Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειναι οι επαγγελματιες αφεντρες (pro dommes) πουτανες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Humiliatedsub, στις 22 Μαρτίου 2018.

  1. Penthesilia

    Penthesilia New Member

    Αναλογα πώς το πάρει κανεις. Η μια εχει ανοιχτά τα ποδια και σκέφτεται τι πρεπει να αγοράσει στο σουπερμάρκετ και τι ώρα να κλείσει ραντεβού στη νυχού της, η άλλη πρεπει να ακούει τον πελάτη της και να τον κάνει να πει περισσοτερα από τη στιγμή που πληρώνεται με την ώρα που αφιερώνει στον πελάτη της
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Άλλο να συζητάς και να έχεις καλές σχέσεις με τη μάνα σου κι άλλο να μιλάς για καθαρά προσωπικά σου θέματα σε αυτή.Η μάνα σου δεν είναι κολλητή σου για να παραπονιέσαι σε αυτή για τα προσωπικά σου ζητήματα.

    Μερικοί όντως μπορεί να το κάνουν αυτό που λες αλλά για μένα η κάθε σχέση πρέπει να είναι αρκετά ξεκάθαρη ως προς το είδος της.

    @Λύσανδρος
    Μη μου βάζεις ιδέες 
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ούτε εγώ έχω "απαγορευμένες σκέψεις", και ιδέες. Ας αφήσουμε τη φαντασία μας και το μυαλό μας να εκφραστούν ελεύθερα κι απεριόριστα και καμιά φορά. Πολλή καταπίεση πια ρε παιδάκι μου...  

    Σ.Σ.: Τώρα διάβαζα εκείνο που έγραψες σε εκείνο το νήμα και εμπνεύστηκα.  
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Παντός η λέξη
    παρηγορήτρια παίζει πολύ τελευταία στο forum ,τι στο καλό κολλητική ασθένεια είναι και κολλάει μέσο net  
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Tα πράματα είναι πολύ πολύ απλά...
    Οποιαδήποτε σχέση ορισμένης διάρκειας για την παροχή σεξουαλικών υπηρεσιών με αντιμισθία είναι πορνική.
    Αυτό δεν είναι κάτι το ε-π-ι-λ-ή-ψ-ι-μ-ο-ν...
    Αν θέτε να τις λέτε πουτάνες, αφέντρες, κυρίες, φρούτα ή αεροπλανοφόρα δεν παίζει απολύτως κανένα ρόλο...

    Το ζητούμενο είναι να "εκτονωθεί" (sic) ο πελάτης...
    Αν το κάνει ιεραποστολικώς ή σε οποιαδήποτε στάση ή με δυο ξυλιές στα πωπά ή με τας απαραιτήτους προς τούτο "συσκευάς και διατάξεις" ή δεμένος ή λυτός ή υπακούοντας και με αφορμή οποιεσδήποτε πρακτικές και μεθόδους ή εκείνη την στιγμή στον χώρο του συμβάντος ή μετά, έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με τα ζητούμενα του πελάτη, που διευκολύνονται/υποστηρίζονται τεχνικά από τον/την ιερόδουλο σε κάθε επίπεδο.
    Ομοίως και αν ζητηθούν οι υπηρεσίες της/του κάθε είδους επαγγελματία σε δημόσιο χώρο έτσι ώστε να διευκολύνεται το φαντασιακό ζητούμενο του αντισυμβαλομένου με σκοπό την σεξουαλική ικανοποίηση/λειτουργία του πελάτη σε οποιονδήποτε χρόνο/στιγμή.

    Το να είναι θεσμικά, οικονομικά και φορολογικά σύννομος η δραστηριότητα των προσφερόντων τέτοιου είδους υπηρεσίες αποτελεί ξεκάθαρο δείγμα ηλιθιότητας των πελατών, στο πλαίσιο της στρεβλής τους αντίληψης περί οικονομίας συνολικά, που ως γεγονός πιστοποιεί πέραν πάσης αμφιβολίας την ανεπαρκή κοινωνική και πολιτική τους αντίληψη και θέση και την βαθειά ενοχική τους υπόσταση και το ελλειμματικόν της προσωπικότητάς τους.

    Στο ίδιο σκεπτικό εντάσσσεται και η θεώρηση των επαγγελματιών για τον εαυτό τους ως αντιστάθμισμα στις αιτιάσεις του ελλειμματικού αντιληπτικά πελατολογίου τους με σκοπό να απενεχοποιηθούν και οι δυο, υπό το πρίσμα της καταπολέμησης της γνωστικής δυσαρμονίας (κακοφωνίας), που δημιουργείται σε κάθε συναλλαγή/αγορά προϊόντος ή υπηρεσίας.

    Επίσης...
    Το να κάνει κάποιο άτομο το οποιοδήποτε γούστο/χόμπι/καύλα του επάγγελμα είναι καλό πράμα, αυτό άλλωστε δεν είναι που όλοι επιθυμούμε για μας..?

    Επανάληψη για ανακεφαλαίωση και εμπέδωση:
    Η υποκριτική άρνηση των παραπάνω αποτελεί τον ενοχικό πόλο/αφήγημα της καταπιστευμένης βλακείας στα περί το θέμα διαμειβόμενα.

    Το μάθημα της πατριδογνωσίας για σήμερα έλαβε τέλος...
    Αυτά...
     
    Last edited: 23 Μαρτίου 2018
  6. jim28

    jim28 Regular Member

    Δεν θέλω να μακρυγορήσω με αναλύσεις και ορισμούς εννοιών απλά θέλω να γράψω την άποψη μου. Σύμφωνα με την δική μου αντίληψη οι pro dommes ναι είναι πουτάνες εξειδικευμενες.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι οι ψυχούλες, τους συναισθάνονται.  
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Προς τι η ερώτηση δεν καταλαβαίνω, όταν έχει μάλιστα απαντηθεί από τον τίτλο της. Τί ρωτά ο ποιητής, τι θέλει από μας;
     
  9. Η ερώτηση δεν μπορεί να γίνει πιο ξεκάθαρη πιστεύω
     
  10. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Μα αυτό λέω, είναι τόσο ξεκάθαρη που έχει απαντηθεί από τον τίτλο της. Εμείς τι περισσότερο μπορούμε να προσφέρουμε;
     
  11. Οπως ειπα υπαρχει διχογνωμια, επομενως ο καθενας μπορει να πει την αποψη του
     
  12. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εντάξει, παραδέχομαι ότι η ιδέα τυποποίησης των χαρακτηριστικών της νέας αυτής αγοράς είναι στα σπάργανα και χρειάζεται ακόμα δουλειά.