Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εισαι Γυναικα Κ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 28 Ιουνίου 2016.

?

Εισαι Γυναικα Κ

  1. Ναι

    37,8%
  2. Οχι

    62,2%
  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Εγώ στον Άρη έχω ανάδρομο δεν ξέρω τη λέτε εσείς  
     
  2. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    πληθυντικός τόσο γρήγορα..?

    @lizard_  
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Εσείς οι πολλοί εννοούσα δεν αναφερομουν σε ενα άτομο ,αλλιώς θα απαντούσα προσωπικά όπως και τώρα καλη ώρα σωστά ;
    Άς μην παίζουμε με τις λέξεις λοιπόν !
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αχαχαχαχαχαχ τωρα το ειδα  
     
  5. Platonistis

    Platonistis Ερωτικός Μύστης

    Θα με ενδιέφερε πολύ να δω μια τέτοια κοινωνία να υπάρχει, τουλάχιστον από αγνή περιέργεια και ακαδημαϊκό ενδιαφέρον, για να τη μελετήσω. Να δω τι προβλήματα θα προέκυπταν, πως θα ένιωθαν γυναίκες και άντρες, αν θα ήταν ικανοποιημένες/οι απ τις ζωές τους κτλπ, και ύστερα να σύγκρινα τα δεδομένα με άλλου είδους κοινωνίες.
    Θα ήθελα να μου δινόταν σε αυτή τη περίπτωση άδεια να παρακολουθώ και να καταγράφω ως παρατηρητής / μελετητής το όλο ζήτημα, και σαν κοινωνικός σύμβουλος ίσως να έδινα συμβουλές αν ζητούσαν την άποψή μου.

    Έχω φανταστεί και εγώ την ύπαρξη κάτι παρόμοιου...

    Πιστεύω πως ως ιδανικότερο σημείο εκκίνησης για κάτι τέτοιο θα ήταν μια παραλλαγή της αρχαίας Αθηναϊκής Δημοκρατίας. Αν θυμάστε καλά, τουλάχιστον πριν τον Πλάτωνα η Αθήνα ήταν ένα μέρος όπου οι άντρες θεωρούνταν ανώτεροι απ' τις γυναίκες, και πολιτικά / θεσμικά. Γυναίκες δε συμμετείχαν στα πολιτικά για παράδειγμα και ήταν θα λέγαμε "δεύτερης κατηγορίας πολίτισσες". Σκέψου κάτι παρόμοιο αλλά με αντιστροφή των ρόλων των φύλων. Δηλαδή Δημοκρατία όπου πολιτικά δικαιώματα έχουν μόνο οι γυναίκες, ενώ οι άνδρες τοποθετούνται στη δευτερεύουσα κλάση.
    Εφόσων έγινε μια φορά με τους άνδρες από πάνω και τις γυναίκες από κάτω, δε βρίσκω κάτι το περίεργο στο να γίνει και το αντίστροφο κάποια στιγμή. Και δε μιλάμε για τη κοινωνία των ούγκα μπούγκα αλλά για τη δημοκρατία υποτίθεται.

    Γιατί αναφέρθηκες σε κοινωνία. Πολιτική είναι η ενασχόληση με αυτά που αφορούν τη Πόλις.
    Πόλις είναι η οργανωμένη ανθρώπινη κοινωνία.
    Άρα πολιτική = η ενασχόληση με τα ζητήματα της οργανωμένης ανθρώπινης κοινωνίας.
    Εξ' ου και αν θέλουμε να ασχοληθούμε με ζητήματα για αυτή τη φανταστική κοινωνία που ανέφερες, πολιτική θα ασκήσουμε κυριολεκτικά.
     
  6. carlos

    carlos New Member

    λοιπον μια εικονα αφιερωμενη στις Κ...απο το μαγικο χερι του Ferri...(θα ποσταρω φωτο κι αλλες σε αναλογα thread)

     
     
  7. Η ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ειναι ενα στοιχειο του χαρακτηρα μου αυτο το ξερουν οσοι με γνωριζουν! 
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    very touching...
     
  9. SENSE! OF TOUCH!......  
     
  10. kαι ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ! αυτα που σε.... κανουν να συγκινεισαι! 
     
  11. oddis

    oddis New Member

    Και εάν δεν χρειάζεται η κοινωνία της Γυναικες Κ της χρειαζόμαστε εμείς
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    ... τόσο το καλύτερο.