Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος gothman, στις 4 Ιανουαρίου 2007.

  1. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Στυλιανέ, αδυνατώ να καταλάβω γιατί όντας κατά τεκμήριο σοβαρός άνθρωπος εξακολουθείς να ασχολείσαι με τούτες τις παπαριές.
    Το θέμα είναι εξόχως υποκειμενικό και- όπως έχω πολλάκις επαναλάβει- δεν επιδέχεται επιχειρηματολογίας.
    Πέραν που το αντίπαλον δέος (!!!) δε διακρίνεται από διαλεκτικές αρετές.
     
  2. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

    ελπίζω να μην εννοείς εμένα μιλώντας για το "αντίπαλο δέος" Mayrobasili
     
  3. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Όχι, αγαπητέ, σε σένα δεν έχω εντοπίσει τέθοιο έλλειμα.
    Άλλως τε αναφερόμουν στο θέμα του νήματος.

    Προσέτι, η παρέμβασή σου πάντως ήντο κατά τι άκομψη.
     
  4. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Ο μοναδικος λογος που συνεχιζω να ασχολουμαι ειναι για να μην θεωρηθει η μη αντιδραση ως σιωπηρη συγκαταβαση ή ακομα χειροτερα ως σιωπηρη αποδοχη των λεχθεντων. Ειναι εμφανες πως τα επιχειρηματα των αγαπητων "αντιπαλων", που μονο δεος δεν προκαλουν, ειναι της πλακας και περα απο καθε λογικη. Παρ'ολα αυτα, εγω μπαινω στην διαδικασια της απαντησης με σοβαρη επιχειρηματολογια για τους λογους που εξηγησα ανωτερω.
     
  5. female

    female Contributor



    Προσωπικά ποτέ δεν θεωρώ τους εκφράζοντες διαφορετικές απόψεις με τις οποίες εκάστοτε διαφωνώ ως ...αντιπάλους, και αυτό για πλειάδα λόγων. Παρομοίως, αδυνατώ να θεωρήσω το φύλο ή τον διαφορετικό τρόπο ζωής λόγο αντιδικίας ή αντιπαλότητας.

    (Η αληθινή πάλη λαμβάνει χώρα κατ΄αρχάς μεθ΄εαυτόν και κατά δεύτερον δημιουργικά -- κι αν αποφασίσω οτι αξίζει και δύναμαι όντως να αντιπαλέψω στάσεις ζωής και απόψεις, θα βαδίσω πεισματικά σε μακροπρόθεσμες θέσεις-πράξεις, και μετά από αργή έρευνα, εργασία, ευθύνη.)

    "Αντίπαλους" βλέπω όταν Η ομαδάρα παίζει ματς στο ποδόσφαιρο.