Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εισαγωγή στη σκηνή ( session ) υπό καθεστώς αλλοιωμένης συνειδητότητας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 21 Δεκεμβρίου 2015.

  1. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Στερειτε όμως από τον ετερο και ενδεχομένως από τον εαυτο σας, την απολαυση της ντροπης σας  . Ουτε εγω μιλαω για εθισμένους ανθρώπους  
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν επιτρέπετε και ειλικρινά δεν το παίζω δάσκαλος. Πάνω ακόμη και απ' την συναίνεση, έρχεται η σύνεση.
    Από κει και πέρα ο καθένας και η καθεμία γνωρίζει καλύτερα απ' τον/την οποιονδήποτε/οποιαδήποτε άλλο/η τον εαυτό του/της.
    Παίρνει τα όποια ρίσκα του/της και οι όποιες συνέπειες των επιλογών του/της, είναι πάντα και αποκλειστικά δικές του/της.
    Εγώ κάποια που είναι μαζί μου, την θέλω - τουλάχιστον κατ' επίφαση - εκεί, σε μένα, με το μυαλό ξεκάθαρο.
    Τώρα αν πηδιέται/βουδουσουμιάζει μαζί μου και ονειρεύεται κάποιον άλλο, κολοκυθόπιτα.
    Αλλά δεν την θέλω ούτε στο ελάχιστο "χαλαρή" κατόπιν πόσης αλκοόλ ( για τσιγαρλίκι ή άλλη ουσία με την καμία ).
    Δεν ηθικολογώ, δεν κατακρίνω, αν εκείνη θα την βοηθούσε ή θα της αύξανε την απόλαυση, γούστο και καπέλο της αλλά όχι μαζί μου.
    Ο έλεγχος και η μεγαλύτερη ευθύνη της όποιας σκηνής θα ήταν δική μου. Αλλά με κάποια "χαρωπή" μ' έστω κι ελάχιστη χημική "υποβοήθηση".
    Στενά πέρα δώσε δεν τα θέλω. Αφού θα ένιωθα ότι θα ήμουν εγώ στην υπηρεσία της όποιας καύλας της κι όχι το αντίστροφο
    ( αφού αντί να χαλαρώσω λίγο κι εγώ. Θα είχα στραμμένη σχεδόν τελείως την προσοχή μου σε κείνη ).
    Και τα topping from bottom έστω και τα "έμμεσα" ( γιατί εγώ έτσι θα το εκλάμβανα ), δεν μου αρέσουν.
    Την όποια γυναίκα την θέλω να έχει πλήρη συνείδηση του που βρίσκεται, του με ποιον βρίσκεται και του τι κάνει.
    Και αν χωρίς ποτό ή κάποια ουσία θα ζοριζόταν κάποια πράγματα μαζί μου ή για μένα να τα έκανε, τόσο το καλύτερο.
    Αυτό κι αν με φτιάχνει ακόμη περισσότερο, αφού είμαι και σαδιστής και δεν το έκρυψα ποτέ μου.

    Άποψη  
     
    Last edited: 22 Δεκεμβρίου 2015
  3. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Μιλάμε για ψευδαίσθηση ύπαρξης αντίληψης και συνειδητότητας, επειδή ακριβώς έχουμε συνηθίσει τον οργανισμό μας να λειτουργεί υπό την επήρεια του <όποιου> θεωρούμε εμείς ελαφρύ...Δεν υφίσταται, στην πραγματικότητα. Ακόμα και η χαλάρωση μέσω ενός ποτού που επιδιώκουμε για να αμβλυνθεί μια εσωτερική μας αντίσταση, αμβλύνει ουσιαστικά τα επίπεδα.

    Και ναι, κι εγώ το κάνω.
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Με συγχωρείς αν ρωτάω κάτι προσωπικοειδοειδές, αλλά αυτό γίνεται εν γνώσει του παρτενέρ σου;
     
  5. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Χαλάρωσε κι απόλαυσέ το λοιπόν!  

    Δεν το βρίσκω κακό αν θες για παράδειγμα να απολαύσεις ένα πρωκτικό που ως νευρόσπασμα να μην μπορείς το να πιεις ενα ποτάκι και να χαλαρώσεις ή να βάλεις πιθανόν λίγη κρεμα που θα μουδιάσει προσωρινά λίγο την περιοχη για να γίνει πιο εύκολο...Νοουμένου ότι ξέρεις οτι είσαι σε χέρια που δεν θα σε καννιβαλίσουν μιλάω πάντα...
     
  6. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Αυτό το "νοουμένου" είναι που κάνει την μεγάλη διαφορά. Γιατί τίποτα δεν υπο-νοείται  

    Χαλαρώνω κι απολαμβάνω σαφώς, αλλά δεν θα πράξω όσα είχα στο μυαλό μου να κάνω. Όταν θα είναι να το κάνω, τόσο εγώ όσο κι η παρτενέρ μου, δεν θα έχουμε κάνει χρήση.
    Η χρήση τοπικής αναισθητικής κρέμας στον πρωκτό επίσης πρέπει να γίνει με προσοχή, μια που αναφερθήκαμε σ' αυτό. Μπορεί ακριβώς λόγο μη-αίσθησης έντονου πόνου να προκαλέσεις βλάβη.
     
  7. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Γι αυτό ανέφερα ότι πρέπει να ξέρεις ότι ο άλλος δεν θα το εκμεταλλευτεί με την κακή έννοια...
    Γενικά πιστεύω πως αν είναι να είναι κάποιος υπό την επήρροια κάποιας μη υπερβολικής ουσίας είναι σημαντικό να είναι σε προστατευμένο περιβάλλον και με άτομο/α της απολύτου εμπιστοσύνης του.
     
  8. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Προφανώς!...απλά δεν πρέπει να είναι πλήρες το "σετ",
     
  9. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Define "Σετ" pls
     
  10. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Αυτό  
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Παιδάκια μόνο μια υποσημείωση...
    Η αναισθητική κρέμα στο κωλαράκι μάλλον δεν αλλοιώνει την συνειδητότητα...
    Τώρα αν έχει τέτοια επίδραση αν την καταπιείς, την σνιφάρεις ή την καπνίσεις,
    θα σας γελάσω... 
     
  12. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Αλλοιώνει την αίσθηση όμως αρα και το κατά πόσο αφήνεσαι στην πράξη μη νιώθοντας τον ίδιο πόνο