Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι κτητικές οι σκλάβες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 14 Απριλίου 2010.

  1. Re: Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Flowform να σου απαντήσω η να μη σου απαντήσω;
     
  2. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Γιατι; Θεωρησες οτι μ αυτο αναφερομαι σε σενα;
    Στο αλλο να μου απαντησεις  
     
  3. Re: Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    την τρελαινουν και στο topping from the bottom την φαντασιακή τους ντομινα ε;
    Α την καημένη την φαντασιακη τους ντομινα τι παθαίνει!
    Μήπως όμως ως φαντασιακη ντομινα τα παθαίνει στη φαντασία της;
     
    Last edited: 15 Οκτωβρίου 2010
  4. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Μα δεν θεώρησα ότι αναφέρεσαι σε μένα ειδικά. Παρόλα αυτά θα μπορούσα να σου απαντήσω. Είναι ανάγκη να αναφέρεσαι σε μένα για να απαντώ;
     
  5. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Γιατι με ρωτησες τοτε αν θα απαντησεις ή δεν θα απαντησεις σε κατι που εγραψα εγω;

    Το ενδιαφερον μου εδω μεσα δεν ησουν εσυ, αλλα το θεμα που τεθηκε
    Το δικο σου αραγε;

    Καληνυχτα
     
  6. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Ε να δεν ηξερα τι να κανω...
    Επειδή αν απαντούσα αυτο που ήθελα να απαντήσω σε αυτα που έγραψες είμαι σίγουρος πως δεν θα σου άρεσε καθόλου. Αλλα είπα να τ' αφήσω...

    Μα και το δικό μου ενδιαφέρον δεν ησουν εσυ , είναι το θέμα που τέθηκε και αυτά που γράφουν τα μέλη.
    Επομένως και αυτα που γράφεις εσυ ως μέλος


    Καληνύχτα και σε σενα και καλο ξημέρωμα
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2010
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;


    Μηπως αναφεροσουν και εσυ στην δικη σου φαντασιακη Domina? Ειναι πολυ πιθανο αντιπαραβάλοντας τις δυο αυτες προτασεις σου. Απο την αλλη η απαντηση σου στην Ninevi με γεμιζει με ακομα μεγαλυτερες υποψιες. Μηπως τελικα εκεινη ειναι το ενδιαφερον σου?   Τωρα να αναφερεσαι στα κοριτσια μας κανοντας λογο για φαντασιακη Domina και..."την τρελαινουν στο topping of the bottom" απιθανο το κοβω (βεβαια ποτε δε ξερεις).
     
  8. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Ναι, όπως πάει θα το γυρίσω εγώ σε slave. Ευκαιρία αφού με φαντασιώνεται και ένας Dom ε; Λιγότερες μαλακίες θα ακούω και τουλάχιστον θα αισθάνομαι ότι δεν χρειάζεται να απαντήσω και τίποτα.
    Μέχρι να το γυρίσω εγώ βέβαια, κάποιοι να κόψετε τα ρητορικά ερωτήματα και τις μαργαρίτες, γιατί μάλλον σας πίνουν.
    Επίσης λευτεριά στις μύγες.-
     
  9. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Χμμμ λοιπον...

    Εγραψα εδω για το ΘΕΜΑ του νηματος. Και εγραψα αποψεις που ισως απαντηθουν, και συζητηθουν. Οπως ισως απαντηθει και η ερωτηση προς τον νηματοθετη για το τι εννοουσε με τον ορο 'σκλαβες'.

    Σε καποιο μου ποστ ξεφυγα ενα κλικ.
    Ωστοσο, και παλι αναφερθηκα σε μια συνηθη συμπεριφορα, αυτη της φαντασιακης υποταγης ή κυριαρχιας, σε σχεση με τη 'βιωση του ονειρου'.
    ΟΧΙ σε καποιον προσωπικα, αλλα σε μια συνηθη εδω συμπεριφορα.
    Εθιξα το οτι συνηθιζεται εδω να εκφραζει καποιος τις αποψεις του με υφος δασκαλου, και να δεχεται υποστηριξη και credits, ενω ο ιδιος λιγο ή καθολου τολμα να ζησει αυτα που υποστηριζει.
    Σε θεματα μαλιστα που δε μιλουν γι αυτον, αλλα για τις επιλογες μιας αλλης κατηγοριας 'διεφθαρμενων', στην οποια δεν εχει εμπειρια ουτε, απ οτι φαινεται, τολμα να εχει.

    Καποιοι επιμενουν να μην καταλαβαινουν τη διαφορα αναμεσα στο 'μιλαω γενικα και αποφευγω να θιξω προσωπα, αλλα θιγω καταστασεις', με το 'κολλαω πανω σε καποιον και του κανω προσωπικη κριτικη και στη συνεχεια επιθεσεις μειωσης, και μαλιστα οχι για το ποιος ειναι -που δεν το γνωριζω- αλλα για το ποιος προβαλλω εγω οτι ειναι'.

    Μετα κι απ αυτο το disclaimer, θα ασχοληθω με το θεμα οταν ποτε ξανα-συζητηθει

    Καλημερα
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Πού ξέρεις τί έχει ζήσει ο καθένας μας εδώ μέσα, ώστε να καταλήγεις σε τέτοια συμπεράσματα?
     
  11. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Κάποιες βιωματικές παρατηρήσεις μου. Oι σκλάβοι που ορκίζονται ότι μόνο με μονογαμικές Κυρίες μπορούν να έχουν σχέση, κρύβουν κτητικότητα. 'Οταν περίπου δυο χρόνια μου τέθηκε το δίλημα "το πιθανότερο είναι κάποια μέρα να αποκτήσω κι άλλον σκλάβο, θα το άντεχες ;", πιέστηκα για να πω ναι, αλλά τελικά το είπα και το εννοούσα. Εκείνες τις μέρες νοιώθω ότι αυτή η πίεση που είχα δεχθεί ήταν από τα λίγα πράγματα που μου έκαναν καλό, γιατί είδα με άλλα μάτια την πολυγαμία. Κάποια στιγμή όσο υπήρχε ακόμα σχέση, μου ξέφυγε ότι θα μου άρεσε πραγματικά να έχει κι άλλον και ότι κάτι με ερέθιζε πολύ σ'αυτή τη σκέψη. Το ανέκδοτο που ακολούθησε. Απεριόριστη εξάρτηση της τάχα πολυγαμικής Κυρίας από εμένα και πολύ λιγότερη από την πλευρά μου, ώσπου μια μέρα αυτό αντιστράφηκε καθώς ένοιωθα όλο και πιο υποταγμένος, ήμουν απόλυτα εξαρτημένος, αλλά κι εκείνη ακόμα περισσότερο. Φυσικά, αποκαλύφθηκε και το ψέμμα ότι δεν ήταν πολυγαμική, όπως πολλά άλλα ψέμματα.
     
  12. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Είναι κτητικές οι σκλάβες;

    Κοιτα... Η τοποθετηση μου για το ποιανου η 'αποψη' μπορει να προξενησει το θετικο ενδιαφερον μου για συζητηση ειναι γραμμενη στο ποστ μου #179.

    ΔΕΝ ξερω τι εχει ζησει 'ο καθενας εδω μεσα', και αυτο ειναι το θεμα!
    Αντιθετα με αλλους, εγω ΘΑ ΗΘΕΛΑ να μαθω τι εχεις ζησει, αν θελεις να το μοιραστεις!
    Σ ΑΥΤΗ τη βαση με ενδιαφερει να συζητησω!
    Ποιος ομως απ αυτους που εχουν αποψη για τους αλλους, τολμα να συζητησει τη δικη του ζωη και τα θεματα του;

    Εχεις αισθανθει τον εαυτο σου ως σκλαβα;
    Γιατι αυτο ηταν το θεμα του νηματος.
    Εχεις προσφερει -εν πληρει συνειδησει- την ΚΥΡΙΟΤΗΤΑ σου, την κτηση της ελευθεριας σου, σ εναν Αφεντη;
    Αν το εκανες, αισθανοσουν κτητικη απεναντι του;
    Αν ναι, δεν ηρθε αυτο σε συγκρουση με την θεση στην οποια εθεσες τον εαυτο σου; Πως το αντιμετωπισες; Εκεινος σε βοηθησε;

    Για μενα, οπως μοιραστηκα πιο πανω, ΕΙΝΑΙ ενα προσωπικο θεμα αυτο.
    Δε φιλολογω. Μ ενδιαφερει να το δω κι απο αλλες οπτικες, απο ανθρωπους που το ΒΙΩΣΑΝ.

    Αν λοιπον υπαρχει καποιος/α που τα περασε αυτα, αλλα δε θελει να τα μοιραστει δημοσια, μ ενδιαφερει να τα συζητησω προσωπικα.

    Δεν επιθυμω να ασχολουμαι με αλλους και τις επιλογες τους, εξω απο το θεμα μου.
    Ακομη περισσοτερο, θεωρω νοητικα σκουπιδια οσα διαβαζω απο ανθρωπους που δεν εχουν την ψυχολογια και δεν ενδιαφερονται ή δεν τολμουν να μπουν σ αυτην, για το τι αισθανονται αλλοι (οι σκλαβοι/ες) και κατα ποσο ειναι θυματα και τους/τις εχουν ξεγελασει οι Αφεντες τους.
    Ειναι μια ενοχληση και χασιμο χρονου να περναω 17 σελιδες απο τετοια για να μπορεσω να βρω ενα ή δυο ποστ που μπορει να ειναι ΣΤΟ ΘΕΜΑ!
    Μ αυτο τον τροπο για μενα ακυρωνεται ενα σημαντικο νημα, και τελικα σχεδον καθε ουσια στο να τιθενται σημαντικα θεματα για συζητηση, και στο να συμμετεχω σ αυτα.