Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι το bdsm πολιτικό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dolmance, στις 19 Ιουνίου 2008.

?

Επιλέγετε το Α ή το Β;

  1. Α

    7 vote(s)
    30,4%
  2. Β

    16 vote(s)
    69,6%
  1. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    Nαι ειναι πολιτικο το βδσμ.. οπως και η καθε ανθρωπινη εκφανση.
    Μονάδες του Ολου είμαστε... μη αυταπατάται κανεις οτι το όλον ειναι ο 'ιδιος..

    Εγω Β, και αν προκύψει και Γ το συζητάω κ αυτό..
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    Η Χαμάς δεν αγαπά τους ποδολάγνους. Μια πολιτική αντίληψη του bdsm. 
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Στην πυρά όλοι μας τότε.
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    Υπάρχουν και ταχύτερες μέθοδοι.

     

    Θα μου άρεσε να ήταν αυτή η Ιρανή ο Χάρος.
     
  5. zou

    zou

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    δεν πιστευω οτι οι πολιτικες πεποιθησεις εχουν σχεση με το κρεβατι μας.. Ακομα και αν μιλαμε για μια Μ/s σχεση θα χρειαζοταν πολυ κοπο να με κανει καποιος να αλλαξω πολιτικες αντιληψεις.
    Ισως ειμαι ακομα μικρη θα μου πειτε ή και ακομα αντιδραστικο και ανεκπαιδευτο αλλα στον ενα χρονο "δρασης" μου στο χωρο, κανεις δεν με εχει εξαναγκασει σε αλλαγη πολιτικων πεποιθησεων γιατι πολυ απλα δεν υποστηριζω κινημα (υποστηριζα οχι πλεον για προσωπικους λογους) αλλα ιδεολογια (λογω γνωσεων των κοινωνικο-πολιτικων-οικονομικων θεσμων)...
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Durcet: Σε τι δεαφέρουν τα σημεία 4 & 9 του 2ου θέματος στην ανάλυσή σου;
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    Πολιτικά είναι όλα. Όχι μόνο το ποιές απόψεις εκφράζουμε, αλλά και το πώς και το που τις εκφράζουμε.

    Επί του θέματος. Ο καθένας μας έχει πολιτικές (με την ευρεία έννοια) απόψεις και στάση. Το BDSM του τις αντανακλά.
     
  8. zou

    zou

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    δηλαδη θες να μου πεις οτι η πολιτικες σου πεποιθησεις φαινονται απο τι? μπορουμε να βγαλουμε μια φορμα για τι? αν εισαι υποτακτικος εισαι σοσιαλιστης, αν εισαι κυριαρχος εισαι φιλελευθερος, αν εισαι switch εισαι κατι αλλο και αν εισαι perv εισαι κομμουνιστης?
     
  9. cider

    cider Kitchen master

    Βου, βου κι εγώ.

    Κι ας λέω ΝΑΙ στη "Φιλελεύθερη ανοχή του ατομικού 'διαφορετικού" και στην "Αυτοέκφραση"

    και ΟΧΙ στην "Άρνηση του υπαρκτού" και στις "Συλλογικές παραμέτρους του υποκειμενικού βιώματος".
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    Οχι. Λέω πως ο τρόπος που βιώνει κάποιος το bdsm του εξαρτάται απ’ το τι κουβαλάει στο μυαλό του. Αν κουβαλάς βου τότε το bdsm σου βιώνεται σα βου. Αν είσαι κνίτης πχ. ψηφίζεις α.
     
  11. zou

    zou

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    και επαναλαμβανω οτι η δικη μου αποψη ειναι οτι το κρεβατι μου ειναι διαφορετικο απο τις πολιτικες μου πεποιθησεις.
    Αλλωστε εχω το δικαιωμα να εχω διαφορετικη αποψη απο σενα και να την εκφραζω ελευθερα εφοσον δεν σε ενοχλω κανεναν....
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Είναι το bdsm πολιτικό;

    Σχολίασα εγώ ποτέ την άποψή σου; Κάτι με ρώτησες και σου διευκρίνισα τι εννοούσα.