Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος gothman, στις 4 Ιανουαρίου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Τα νήματα με το ανάλογο θέμα είναι πάνω από δέκα , από την αρχή της δημιουργίας του forum. Μου μοιάζει λίγο με τις προσπάθειες των μικρών αγοριών που πειράζουν και κάνουν φάρσες στα κοριτσάκια με σκοπό να τους προσέξουν και το αντίθετο ...
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

    Θα στα έδινα,αλλά τα έχω τάξει και στην Αθηνά Ωνάση...Τελικά το "Άρωμα" το είδες;Αν ναι,σ άρεσε;(Απ την απάντηση σου θα εξαρτηθεί αν θα κάνεις μία βόλτα στη Κατεχάκη)

    Και επειδή έχω ξεφύγει σήμερα θα επανέλθω.Λοιπόν.Εγώ ξέρω ποιο φύλλο είναι το ανώτερο,αλλά δε θα πω.Θα δώσω όμως ένα κλου.Κοιτάξτε πίσω από τα νούμερα της "ΖΙΝΑ" και με μία σχετική έρευνα θα μάθετε και εσείς την αλήθεια...












    Και να ζητήσω ένα μεγάλο συγνώμη από το φίλο που ξεκίνησε το θέμα.Μου έρχονται πολλά στο μυαλό.Οι πολιτικοί,η πολιτική,τα νομοσχέδια για τα δικαιώματα της γυναίκας,οι παλιές μητριαρχικές κοινωνίες,οι σύγχρονες κοινωνίες,κάποιες πορείες,τα τσαντόρ,ο στρατός,η ανεργία,η Ερμού,το Κολωνάκι,το Πέραμα,τα στοιχεία για την υπογεννητικότητα,τα βιώματα μου,τα ερεθίσματα μου,ο παράγοντας άνθρωπος.

    Ο παράγοντας άνθρωπος.Κάποια θέματα από ανούσια γίνονται σοβαρά.Σε κάποια θέματα αλλοιωνόμαστε και ξεχνάμε πολλά.Κυρίως ότι σε μικρές και μεγάλες στιγμές μας,ένας άνθρωπος μας στήριξε ή μας γκρέμισε,μας αφουγκράστηκε ή μας γύρισε την πλάτη.Όχι η ανώτερη ή η κατώτερη φυλή..Χάρισμα σας...
    Δε με νοιάζει αν είμαι ανώτερος ή κατώτερος.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  4. G_E

    G_E Contributor


    Αυτή η κοινωνία υπήρχε χιλιάδες χρόνια και υπάρχει ακόμα σε μερικά μέρη του κόσμου. Σαν κοινωνικό σύστημα είναι εξίσου απεχθές με εκείνο που προτείνουν οι σύγχρονες αγριοφεμινίστριες, οι οποίες ως θηλυκές ταλιμπάν προτείνουν απλώς αντιστροφή των ρόλων.

    Ολα αυτά είναι ρομαντικές γραφικότητες και μακάρι το παιχνίδι να παιζόταν εκεί.

    Δυστυχώς, η απειλή της καθολικής ολοκληρωτικής υποταγής (ανδρών τε και γυναικών) ήδη υλοποιείται με την πλήρη αποερωτικοποίηση της ζωής των ανθρώπων σε όλα τα επίπεδα.

    Και για να ανακουφίσω τις ενδεχόμενες ενοχές, η ερωτική επιθυμία δεν είναι δημοκρατική, ούτε μετριοπαθής. Αντίθετα, η πραγμάτωση των φαντασιώσεων είναι επαναστατική πράξη.
     
  5. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Απάντηση: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

    Νομιζω οτι αδικεις την μια πλευρα. Δεν εθεσα εγω ποτε θεμα ανδρικης ανωτεροτητας. Μου γυριζουν ομως τα αντερα αναποδα οταν ακουω περι γυναικειας ανωτεροτητας και μαλιστα τοσο ακομψα, ακαλαισθητα και ατεκμηριωτα. Γι'αυτο οποιος ή οποια θετει τετοιο θεμα, θα λαμβανει απο μενα αυθωρει την καταλληλο απαντηση.
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία

    Δεν αναφερομαι καν σε πλευρες Στυλιανε.. αναφέρομαι σε ανθρωπους, ουτε ολοι οι ανδρες του φορουμ ουτε ολες οι γυναικες πρεσβευουν ο καθενας την ανωτεροτητα ενος απο τα δυο φύλλα.
    Αναφερομαι σ αυτους που συνεχιζουν σαν μικρα παιδια να θελουν να ανηκουν στην ποιο δυνατη ομαδα κ χρησιμοποιουν ότι τους κατεβει στο μυαλο ως επιχειρημα.. και οσο για την σταση που πρεσβευεις οτι θα κρατησεις απλως θα σε κανει πιονι στον σκοπο της οποιας ή όποιου θελει να σε χορεψει... κ εσυ θα χορευεις.. θα προτεινα να μη το κανεις   και να ασχοληθεις με πιο ενδιαφεροντα θεματα.
     
  7. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

    Κατά κάποιο τρόπο ναι... αλλά μη ξεχνάμε πως ο Gor είναι ένας φανταστικός πλανήτης  



    Πι Ες (που λέει και ο Incomplete): φανταστικός: που υπάρχει μόνο στη φαντασία, ανύπαρκτος, πλασματικός | ο απίθανα ωραίος, σπουδαίος ή εντυπωσιακός

    *χαμογελάει με νόημα
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Είναι από τη φύση τους οι γυναίκες πιό υποτακτικές; Κοινωνία υποταγής

    Σε ανάλογες περιπτώσεις στο παρελθόν, είχες αναφερθεί στο "γκέο βαγγέο" και στο "μιά ωραία πεταλούδα"...
    Επειδή πιθανώς ξέμεινες από νηπιακά παίγνια, θα μου επιτρέψεις να σου θυμίσω και το "περνά περνά η μέλισσα";  
     
  9. Ωραίοι οι ονειροβατικοί ακροβατισμοί, καλή η φαντασία για τα session και στη ζωή γενικότερα...αλλά όταν περνάμε σε φάση καθολικού ολοκληρωτισμού, το πράγμα βρωμάει ανυπόφορα.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αδικαιολογητη αναφορα:
    Σαν Lord που δηλωνεις στον τιτλο σου, δεν θα επρεπε να σου επιτρεπει τετοιου ειδους μικροπρεπεις αναφορες, στα βυζια και την κυταριτιδα των Κ/κυριων και μαλιστα με τροπο ακομψο!
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Καμιά αλήθεια δεν μπορεί ν’ αντικρούει κάποια άλλη αλήθεια.
    Άρα κανένα φύλλο δεν είναι περισσότερο ανώτερο από άλλο.
    Το φως είναι καλό σ’ όποιο λυχνάρι και αν καίει!
    Ένα τριαντάφυλλο είναι όμορφο σ’ όποιον κήπο και αν ανθίσει!
    Ένα αστέρι έχει την ίδια ακτινοβολία είτε λάμπει από την Ανατολή είτε από τη Δύση.
    Υπάρχουν ανώτερες και κατώτερες φυσιογνωμίες ανάμεσα στους Άντρες και τις Γυναίκες.
    Οι πράξεις μας είναι αυτές που προσδιορίζουν την ανθρώπινη ανωτερότητα η την κατωτερότητα.
    Ελευθερωθείτε από αυτές τις προκαταλήψεις, κι έτσι θα αγαπάτε τον Ήλιο της Αλήθειας,
    απ’όποιο σημείο του ορίζοντα και αν ανατείλει!
     
    Last edited: 5 Ιανουαρίου 2007
  12. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Α, καλά, αν βγάλετε άκρη πείτε μου και μένα παρακαλώ...