Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΕΜΦΑΝΙΣΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 17 Ιουνίου 2007.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Για εμένα παίζει ρόλο, αλλά όχι καθοριστικό. Πιστεύω ότι το bdsm είναι παιχνίδι με το μυαλό περισσότερο παρά με το σώμα.
     
  2. PD

    PD Regular Member

    Νομίζω ότι δεν χωράει καμμία αμφιβολία πως το πρώτο πράγμα που κάνει έναν άντρα να κοιτάξει μια γυναίκα είναι η ΕΜΦΑΝΙΣΗ (εμένα και η ΘΗΛΥΚΟΤΗΤΑ).

    Τα υπόλοιπα έρχονται στη συνέχεια.

    PD
     
  3. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Εμφανησι. Εχη το πρωταρχικο ρολο, και υψιστη σημασια, για ενα γεγονος η λογο και μονο. Ακομα πιο σημαντικοτερο ειναι η πρωτη εντυπωσι. ( υπαρχουν βεβαια και περιπτωσεις που ο κανονας ειναι εξαιρεσι, αλλα σπανιοτερες).


    Ας διανοηθουμαι οτι μπαινουμε σε ενα χωρο. Περνοντας το κατωφλι της πορτας, το πρωτο πραμα που ασυναισθητα θα κανουμε, ειναι να δουμε το χωρο, η που στο καλο μπηκαμε. Μεσα σε μια ματια εξερευνουμε το χωρο, και αποκτουμε καποια οικειοτητα μαζι του. Σε καποιο σημειο της εξερευνησι θα πεση το ματι μας εκη που νιωσουμε περισσοτερη οικειοτητα, και θα μας κανη να αισθανθουμε πιο ανετα. Τοτε εχη αρχιση να δρα η χημεια μας που καθοριζη με τι νιωθουμαι πιο ανετα. Το επομενο βημα ειναι να συνεχιστη η οικειοτητα που αποκτησαμε, ακουγοντας αυτη τη φορα τις υπολοιπες συντεταγμενες της χημεια μας, ωστε να αντιληφθουμαι και τα υπολοιπα χημικα συστατικα, και να κρινουμε την επιδρασι μας απο την οικειοτητα που αποκτησαμε, βλεποντας.

    Συμπερασματικα πρωτα βλεπουμε και μετα ακουμε και συνεπως διαλογιζομαστε.

    Μια παρεμφερη παρενθεσι σε αυτη τη παρατηρησι ειναι η ιδιομορφια του αρσενικου που του αρεση να βλεπη περισοτερο απο το να ακουη, και η ιδιομορφια του θυληκου του αρεση να ακουη περισοτερο απο το να βλεπη.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Να ρωτήσω κάτι παρενθετικά;

    Γι αυτούς που ψάχνουν BDSM σχέσεις (ισχύουν και τα δύο σκέλη, δηλαδή επιθυμούν BDSM και σχέση, όχι το ένα από τα δύο):

    Κοιτάζουν πρώτα εμφάνιση και μετά Κυριαρχικότητα / υποτακτικότητα στο πιθανό ταίρι ή κάνουν το αντίθετο;
     
  5. Zondag

    Zondag Regular Member

    Προσωπικά πρώτα το αντίθετο σίγουρα...Πρώτα η υποτακτικότητα αλλά πάλι όχι σε υπερβολικό βαθμό,περισσότερο σαν potential,περισσότερο σαν πρόκληση για Κυριαρχία.Μια "έτοιμη για τα πάντα" σκλάβα δεν με γοητευει καθόλου.

    Μετά η προσωπικότητα...Προσωπικά πάντα δεν θα μπορούσα να έχω σχέση με μια φλυαρη,"άψαχτη",ακαλλιέργητη,ηλίθια υπότακτική. Το βρίσκω τελέιως ξενερωτικό ακόμα και αν μιλάμε για τη "μις κόσμος". Όχι υπερβολές όμως και σε αυτό το σημείο...Η πολυ διανόηση και κουλτούρα μπορεί να σημαίνει και πολύ χαμηλο επίπεδο ερωτισμού. Μπορεί να σημαίνει πολύ ισχυρές διαμορφώσεις και ξένες επιρροές στο χαρακτήρα τέτοιες που δεν επιτρέπουν το ενδεχόμενο της πραγματικής υποταγής.Και εδώ υπάρχει ο κίνδυνος να πέσεις σε μια σκλάβα με τεράστια αποθέματα "πνευματικής αλαζονείας". Και αυτή δεν παλευεται με τίποτα πραγματικά...

    Και τελευταίο η εμφάνιση...Καθόλου ασήμαντο όμως αλλά απο μια πολύ συγκεκριμένη οπτική...Θα πρέπει να υπάρχει οπωσδήποτε και "φυσική έλξη". Αν δεν υπάρχει αυτό τα δύο προηγούμενα ακυρώνονται. Η διαφορά τώρα είναι ότι για να υπάρχει "έλξη" δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει και ομορφιά με την κλασσικη έννοια του όρου τουλάχιστον...Αλλά πάλι αλλο μια σκλάβα που δεν είναι όμορφη,και αλλο μια σκλαβα που είναι άσχημη...Το ένα δεν προυποθέτει το άλλο...
     
  6. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Σε αυτη τη παρατηρησι σου νομιζω οτι αναφερεσε στα κριτηρια επιλογης για μια σχεσι, και οχι στο γενικο ρολο της εμφανησις. Οπως ειπα πιο πριν, πρωτα βλεπουμε και μετα ακουμε. Αν αυτα που ακουμε φανερωνουν ενα Κυριαρχικο η Υποταχτικο χαρακτηρα, η ακομα ενα χαρακτηρα νιαμ-νιαμ, τσιου-τσιου, τριαλαριρομ, τοτε κανουμε και την αναλογη επιλογη. Δεν τιθεται θεμα ο βαθμος υποταγης η κυριαρχιας, εφοσον ακουσαμε οτι υπαρχη διαθεσι για υποταγη η κυριαρχια. Αν υπαρχη διαθεσι για κατι τετοιο, τοτε μια BDSM σχεσι μπορη να καλλιεργηθη με τη παροδο του χρονου. Αν ανακλυψουμε απο αυτα που ακουσαμε οτι δεν υπαρχη εκεινη η συγκεκριμενη διαθεσι, τοτε για μια αλλη ακομα φορα βλεπουμε αλλου  
     
  7. Striker

    Striker Regular Member

    Τωρα βαζεις δυσκολα και εσυ. Απο γεκικοτερη συζητηση του ρολου της εμφανισης, το προχωρας παραπανω και σε ενα θεμα που εχει να κανει με αρκετη δοση υποκειμενικων κριτηριων, η ερωτηση σου ηδη κατηγοροιοποιει σε δυο μαλιστα μονο κατηγοριες. Ποσο ασφαλη (κοντα στην πραγματικοτητα) να ειναι τα αποτελεσματα, οταν μια προσπαθεια κατηγοριοποιησης περιλαμβανει πολλεεεςς περισσοτερες κατηγοριες και απλα για να προσεγγισει την πραγματικοτητα οσο γινεται ασφαλεστερα.
     
  8. PD

    PD Regular Member

    Όταν λέμε “ψάχνω BDSM σχέση”, τι εννοούμε; Ψάχνω σε “μέρη-καταστάσεις-παρέες” που ξέρω ότι ασχολούνται με BDSM ή ψάχνω γενικά;

    Γιατί στην 2η περίπτωση δεν νομίζω ότι μπορείς εύκολα το πρώτο πράγμα θα κοιτάξεις να είναι η Κυριαρχικότητα/υποτακτικότητα ενός ατόμου. Σωστά;

    PD
     
  9. ju_L

    ju_L New Member


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Αγαπητή lilly...

    η προηγούμενη υποτακτική που είχα σχέση μαζί της, δεν ήταν από το χώρο μας...
    Η επιλογή της έγινε με έναν περίεργο τρόπο... έναν τρόπο που συνειδητοποίησα διαβάζοντας το ερώτημά σου...

    Δεν θυμάμαι ποτέ στη ζωή μου, να έχω νιώσει έλξη για κάποια γυναίκα που δεν ήταν χαμηλών τόνων...

    Οι χαμηλοί τόνοι, είναι το κριτήριο με το οποίο θα επιλέξω μία γυναίκα... η ελπίδα δηλαδή, ότι θα μπορέσει να ασπαστεί μέσα από μία μακροχρόνια ζύμωση, την υποτακτική της φύση (αν έχει... αν και συνήθως οι γυναίκες χαμηλών τόνων είναι πολύ πιο κοντά στην υποτακτική τους πλεύρα)...

    Η εμφάνισή της όμως, η θυληκότητά της, η προσωπικότητά της, η ματιά της, θα μετρήσουν σημαντικά για να την πλησιάσω και να την κατακτήσω...

    Τα πράγματα όμως αλλάζουν, όταν μιλάμε για σκλάβες... τότε η εμφάνιση έρχεται σε δεύτερη μοίρα... αλλά και τότε ψάχνω να βρω αυτό το κάτι... αυτό που όταν θα είμαι ήρεμος, μόνος, με ένα ποτάκι, θα με κάνει να τη σκεφτώ και να χαμογελάσω...
     
  10. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Πριν λιγο καιρο, οπως μου ειχε υποσχεθει, βρεθηκε μπροστα μου ο γλυκος μου αγγελος, η μικρη σκλαβιτσα. Μου ειχε πει οτι οταν εκανα κατι γιαυτην, θα εβρισκε τη δυναμι, να εμφανιζονταν μπροστα μου. Ηρθε, στεκομενη μπροστα μου με σταυρωμενα τα χερια της, κοιταζοντας το πατωμα, σε στασι υποταγης περιμενοντας την αναγνωριση μου, και το καλεσμα μου η προσταγμα μου. Ηταν υπεροχη. Μεσα μου ενιωσα να βραζω απο τον ποθο. Ηταν τοσο γλυκια που με δυσκολια συγκρατηθηκα να μην γευτω την αφη της που θα μου προσφερε γαληνη και επαρσι συναμα. Τα φιλιδονα χειλη της, τα μπουκλε ξανθα μαλλια της, το προσεγμενο ντυσιμο της, οι κινησεις της με σκερτσο και ναζι αναδυαν τα κυματα που ερχοντουσαν προς τα πανω μου, ολα ηταν τελεια. Ομως τα μεγαλα φαρδια και πλατια γιαλια του ηλιου που φορουσε με εμποδιζαν να δω τα καστανο-ανοικτα ματια της. Με εμποδιζαν να δω τη ψυχη της. Θα το εκανε αυτο ειπε για να δη αν θα την αναγνωρισω, μετα απο πολυ καιρο, αφου συνεχεια εχη την ευχερια απο την δουλεια της να ταξιδευη. Βεβαια δεν υπολογισε τη δυναμι του μυαλου που συγκεντωνεται για να παρατηρηση κατι οταν υπαρχη ενδιαφερον. Δεν υπολογισε την χημεια. Δεν μιλησε καθολου περιμενοντας μπροστα μου, γιατι ηξερε πολυ καλα οτι θα αναγωρισα τη φωνη της με τη γλυκια μπασα χρεια γεματη θηλυκοτητα. Ομως οσο και αν προσπαθησε να μην αναγνωρισω, δεν τα καταφερε. Το μικρο στηθος της, η καταληξι προς τα μπροστα γυρτη λεκανη της σε δυσαναλογια με το πισω μερος της, το υψος της, τα πεδιλα της κρυβοντας τη γυμνεια των ποδιων της, οπως μου αρεσε, προδωσανε τις προθεσεις της. Εκανα οτι δεν την καταλαβα και την προσπερασα σαν μια καθημερινη τριβη με την πολυκοσμια. Απλως αφησα ενα μουγκριτο ικανοποιησης και θαυμασμου για να της δειξω οτι με ελκυσε. Μετα απο μερικα βηματα απο τη λαχταρα που αποκτουν δυο οικειες ψυχες και ισως ενα ταιρι ψυχων, να δη η μια την αλλη, γυρισαν τα βλεματα μας και συναντηθηκαν, αυτη τη φορα χωρις να φορα τα μεγαλα γιαλια της. Πηρα ολο αυτο που ηθελα κοιταζοτας μεσα στα ματια της. Την επιβεβαιωσι της απο το γλυκο, σιροπιαστο και χαμογελαστο βλεμμα της, γεματο διαυγεια. Ηταν κληρονομικο, ιδιο του πατερα της. Για λιγα δευτερολεπτα το βλεμμα με καλουσε να παω κοντα της. ηθελα να της πω "ιδια ο πατερα σου" για να καταλαβη οτι την αναγνωρισα. Εκεινη βλεποντας με να απομακρυνουμε, αλλαξε διαθεσι και φανερωθηκε στο βλεμμα της η ενοχη, και η παρξηγημενη ανασφαλεια της οτι την αποριψα, και δεν την αναγνωρισα, και οτι η ευκαιρια να εμφανιστη μπορστα μου πηγε χαμενη. Μολις το αντιληφθηκα, την διαβεβαιωσα απεφωνιζοντας ενα οσο πιο ξεκαθαρο μπορουσα εκεινη τη στιγμη "γλυκα", με δηλωτικη προθεσι οτι ηταν ωραια γκομενα, και εντυπωσιαστικα πολυ. Η προθεσι μου ηταν ενα ψυχικο χαδι, αφου ηξερα πολυ καλα τη ιδιομορφια και ιδιοσυγκρασια της. Ξερη πολλα, αλλα ειναι συγκρατημενη με τα αγορια για να μην πληγωθη. Ηθελα να της χαρισω να ειναι ελευθερη, και να ερθη κοντα μου σαν απελευθερωμενη γυναικα, σαν ενα αγραφο χαρτι, μη ακολουθωντας τυπους και προκαταληψεις. Το βρηκα και το βρησκω, σαν την μονη εκφραση για να της δειξω το σεβασμο μου γιαυτην, αφου την ξερω, οπως ξερω και την επιθυμια της για τον Κυριο της. Μετα απο λιγες μερες μου εδειξε το σεβασμο της και αυτη, με το τροπο της.

    Η αφορμη για τα γραφομενα συναισθηματα σε αυτη τη παρατηρησι ειναι η εμφανησι. Η φυσικη της εμφανησι που που δεν βγαινη απο το μυαλο μου, η εμφανησι της ψυχης της που εμποδισαν πρωτιστως τα γιαλια της και η μετεπειτα χωρις αυτα, η εμφανησι που εκανε μπροστα μου. Και ολα αυτα γιατι την ειδα. Εμφανιστηκε.
     
    Last edited: 3 Ιουλίου 2007
  11. DreamLady

    DreamLady New Member

    Η εμφάνιση είναι άχρηστη αν δεν υπάρχει ειλικρίνεια και καλοι τρόποι.
     
  12. nice.ath

    nice.ath New Member

    "Ναι" δεν έχω πει λόγω καλής εμφάνισης. Διότι, όπως είπαν άλλοι, παίζουν ρόλο άλλα πράγματα. Αλλά "όχι" έχω πράγματι πει, λόγω κακής εμφάνισης. Με άλλα λόγια, η ομορφιά δε φτάνει για να πω ναι, ενώ η ασχήμια φτάνει για να πω όχι...