Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εδώ οι καλές αφέντρες. Περάστε κόσμε...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 6 Νοεμβρίου 2015.

  1. seduced mind

    seduced mind Guest

    Τι να σου πω τώρα.... Είναι θέμα ψυχοσύνθεσης.... Εγώ για παράδειγμα για μια μονογαμική θέλω να πιστεύω ότι θα ήμουν ικανοποιητικός, για μία που δεν θα ήταν μονογαμική, δεν θα γινόμουν σκλάβος, γιατί η ψυχοσύνθεση μου με βάζει σε σκέψεις ότι δεν την ικανοποιώ και στρέφεται σε άλλους, αυτό είναι μαχαιριά στη καρδιά οπότε από το να απογοητευθώ, δεν μπλέκω... Συμπερασματικά πιστεύω πως για εμένα αποκλειστικά σε κάποιες ίσως να έκανα, σε κάποιες άλλες σίγουρα δεν θα έκανα...
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Ασφαλώς και είναι το θέμα ψυχοσύνθεσης και κριτηρίων. Όμως είναι εντελώς διαφορετικό να θέτουμε και τα κριτήρια των κυριαρχικών γυναικών εκτός από τα δικά μας. Και όταν ερχόμαστε αντιμέτωποι με την πραγματικότητα, να καταριόμαστε και να λέμε λέμε λέμε ένα σωρό ''ομορφιές'' περί ύπαρξης ή μη Αφεντρών.
     
  3. seduced mind

    seduced mind Guest

    Συνήθως αυτοί που ψάχνονται και λένε τα ανείπωτα, είναι και αυτοί που βάζουν τον εαυτούλη τους πάνω απ΄όλα. Αυτό όμως έρχεται σε αντίθεση με το femdom οπότε λυπάμαι για αυτούς γιατί είναι χαμένοι από χέρι...
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Εμένα περισσότερο με ενοχλεί πάντως, ότι αυτοί, αλλά και οι άλλοι που έχουν το πατριαρχικό μοντέλο στο κεφάλι τους έχουν καταφέρει να ''σωπάσουν'' τις φωνές των femdom στο φόρουμ.
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Καλά και εγώ να ήμουν Αφέντρα δεν θα το δήλωνα καν. Θα δήλωνα βανίλλα και όποιος μου έκανε θα του μιλούσα πριβέ και αυτό για να αποφύγω τα 500 μηνύματα εκ των οποίων τα 499 αποτελούν φαντασιώσεις.... Δεν τις κατηγορώ, τις κατανοώ που δεν μιλάνε...
     
  6. seduced mind

    seduced mind Guest

    Και για να το κλείσω αυτό το κεφάλαιο σαν βανιλάκι συμπέρανα πως τελικά όταν αγαπάς μια γυναίκα, η βανίλα με την Αφέντρα δεν έχει μεγάλη διαφορά, περίπου είναι τα ίδια. Και την μία και την άλλη θέλεις να την ικανοποιήσεις τη κάθε μία με τον τρόπο που επέλεξε εκείνη.... Η μία και μεγάλη διαφορά είναι πως με τη βανίλα θα καθαρίσετε μαζί το σπίτι που ζείτε, ενώ η Αφέντρα θα τα θέλει όλα έτοιμα και καλύτερα απ'ότι θα τα έκανε και η ίδια... Είναι έτοιμα τα αγοράκια για αυτό το σπορ; Χμ....
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Αν είναι και ψυχαναγκαστική με την καθαριότητα ουουυυ

    Οι διαφορές με τις βανίλα είναι σε άλλα πράγματα κυρίως, πάντως ανεξάρτητα με το τι διαλέγει να είναι, παραμένει Γυναίκα και αυτό την κάνει μοναδική  
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    σωστό , σε γενικές γραμμές.

    ...αρκεί να μπορείς και να θέλεις να τον ανεχτείς ,αν δεν τυχαίνει να σ 'αρέσει και σένα (και για τη μία, και για την άλλη ισχύει ...)
     
  9. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @doulos75 , για ποιον ακριβώς λόγο φωνασκείτε και μας χαλάτε τον απογευματινό καφέ;

    Παρέβητε μία βασική αρχή του διαλέγεσθαι, που είναι η ιδιωτικότητα των π.μ.
    Το μέλος που ήλθε, για να υπερασπιστεί τον εαυτό του, το έκανε ορθώς πράττοντας.
    Όχι απλώς παραθέσατε δημοσίως την ιδιωτικώς εκφρασθείσα άποψή της στερώντας της το δικαίωμα να το κάνει με δική της πρωτοβουλία, αλλά το κάνατε και αποσπασματικά.
    Θα πρότεινα λοιπόν, πριν αναζητήσετε αφέντρα ή ο,τιδήποτε άλλο, να ξαναρίξετε μία ματιά στο θεματάκι της ίδιας επικοινωνίας.
    Όχι για το σαβουάρ φερ της υπόθεσης, αλλά για την αποτελεσματικότητα της διάδρασης, ρε αδελφέ.
     
    Last edited: 27 Νοεμβρίου 2015
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art


    Αυτες ειναι ακριβως οι επιπτωσεις των πατριαρχικων στερεοτυπων.
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εγω παντως αυτο με την μπαλα θα το δεχομουν  
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Με απογοητεύεις.
    Σα τη Μπάρτσα Αφέντρα άλλη δεν έχει.