Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Justholdme, στις 31 Ιανουαρίου 2009.

  1. Justholdme

    Justholdme Regular Member

    Μπορεί να γίνει εκπαίδευση υποτακτικής/κου μέσα από τον κυβερνοχώρο ή μέσω τηλεφώνου?
    Πόσο real μπορεί να είναι αυτό ή πόσο εικονικό?
    Εάν πιστεύετε ότι μπορεί να γίνει αυτό … πότε είναι έτοιμος κάποιος να περάσει από την θεωρία στην πράξη?
    Αν πάλι πιστεύετε ότι είναι δεν είναι δυνατό να γίνει εκπαίδευση με αυτούς τους τρόπους..... ζει μια εικονική πραγματικότιτα?

    Περιμένω τις απόψεις σας…!!!!!
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    θεωρώ πως για μερικά πράγματα μπορεί να υπάρξει εκπαίδευση μέσω διαδικτύου, ενώ για άλλα όχι

    στη συνείδησή μου δεν υπάρχει ο χαρακτηρισμός "εικονική" πραγματικότητα, οπότε δε θεωρώ πως αυτός που εκπαιδεύεται μέσω διαδικτύου βιώνει μια τέτοια... ίσως αν υπερβούν τα όρια των επιτρεπτών μέσω δικτύου θεμάτων εκπαίδευσης, μεγεθύνονται μερικές καταστάσεις με αποτέλεσμα να βιώνει μια διαστρεβλωμένη πραγματικότητα... αλλά δεν παύει να είναι μια πραγματικότητα... απλά είναι λάθος φιλτραρισμένη

    tip: το internet μας παρέχει μια νέα μορφή επικοινωνίας... ας τη χρησιμοποιήσουμε και ας μην την αφήσουμε να μας χρησιμοποιήσει
     
  3. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

     
     
  4. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Φυσικά και δε γίνονται μαθήματα δια αλληλογραφίας… ούτε δια τηλέφωνου , το BDSM, έχει αρκετή ψυχολογία μέσα του μα αν δε το νιώσεις στο πετσί σου τότε τίποτα δεν έχεις μάθει, φυσικά κάποιες κατευθύνσεις κάποιες ιδέες κάποιες ερωτήσεις μπορείς κάλλιστα και μέσω διαδικτύου να μάθεις ιδιαίτερα σε ένα σίτε σαν και αυτό, μα πιστεύω πως ποτέ δε μπορείς να καταλάβεις την αίσθηση του μαστιγίου παράδειγμα και το πώς σε χτυπά ο άλλος με παθός με κάβλα με τι; δε μπορείς να καταλάβεις αν θα σου αρέσει και αλλά παρόμοια. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να θες μόνο τη λεκτική ταπείνωση όποτε τότε μπορείς ναι να γίνεις σκλάβα και ενός Ιάπωνα π.χ. χωρίς να τον έχεις δει ποτέ και ούτε να πρόκειται…. Αυτή είναι η δική μου γνώμη βέβαια και σίγουρα κάποιοι θα έχουν αντίθετη….
     
  5. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Ανάλογα τι αναζητά κανίς
     
  6. kiss_me

    kiss_me Regular Member

    Όταν παλιά μου άνοιξαν την πόρτα του χώρου, κ πρωτο-ανακάλυψα τις....υποτακτικές τάσεις μου, παλιά λέμε εεε!, έγινε έτσι, μέσω διαδικτύου...
    Ο τότε Κύριος μου, ήταν Master στην διαδικτυακή επικοινωνία! Πέρασαν 5 μήνες που έλιωνα καθημερινά στο μσν κ στα δάχτυλά μου...
    Ο συγκεκριμένος -παντρεμενος, αστος, παραδοσιακός - δεν ήθελε τίποτα να του χαλάσει την "ιδανική σύμβαση" που ζούσε κ απεύφευγε επαφή για αυτό κ η άλλη σκλάβα που είχε ήταν στον...Καναδα(!!!) κ ουδέποτε την είχε δει κ ουδέποτε το σκόπευε...

    Επίμονα ζήταγα - με τον τρόπο μου συναντηση - κ όταν αυτή έγινε την θυμάμαι σχεδόν μαγική... Ποσο ανόητη που μοιάζει τώρα, αυτή η συνεύρεση...
    Μετά απο την πρώτη συνάντηση όμως, έγινε φανερό σε μένα (κ ας μην είχα καμία εμπειρία πιο πριν -δεν ήξερα το φόρουμ για να κατανοώ καλύτερα), ότι είναι διαδικτυακός Master κ απο μακριά τα πήγαινε καλύτερα από ότι απο κοντά  για αυτό κ τον....αποστράτευσα  

    Οπότε αγαπητή justholdme, αν δεν έχεις πέσει σε τέτοια περίπτωση, μπορεί να ξεκινησει μέσω διαδικτύου κ τ/φ, αλλά σίγουρα δεν αρκεί...
    Κατά τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω με την sapfw 
     
  7. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Re: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Ειχε αυτη τη θεωρητικη προσεγγιση που πουλαει πολυ σε διαδυκτιακους τοπους:jerkit βλ φορουμ) αλλα ελειπε η πρακτκη προφανως και οπως αποδειχτηκε με πρακτικο τροπο η θεωρια δεν τον εσωσε(βλ αποστρατευση)
     
  8. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    no pain no game...
     
  9. Justholdme

    Justholdme Regular Member

    Απάντηση: Re: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Έχει βρωμίσει ο τόπος από διαδικτυακούς masters…!!!!!!!!!!!!
    Προσφέρει ασφάλεια αυτό και απλή ικανοποίηση της στιγμής χωρίς καμία υποχρέωση?? Αναρωτιέμαι…masters του forum θα ήθελα την άποψη σας … όπως και όλων των υπολοίπων φυσικά…
     
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    αν θες τη γνώμη μου, αυτό είναι ένα νέο -πολύ καλό- θέμα
     
  11. Justholdme

    Justholdme Regular Member

    Απάντηση: Re: Εικονική πραγματικότητα bdsm..???

    Είναι ένα θέμα που απασχολεί πολλούς πιστεύω στην ''εύκολη'' πραγματικότητα του δικτύου...στην ικανοποίηση της στιγμής χωρίς κανένα απολύτως ρίσκο, παίζοντας εύκολα με την ψυχική ισορροπία του υποτακτικού, αφελείς υποτακτικοί ιμιτασιόν masters..εικονικό bdsm...το να βλέπεις τα μάτια του master σου όταν σου επιβάλει την τιμωρία που σου αρμόζει με ποιά γραμματοσειρά μπορείς να το γράψεις?...!!! 
     
  12. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Φαντάζομαι πως μπορείς πάντα να διακόψεις την επικοινωνία αν αυτό είναι κάτι που δεν σε γεμίζει. Στο χέρι μας δεν είναι?? ​