Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΜΦΑΝΙΣΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 17 Ιουνίου 2007.

  1. Striker

    Striker Regular Member


    Αυτη μαλιστα!!
    Μιλαμε θα μπορουσε να ριξει κι εναν Κυριαρχο σε subspace με την μια, οταν αυτος ξυπνησει και την αντικρυσει.  
    Ας παιρνουμε μαθηματα οι Κυριαρχοι που κανουμε τοση ωρα για το ιδιο.  
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Απάντηση: Εμφάνιση

    Καλησπέρα MasterPerris, η προσωπική μου απάντηση είναι πως ναι, η εμφάνιση επηρεάζει, όχι μόνο μία bdsm αλλά και κάθε διαπροσωπική σχέση: φιλική, επαγγελματική, ερωτική κ.α. Θεωρώ πως για να υπάρξει οποιαδήποτε σχέση, τα δύο μέλη της, έχουν αμοιβαία αποδεχτεί την εμφάνιση του έτερου και έχουν αντιληφθεί την όποια σωματική συμβατότητα, στο βαθμό που αυτή η συμβατότητα είναι απαραίτητη για τη σχέση αυτή.

    Καθώς παρατήρησα σε προηγούμενα posts αυτού του νήματος ότι έγινε λόγος για πρότυπα ομορφιάς, θα ήθελα να διαχωρίσω την έννοια της (επιθυμητής έστω) εμφάνισης από εκείνη της αντικειμενικής ομορφιάς.

    Αντικειμενικά όμορφο ορίζεται ένα σώμα ή ένα πρόσωπο που πληρεί κάποιες γεωμετρικές και άλλες προυποθέσεις όπως λόγου χάρη η αξονική συμμετρία στην πρόσοψη. Το αισθητικό μας κριτήριο όμως (όπως αυτό ορίζεται από τη δική μας ιδιοσυγκρασία*) περί εμφάνισης, επεξεργάζεται και άλλες πληροφορίες όπως για παράδειγμα την κίνηση, το μορφασμό, το ύφος, την ένδυση, την καθαριότητα, την υγιή όψη, τα ερωτικά σήματα, και εν γένει τη συνολική αίσθηση που αποπνέει το παρουσιαστικό ενός ανθρώπου όπως αυτό επηρεάζεται ΚΑΙ από την ιδιοσυγκρασία του.

    * Η διαφορά μεταξύ των δύο εννοιών γίνεται ακόμη περισσότερο αισθητή αν λάβει κανείς υπόψη την επιρροή του φετιχισμού στην αισθητική αντίληψη. Παραδείγματα έχω αναφέρει εδώ: https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=114626&postcount=95
     
  3. Striker

    Striker Regular Member

    Re: Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ


    Ποιος να το'λεγε οτι τα πιτσιρικια στις μερες μας θα χαιρονταν με Digimon....

    Ασε, μην το ψαχνεις σκλαβιτσα κοριτσι που εισαι.
    Στο βδσμ οι Αφεντες ειναι αυτοι που κοιταμε να ειμαστε οσο περισσοτερο διορατικοι.
     
  4. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Από την προσφώνηση που χρησιμοποιείς..
    δεν πείθομαι καθόλου πως οι Κυρίαρχοι διαθέτουν διορατικότητα
    αλλά ούτε και διακριτικότητα. 
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Τστστστστσστστς. Έχεις κι εσύ κάτι απαιτήσεις....Είπαμε «ο κήπος είναι ανθηρός .... τίγκα στο ζαρζαβατικό...»
    Και όπως έλεγε η κυρία Ελένη...

     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Για εμένα ναι...Σε όλες τις σχέσεις πρέπει να υπάρχει σχετική τουλάχιστον ισορροπία από άποψη εμφάνισης.Δε θα επεκταθώ περισσότερο.Μερικές αλήθειες δεν πρέπει να λέγονται,έστω και αν κάποιοι εγωισμοί πρέπει να προστατευτούν..
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

  8. Striker

    Striker Regular Member

    Re: Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Εχω αναλαβει εκπαιδευση και δεν το ξερω?
    Γιατι το παιρνεις οτι θελω να πεισω κανεναν ή καμμια?
    Αν πειθεσαι ή οχι ειναι δικο σου θεμα, δεν μου ανηκεις για να με απασχολει.
    (Ωρα ειναι να παρεξηγησεις και αυτα που λεω εδω).
     
  9. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    άβυσσος αι βουλαί.... για δειτε εδώ μπας και το λύσουμε το περι προσφωνήσεων!!

     

    (που είσαι Χάινριχ!!!????) 
     
  10. Zondag

    Zondag Regular Member

    [yt]EZScx-NFhTA[/yt]
     
  11. freeboy

    freeboy Guest

    Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Τωρα εγω το βλεπω καπος αλιος και ισος γιατη ειμαι ακομα προταρης στο θεμα σαν σκλαβος..σε μια κοπελα που δεν μου αρεσε δεν θα μπορουσα να της αφεθω να με υποταξη,αντιθετα σε μια κοπελα η οποια θα μ αρεσε πολυ θα την αφηνα να με κανει οτη ηθελε.
     
  12. Bon Viveur

    Bon Viveur Sex involves the body. Great sex involves the mind

    Απάντηση: ΕΜΦΑΝΙΣΗ

    Η εμφάνιση της Αφέντρας παίζει σημαντικό ρόλο.
    Μου αρέσει κατά την διάρκεια του session να έχω οπτική επαφή μαζί της, να βλέπω το κορμί της, το πρόσωπό της, τις εκφράσεις της και ιδιαίτερα τα μάτια της.
    Έχω την αίσθηση ότι μπορώ να αντέξω οποιαδήποτε τιμωρία ή πόνο, αρκεί να βλέπω το άψογα μακιγιαρισμένο πρόσωπο της Αφέντρας μου να γελάει ειρωνικά με τις εκφράσεις πόνου που μου προκαλεί, ενώ εγώ την κοιτάζω με λατρεία και ευγνωμοσύνη στα μάτια.