Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι ο Κυρίαρχος "υπάλληλος" της υποτακτικής;!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος Mr. Hyde, στις 21 Ιουνίου 2016.

  1. tithon

    tithon Contributor

    έχει αρχίσει να αποσαφηνίζεται το ερώτημα του νήματος, υπ αυτην την έννοια ναι, πρόκειται για τοπ/μποτομ κινκιες στον ελευθερο χρόνο, με ασαφεις ρόλους.
     
    Last edited: 21 Ιουνίου 2016
  2. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Εγώ λέω να ρωτήσετε και τη @Soraya η οποία μού τήν έπεσε ελαφρώς στα πρώτα σχόλιά της περί ασφαλείας και υπευθυνότητας...

    Και να ανατρέξετε επίσης σε βιβλία και εγχειρίδια για το B.D.S.M., όπως επίσης και στις πρακτικές του kink.com (στο οποίο ανήκουν τα δημοφιλέστατα hogtied.com, trainingofo.com, sexandsubmission.com, devicebondage.com, waterbondage.com, whippedass.com κ.ά) που ακολουθούν -όπως θα μπορέσετε ίσως να δείτε στα videos τους- τις ίδιες ακριβώς πρακτικές που ανέφερα...

    Έ όχι και ασαφείς ρόλους συνάδελφε!


    Από πού τό συνήγαγες αυτό; Από την πιστή εφαρμογή των πρωτοκόλλων ασφαλείας;!

    Τί απέγινε το safe, consensual and sensible;

    Στον αντίποδα, τί προτείνετε;

    Ξύλο δίχως αύριο και εφαρμογή χωρίς συναίνεση ό,τι άρρωστου μού κατεβάσει η γκλάβα;!!!...

    Αυτό δεν είναι βιασμός;
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    κυρίως από το ποιός προσαρμόζει τις αρέσκειές του στις αρέσκειες τίνος, και τη συλλογή και επεξεργασία σχετικών στατιστικών.
     
  4. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Αυτό λέγεται υπεύθυνη Κυριαρχία. Αυτός που κάνει κουμάντο έχει και την ευθύνη για όλα. (Άν πρόκειται για "προσαρμογή", αυτό συμβαίνει εκατέρωθεν και από τις δύο πλευρές κι έτσι πρέπει να γίνεται άλλωστε...)

    Μα δεν πρόκειται για στατιστικές! Για υγιές feedback πρόκειται!

    Τί προτείνεις; Να κάνω ό,τι θέλω και να μήν ρωτήσω τίποτε μετά το session;

    Έν τω μεταξύ, εγώ γύρευα σ' αυτό το νήμα υπεύθυνους Κυριάρχους για αυτοσαρκασμό όπως του εναρκτήριου μηνύματός μου και βρήκα αυστηρή κριτική και καθόλου αντίλογο με επιχειρήματα...
     
    Last edited: 21 Ιουνίου 2016
  5. tithon

    tithon Contributor

    δεν κρίνω, ούτε κάνω προτάσεις. όπως αρέσκεται ο καθένας. κάνω μόνο διαπιστώσεις από την οπτική μου.
    σε βεβαιώνω πως διασκεδάζω ταυτόχρονα, δεν θίγομαι στο ελάχιστο που δεν ακολουθούν άλλοι τους δικούς μου "κανόνες"
     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    @Dominant V/Submissive D χρησιμοποίησες τόσες φορές το όνομά μου που με αναγκάζεις να πω:
    ου λήψεις το όνομά της Soraya επί ματαίω....
     
  7. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Δύο φορές μόνο τό ανέφερα, Soraya μου...

    Και δεν βλέπω να ψέγεις τους άλλους για την ανευθυνότητα στην οποία μέ οδηγούν αφορίζοντας τους κανόνες και τα πρωτόκολλα ασφαλείας που πιστά ακολουθώ και που είναι η ουσία και ραχοκοκαλιά του B.D.S.M. ...
     
  8. Soraya

    Soraya Guest

    1ον δεν είμαι δεσμοφύλακας κανενός...
    ακόμα και σε εσένα έκανα μια απλή παρατήρηση,,,, πίστεψέ με δεν θέλεις να αρχίσω να απαντώ σοβαρά...
    2ον ίσως οι συμφορουμίτες σου να χρησιμοποιούν το δικό σου εκλεπτυσμένο χιούμορ και να λανθάνω πάλι με επίπληξη,,,, μην ξεχνάς είμαστε στο χιούμορ πια...
    3ον δεν είναι δικό μου νήμα για να απαντώ σε απορίες...
    4ον και η μια φορά που αναφέρεσαι σε εμένα είναι υπερ αρκετή ειδικά αν είναι χωρίς λόγο...
    η Soraya δεν είναι τπτ άλλο από ένα απλό μέλος εδω οπότε όσο κι αν επικαλεστείς το όνομά μου κα εσένα και εμένα θα μας γράψουν στα παπάρια τους οι υπόλοιποι γιατί ο λόγος μου δεν είναι ούτε συμβόλαιο ούτε νόμος  

    οπότε... αν δεν θες να υπάρχουν τέτοιου είδους αντιδράσεις, καλό θα είναι να αφήσεις πρώτα τα καλά δείγματά σου κι άσε τα χιουμοριστικά για αργότερα...
     
  9. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.


    Για 'μένα, όσο καιρό διαβάζω το forum, η Soraya είναι κάτι σαν "εκπρόσωπος" του Forum, η υπεύθυνη φωνή και αυτή που επηρεάζει αντιλήψεις...

    Ήθελα-δεν ήθελα (επειδή είχα πρόθεση το χιουμορ και τον αυτασαρκασμό), νομίζω μέσω των απαντήσεών μου σε αυτό το νήμα άφησα ήδη τα καλά μου δείγματα...

    Έπειτα, ακόμη και στο πρώτο μου μήνυμα (το πλακατζίδικο) έκανα μία λίστα με bullets υπεύθυνου και ασφαλούς B.D.S.M. που ίσως πολλοί να αγνοούν...
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    ω θεοι...


    είναι ο τίτλος του νήματος που εκνευρίζει... προετοιμάζει το κοινό αρνητικά.
    το τελείωμα δε του κειμένου σου είναι το κερασάκι στην
    τούρτα που για εμένα τουλάχιστον αρκούσε για να σκεφτώ πως ειρωνεύεσαι όλα όσα σε συμβουλέψαμε οι υπόλοιποι στο προηγούμενό σου νήμα που αφορούσε το bondage και εμπεριέχονται στην λίστα σου
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Είναι υπεύθυνος, αλλά επειδή είναι και έξυπνο παιδί έχει ξεκαθαρίσει με το καλημέρα (στις τρεις το πρωί στο club) με την υποτακτική ότι λάθη γίνονται, δεν μιλάμε για τιτανοτεράστια λάθη, ούτε για λάθη με επιπτώσεις, αλλά γίνονται. Αμηχανία για ένα σημαδάκι μόνιμο που της έγινε και ποτέ δεν θέλησες. Δεν ξέρεις πόσο μπορεί να το αγαπάει, αυτό ειδικά το σημαδάκι  

    Χιούμορ ξεχιουμορ εδώ είναι δυσκολάκι το ερώτημα και έχει απαντήσεις με πολλές αποχρώσεις και αλληλοκαρπαζούμενες. Όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο δεν έχει σχέση με την προσοχή που δίνει ο Κυρίαρχος, ίσως να έχει σχέση με τον λόγο για τον οποίο προσέχει αλλά όχι με την προσοχή καθ εαυτή.

    Ξέρεις κάτι; Αυτό που αλλάζει το σκηνικό τελείως είναι εσύ πού βρίσκεσαι, κάνεις το κέφι σου ή δεν το κάνεις; Αυτό είναι το κλειδί.

    ΥΓ. Αφήνω κατά μέρος το ενδεχόμενο της ύπαρξης πραγματικού σεβασμού από πλευράς υποτακτικής προς Κυρίαρχο, που επίσης αλλάζει τα πράγματα, γιατί πρόκειται για vizio grande στις μέρες μας  

    Ναι, γιατί, μερικές φορές το κάνουν και μερικά πολύ ζόρικα και απαιτητικά παιδιά.
     
  12. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Ακούω τι λές. Ελπίζω μόνο να μην έχεις δίκιο, και να μήν διάβασαν με την ίδια προκατάληψη και παρανόηση το νήμα οι συμφορουμίτες μας...

    Πάντως, ελπίζω με τα μηνύματά μου να έδωσα το στίγμα...

    Νομίζω πως το επίπεδο των απαντήσεών μου σε εκείνο το νήμα έδειχναν το σεβασμό μου στο θέμα της ασφάλειας...

    Άλλωστε, τα περισσότερα -άν όχι όλα- περιεχόμενα των bullets στο εναρκτήριο μήνυμά μου σ' αυτό το νήμα είναι αποτέλεσμα δικής μου μελέτης και όχι απαντήσεων σε εκείνο το νήμα...

    Όσο για το θέμα της "εκπροσώπου", πώς αλλιώς να εκλάβει κανείς τη συνέντευξή σου στο Bangladeshnews έκ μέρους της BDSM κοινότητας;
     
    Last edited: 21 Ιουνίου 2016