεον μικρα, κοβω το τριανταφυλλο απο το διπλανο κηπο και στο δινω -απλα για να δω τη χαρα στη ματια σου, μεχρι -θυμαμαι που μου λεγες για εκεινη την πενα..να ματια μου, δικη σου, στη δωριζω.. Συνηθως, σ αυτες τις περιπτωσεις, τα δωρα που κανουμε δεν τα κανουμε για να παρουμε ανταλλαγμα, πρωτιστως ικανοποιουν εκεινον που τα δωριζει, βλεποντας τη χαρα στα ματια του λαμβανοντα..

    Εσυ τι ακριβως φοβασαι και τα μισεις τοσο κατηγορηματικα , φτανοντας και στην υπερβολη να τα επιστρεψεις , προσβαλλοντας τον ανθρωπο που στα προσφερε ; Μηπως -λαμβανοντας τα , σου ζητησουν να πουλησεις τη ψυχη σου ; (ακριβο συμβολαιο μα την αληθεια) , μην αναγκαστεις να τ ανταποδωσεις;

    Φυσικα το να καταλαβαινεις εναν ανθρωπο, το να τον αγαπας και να τον νοιαζεσαι, το να καλυπτεις τις αναγκες του, μπορει να συμβει με πολλους τροπους..ε ενας απ αυτους ειναι και τα δωρα..μην τα περιφρονεις πια τοσο πολυ...
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ωπα .. ενας ενας βρε παιδια ...
    tender .... δεν προκειται περι μισανθρωπιας .... αν με ηξερες θα καταλαβαινες ... ενα απο τα "δωρα" στον ανθρωπο μου -οσο και αν αυτο κρατησε , ηταν να αφηνω την δουλεια μου για να παω να της καθαρισω φρουτα , να τα κοψω σε φρουτοσαλατα και να της τα παω στην δουλεια της οταν ειχε πολυ φορτωμενο ωραριο ... και αυτο συνεβαινε 2-3 φορες την βδομαδα επι 6 χρονια ... ποτε δεν μου το ειχε ζητησει ....
    Να ξερεις ακομα οτι ενας Αντρας δεν εχει αναγκη απο λουλουδια που θα μιλησουν για εκεινον .. οτι θελει να πει το λεει ο ΙΔΙΟΣ με το στομα του τα φιλια του και τα χαδια του .... , και αν εκεινη θελει να δει λουλουδια , μπορει να την κανει να "δει" κηπους ολοκληρους ...
    Και για καθε γυναικα που ζηλευει τα λουλουδια της αλλης , υπαρχει μια τριτη που χαμογελα διακριτικα και ξερει .......
    zinnia τα δωρα δεν πωλουνται σε καταστηματα , δεν αγοραζονται με χρηματα ... ανοιγοντας το πορτοφολι εχεις αμεσως ορισει και την τιμη .. ποσα πολλα μπορεις να πληρωσεις για να παρεις αυτο που ζητας ? ... οταν αγορασετε κατι πολυ ακριβο για δωρο σκεφτειτε καλα τι ζητατε να παρετε ... γιατι τα πολυτιμα πραγματα δεν μετριουνται σε ευρω , καρατια ή δωδεκαδες ... αλλα σε απλες καθημερινες στιγμες , που ανηκουν σε σενα μα θες να τις χαρισεις γιατι απλα δεν μπορεις να κανεις αλλιως ....
    αλλα και στον φιλο σου ... του χαριζεις τα απογευματα σου για να τον βοηθησεις να βαψει την βαρκα του , ξυπνας στις 3 το πρωι για να τον ξεκολησεις απο την αμμο που μπηκε με το αυτοκινητο του και την γκομενα ... αντι να φας μονος στο διαλειμα απο την δουλεια , παιρνεις ενα σαντουιτς και για κεινον και πας στην δικη του δουλεια για παρεα ... θα μου πει ποτε κανεις απο τετοιους φιλους γιατι δεν του πηγα δωρο ?......
    Καποτε σε καποιο καλεσμα καποιος μου εφερε ενα ουισκι ακριβο ...
    - ελα ΄δω ρε .... τι ειναι τουτο?
    - Σιβας ... δεν ξερεις απο ποτα αλλα ειναι κορυφαιο ...
    - ρε βουρλο ... προχτες στην ταβερνα δεν συζηταγαμε οτι ποτε δεν πινω οινοπνευμα παρα μονο αναψυκτικα και χυμους και μαλιστα επεστρεψα το κρασι που μας κερασαν απο την διπλανη παρεα και ζητησα να το αλαξουν με κοκα κολα ? ....
    - εε επισκεψη ηρθα .. τι ηθελες να φερω .. κοκα κολες ? ....
    - ναι ρε .. γιατι ετσι θα μου εδινες αξια αναγνωριζοντας την ιδιατεροτητα μου και βαζοντας τη πανω απο το αβολο του να παρουσιαστεις με ενα μποκαλι κοκα κολα ....
    - οκ ενταξει ... τελειωσε ...
    - οχι οκ .... εισαι φιλος και θες να ευχαριστησεις πραγματικα τον φιλο σου ?
    - μα ... φυσικα ....
    - τσακω τον Σιβα τοτε και αντε πισω στην καβα που τον πηρες να τον αλαξεις με κοκα κολες ...
    ... και ομως το εκανε .... βεβαια τον Σιβα τον αφησε για εκεινον και τους υπολοιπους και εμενα μου εφερε 5 κοκα κολες .... μα οσο παραξενια και αν φαινεται .. αυτη ειναι η φιλια .....
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Τώρα σε καταλαβαίνω isnogood συνεννοηθήκαμε, εντάξει τα παίρνω πίσω τα περί Σκρούτζ  
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    το κακο με τα δωρα που τα εχεις επιλεξει με την ψυχη σου ειναι οτι σε ακολουθουν και στο μελον . Πως να αντιταξεις το δωρο που ειχες προσφερει σε καποια αλλη 10-15 χρονια πριν με την ζηλια που νιωθει γι'αυτο η τωρινη σου σχεση ....
    ξερω εγω τι λεω περι δωρων ...
    τωρα με ψελνει ... "στην αλλη (πριν απο ...15 χρονια) ειχες κανει εκεινο και το αλλο ... τι θα πρεπει να κανεις για μενα τωρα αφου υποτιθεται οτι με αγαπας παραπανω ?" ... ελα μου ντε ? ....." - βρε πουλακι μου 23 χρονο ημουν τοτε .. εχουν παραγραφει τωρα ..." ....."- οχι εχεις γινει σκληρος τωρα .... και ποιο προσφατα εκανες δωρα , στην Χ (πρωην συζυγος) της ειχες αγορασει ενα στρεμμα στο φεγγαρι ...?" .... " - ναι και ακομα τα κλαιω τα 15 χιλιαρικα που εστειλα στον απατεωνα τον Αμερικανο μεσο Ιντερνετ ...." .... (μου ειχε στειλει ενα τιτλο ιδιοκτησιας με την προυποθεση οτι δεν θα εκτιζα στην επιφανεια του φεγγαριου !!!!!) ...
    τεσπα ... το θεμα ειναι οτι τα δωρα καλα ειναι μονο για τα παιδια , στους μεγαλους δημιουργουν προβληματα , ενω σιγουρα δεν λυνουν κανενα .. αυτα ... αντε .. οι υπολοιποι ... καλα ψωνια τωρα μερες που ερχονται ...