Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΜΦΑΝΙΣΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 17 Ιουνίου 2007.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Αμα το θηλυκό δεν είναι δίμετρο αμάσητο τι να την κάνεις την προσωπικότητα;
    Ποιος είναι αυτός που θα διάλεγε την Άρβελερ στη θέση ενός τοπ μόντελ;
     
  2. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Δε είναι βέβαιο πως .. ¨ θά΄χε κάτι να πει¨ στην Αρβελέρ ένας τύπος που θαμπώνεται από τα δίμετρα τοπ μόντελς.
     
  3. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Αν πεις οτι προτιμας τις διακοπες στο βουνο απο τις διακοπες στη θαλασσα εκτος κι αν εχεις πολυ καλη παρεα,δεν αναιρεις τη προτιμηση σου.Ουτε οποτε εχεις καλη παρεα,πας στη θαλασσα. 
     
    Last edited: 18 Ιουνίου 2007
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Ατακάρεις επαξίως. Εύγε. Αλήθεια τι θα έλεγε η Αρβελέρ σε ένα τύπο που θαμπώνεται από τα δίμετρα τοπ μόντελς;
     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Φυσικά και παίζει ρόλο η εμφάνιση. Δεν αναφέρομαι τόσο στα φυσικά χαρακτηριστικά, των οποίων ο ρόλος είναι επουσιώδης. Περισσότερη σημασία, τουλάχιστον για μένα, έχουν οι επιλογές που κάνει ο καθένας σχετικά με την εμφάνισή του. Το ντύσιμο, το χτένισμα, οι κινήσεις του σώματος και το βλέμμα αντανακλούν στοιχεία της προσωπικότητας του καθενός, και συνεπώς τα λαμβάνω υπ' όψη.

    Πέρα όμως απ' αυτά, θεωρώ πως η εμφάνιση είναι απλώς το "περιτύλιγμα", αν θα μπορούσε να ειπωθεί έτσι. Συνεπώς, για να προχωρήσω σε μια σχέση, δίνω περισσότερη βαρύτητα σε πολύ πιο σημαντικά πράγματα από την εμφάνιση. Και πάνω απ' όλα χρειάζεται να υπάρχει αυτό το δέσιμο, που κάποιοι ονομάζουν χημεία...
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ




    Στο τελος ομως η στο βουνο θα καταληξεις ή στη θαλασσα...


    ( αναλογα με την διαθεση και το τι εχεις αναγκη εκεινη την περιοδο...)
     
  7. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    δεν υπάρχουν άσχημοι άνθρωποι, μόνο άσχημες ψυχές
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Η ψυχη μου ειναι ομορφη, αλλα εγω ειμαι 333 κιλα και κατι γραμμαρια........,οταν βλεπουν το προσωπο μου τα πιτσιρικια τρωνε αμεσως το φαι τους , γιατι δεν μου καθετε καμια σκλαβα, βανιλια, σοκολατα, φραουλα,κ.λ.π. τιποτα γαμωτο μου........  

    Πλακα κανω, και φυσικα η εσωτερικη ομορφια ειναι που δενει την σχεση, η εξωτερικη την ξεκιναει απλως, φυσικα στις bdsm σχεσεις παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο, αλλα πολλες φορες αν δεν υπαρχει η εσωτερικη ομορφια δεν δενει η οποιαδηποτε σχεση βανιλα η bdsm.

    Αν θελετε να πω και την δικια μου αποψη, αυτο που βαζω εγω πρωτο ειναι να μου βγαζει την θηλυκοτητα της μεσα απο την υποταγη της, την ντροπαλοτητα της, το χαμηλομα των ματιων της, την κινηση της, το πως θα κατσει κ.λ.π. και μετα ερχετε η εμφανιση που για τον καθενα ειναι αντικειμενικη, αυτο που αρεσει σε εμενα μπορει να μην αρεσει σε καποιον αλλον .
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Μετράει η εμφάνιση και δε μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχει στον κόσμο τούτο άντρας ωραιότερος από Αυτόν που μ έχει.

    Δεν ξέρω αν έτσι μου φαινόταν πάντα, ο ωραιότερος στον κόσμο, αλλά έτσι μου φαίνεται τώρα και απορώ με τον εαυτό μου, νιώθω και ένοχη μάλιστα, που δεν το είχα παρατηρήσει από την πρώτη στιγμή.

     
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Χαίρομαι που βάση των δικών μου βιωμάτων η πιο πάνω εικόνα απλά φαντάζει σαν γελοιογραφία.
    Ή μήπως θεωρείς female πως είναι αδύνατο μια γυναίκα να είναι όμορφη και να αρέσκετε στα μαστίγια ή θεωρείς πως όλοι οι άντρες γουστάρουν τις 20ρες τύπου μοντέλου για κάτι πέρα από ένα στα γρήγορα.  

    Αντιλαμβάνομαι βέβαια πως μια γελοιογραφία σκοπό έχει να αναδείξει κάποιες καταστάσεις εκφράζοντας τις σε μια ακραία μορφή, αλλά πάρ΄ αυτά είχα την τύχη να γνωρίσω Αξιόλογους Κυρίαρχους για τους οποίους όχι απλά ήταν σημαντική ΚΑΙ η εξωτερική εμφάνιση, αλλά Έθεταν και ως όρο την τροποποίηση της ανάλογα με τα γούστα τους, μια και αυτό συγκαταλέγεται μέσα στα δικαιώματα τους.

    Τώρα αν για κάποιον το ωραίο είναι το 20ρικο δίμετρο, ή κάτι άλλο είναι θέμα γούστου και αναμφισβήτητα προτεραιοτήτων του καθενός.
     
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Πολύ μου αρέσει αυτό που έγραψες tender lilly.
    Μου βγάζει κάτι το αληθές , το μη στιλιζαρισμένο αν θες κι αυτό αποπνέει μια ιδιαίτερη ομορφιά.
     
  12. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Η εμφανιση ειναι πολυ σημαντική στην αρχή, μια και αποτελει το στοιχείο που τραβαει την προσοχή και ειναι η εναρξη ολων των περαιτερω.
    Και η αρχή ειναι το ήμισυ του παντος.
    Ζουμε στην εποχή της εικονας. Και η εικονα χρειαζεται φροντιδα, και η φροντιδα αυτη υποδηλώνει αυτοσεβασμο και αυτο εκτιμηση , κατι που εκπεμπεται στους αλλους οι οποιοι συμπεριφερονται ( η συμμορφώνονται ) αναλόγως. Στην τελική αν δεν σεβεσαι εσυ τον εαυτο σου( ενας απο τους τρόπους ειναι και η φροντιδα της εμφανισης σου) κανεις δεν θα το κανει.