Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΜΦΑΝΙΣΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 17 Ιουνίου 2007.

  1. Striker

    Striker Regular Member


    Δηλαδη εαν καταλαβαινω καλα εννοεις κατι τετοιο αγαπητε?  
    Ψαχνω και για φωτογραφια της Αρβερελ αλλα τζιφος μεχρι τωρα. Σπανιο ειδος (για φωτο παντα).  
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Καλό είναι δεν λέω αλλά βλέπεις ένα βλέμμα που έχει; Πρόσεξε το και θα καταλάβεις. Μοιάζει με το βλέμμα της Αρώνη. «Αχ Στέλιο, ήρθες … πότε ήρθες;»....
     
  3. Striker

    Striker Regular Member

    Εε τωρα τι θελεις, εαν το κοριτσι το επιασε ο φακος σε στιγμες χαλαρωσης (λεμε τωρα).
    Η πρωτη ή η τελευταια ειναι που μετα εχει τετοιο υφος (για οσους ξερουν απο καλο λαδι..lol).
    Αντε, θα ανεβασω για παρτη σου και μια με υφος αλλα και ακεραιοτητα χαρακτηρα (δεν ειναι διμετρο ομως).
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν πειράζει που δεν είναι δίμετρο...είναι ααααβάδιστο κατά πως βλέπω....
     
  5. dentman

    dentman Guest

    Δυστυχώς ζούμε στη δικτατορία του ωραίου και του ανταγωνισμού, που επιβάλλει κι επιτάσσει τη γυναίκα να είναι όμορφη, για να μπορέσει να ανταγωνιστεί τις άλλες γυναίκες. Έχει τεράστια διαφορά να καλλωπίζεται κάποια επειδή το νιώθει, το ευχαριστιέται και το θέλει, από το να ακολουθεί αυτά που της σερβίρουν οι επαΐοντες των media. Άλλο πράγμα η φροντίδα του εαυτού μας με βάση τις προσωπικές επιθυμίες μας κι άλλο η προσπάθεια συμπόρευσης με τη γενική ροή του trend και του στημένου.. Φυσικά και η εμφάνιση παίζει πρωταρχικό ρόλο, αφού δημιουργεί και τις πρώτες εντυπώσεις για το άτομο που έχεις απέναντί σου, πλην όμως δεν έχει το ειδικό βάρος να κρατήσει μια σχέση, αν δεν συνοδεύεται από ανάλογη προσωπικότητα.. Γιατί πόσο πια θα συνεννοείσαι με την σύντροφό σου στη γλώσσα του έρωτα και του σώματος   Θα θες μετά να πειτε και δυό κουβέντες, σαν άνθρωποι...
     
  6. Striker

    Striker Regular Member

    Αβαδιστο και αβασανιστο. Ομως την παρεξηγουν την καημενη παρολο που το ξεκαθαριζει καθε φορα.
    Τι να πεις, παλιοκοινωνια.
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τον Κύριο μου τον γνώρισα στο νετ. Δεν είχα ουσιαστικά ιδέα πέρα από ένα πορτραίτο και αυτό όχι στην αρχή, για το πως Μοιάζει.

    Αλλά είχα "δει" όλα εκείνα που με αφορούσαν, όλα εκείνα που ήταν για μένα πραγματικά σημαντικά, όλα εκείνα που ήταν πραγματικά ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΗΣ σημασίας για μένα.

    Ίσως γιατί είχα γνωρίσει από ωραίους άντρες με την κοινωνική αντίληψη του ωραίου, ίσως γιατί είδα και έμαθα και κοιμήθηκα με διάφορους και κατέληξα πως στην τελική τον δίμετρο μπόρεί να απολαύσω να τον πάρω μια φορά ή αμα βαριέμαι να αυτοικανοποιηθώ αλλά όταν πέρα από το "ωραίο" δεν έχει να επιδείξει τίποτα πέρα από την ωραιοπάθεια την δεύτερη φορά θα προτιμήσω την αυτοικανοποίηση.
    Αν εκείνο που με ενδιέφερε τότε ήταν να βρω ένα ωραίο σώμα μάλλον θα την έβγαζα στις παραλίες που είναι κι εδώ δίπλα και δεν θα καθόμουν σ ένα pc για να συζητώ και να ανταλλάζω απόψεις με άτομα που βρίσκω ενδιαφέροντα χωρίς να με νοιάζει στο ελάχιστο η εξωτερική τους εμφάνιση.

    Το ότι Ο Κύριος μου έτυχε να Είναι Ωραίος Άντρας σίγουρα δεν δούλεψε εναντίον Του, αλλά ειλικρινά λίγα εως και καθόλου είχε να κάνει με το ότι Του υποτάχτηκα και Τον ερωτεύτηκα.

    Έχω γνωρίσει πολλούς άντρες που ήταν ευτυχισμένοι με μια γυναίκα όχι ιδιαίτερα όμορφη και προτιμούσαν μια όμορφη που δεν τους κάλυπτε και στη συνέχεια προσπαθούσαν με 1000 να επιστρέψουν στην προηγούμενη.
    Έχω γνωρίσει πολλά άτομα που κατά την άποψη μου έχουν τέτοια πρότυπα εμφανισιακά όταν επιλέγουν σύντροφο που όταν στη συνέχεια δεν έχουν εκείνη τη νοητική και συναισθηματική επαφή που θα τους κάλυπτε, το γενικοποιούν και λένε είμαι μόνος επειδή δεν υπάρχουν γυναίκες (ή άντρες) που να με καλύπτουν, κάτι που είναι σωστό απλά εν μέρη μια και αν έδιναν ίσως ευκαιρία σε κάποιον λιγότερο τέλειο εξωτερικά, να είχαν βρει την ευτυχία.

    Οι ωραίοι με τα κοινωνικά πρότυπα άντρες που έχω γνωρίσει, ήταν κατά κόρον χειρότεροι εραστές, λιγότεροι ανεπτυγμένοι πνευματικά και αυτό ακούω να συμβαίνει αντίστοιχα με τις γυναίκες. Ίσως επειδή κάποιος που δεν είναι τόσο τέλειος να αναπτύσσει και κάποιες άλλες πτυχές της προσωπικότητας του ή της τέχνης του στο σεξ γιατί "αναγκαστικά" πρέπει να βρει πρόσθετους τρόπους να ελκύσει. Λέω ίσως δεν είναι τίποτα απόλυτο και προς Θεού δεν λέω πως σώνει και καλά πρέπει για όλους να είναι αδιάφορη η εξωτερική εμφάνιση.

    Απλά λέω πως η εξωτερική εμφάνιση είναι κάτι που επιδέχεται τροποποιήσεις και καλυτερευσεις πολύ ευκολότερα από την εσωτερική.

    Και ναι η εξωτερική ομορφιά. είτε αρέσει αυτό στους φανατικούς οπαδούς της είτε όχι είναι βραχυπρόθεσμη. Η ομορφιά της ψυχής κάτι που κουβαλάς μαζί σου μέχρι τον τάφο και ίσως και πέρα απ΄ αυτόν.
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η εμφάνιση παίζει ρόλο για εμένα στην όλη εικόνα. Της αποπλάνησης των άλλων…
     
  10. female

    female Contributor



    Οι άντρες έχουν άλλη βαρύτητα έμφασης στην εμφάνιση από τις γυναίκες, σε γενικές γραμμές.


    Παράδειγμα, στον αντίλογο περί ...Αρβελέρ, έχουν υπάρξει πολύ μεγάλοι σε ηλικία άντρες (παππούδες, σχεδόν) αλλά με δυνατή προσωπικότητα και πνεύμα, που γοήτευσαν αρκετά μικρότερες γυναίκες, και παντρεύτηκαν. Ο ποιητής Νίκος Γκάτσος, για παράδειγμα, και ο συγγραφέας Αλμπέρτο Μοράβια, είναι δύο που μου έρχονται στο νου. Δεν είχαν πια σφριγηλό, ρωμαλέο σώμα, σίγουρα δεν ήταν πια σούπερ τούρμπο στο κρεβάτι, (ούτε, νομίζω τεράστια περιουσία ή απέραντη δόξα) αλλά ...


    Μπορεί να κατηγορηθώ για υλιστικο-βιολογικό ντετερμινισμό, (καλό ε...) αλλά πιστεύω οτι η αναπαραγωγική ικανότητα, (όπως και η ντιενεϊκή συμβατότητα όπως καταδεικνύεται μερικώς στο φαινότυπο, δηλ. στην 'εμφάνιση') διαφορετική ηλικιακά στους άντρες από τις γυναίκες, είναι κατά βάθος ένα από τα κυρίαρχα κριτήρια επιλογής. (Η ηλικία της Αρβελέρ είναι πασιφανές οτι δεν εντάσσεται στην αναπαραγωγική φάση. Ποιος ξέρει όμως, μπορεί να ήταν πιο τσαχπίνα στα νιάτα της.) Ακόμα κι αν συνειδητά δεν επιθυμούμε καθόλου, μα ντιπ κατά ντιπ, απογόνους. Πανίσχυρα ένστικτα...

     
  11. gaby

    gaby Guest

    Η συγκεκριμένη κυρία που αναφέρετε εδώ κι εκεί, που δεν το έχει σε τίποτα να είναι τακτική επισκέπτρια του φορουμ τούτου, έχει περάσει πολύ καλά και ίσως περνάει καλά ακόμα.

    Γιατί τα κατάφερνε στο κρίσιμο: ν αναγνωρίζει την επιθυμία της και να μπορεί να την επικοινωνεί, ως πρώτο βήμα για να την ικανοποιήσει.

    Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι πολλοί επώνυμοι που δεν έγιναν επώνυμοι ως εικόνες αλλά ως προσωπικότητες, έχουν και με το παραπάνω ικανοποιήσει τις ανάγκες τους για ηδονή.
     
  12. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    @Striker: Ελένη Γλύκατζη-Αρβελέρ

    Ποιός να τό΄λεγε στην Αρβελέρ ότι θα βρεθεί φάτσα κάρτα σε BDSM κανάλι.. 
    Και μάλιστα σε νήμα με θέμα την εμφάνιση..
    Ποιά μεγαλύτερη απόδειξη ότι το bdsm είναι εγκεφαλική υπόθεση..