Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση εν αγνοία..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος alisaxni, στις 16 Ιανουαρίου 2019.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    όχι βέβαια... για μαλλλάκες ψάχνεις?  
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Αυτό!

    Αναρωτιέμαι επίσης, σχετικά με όσους δεν καταλαβαίνουν πως μπορεί να υπάρξει εκπαίδευση σε άτυπο D/s, κατά πόσο το D/s που κάνουν είναι περισσότερο φετίχα παρά D/s.
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αν βγάλουμε τα πρέπει και τα μη, εσένα πως θα σου άρεσε να γίνεται? προσωπικά, όχι γενικότητες.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    περισσότερο, νομίζω, τίθεται το ερώτημα: επιχειρώ να επιβάλλω την εξυπηρέτηση του φετιχισμού και της κινκιας μου σε κάποιον που δεν ειναι διατεθειμένος να εξυπηρετήσει τον φετιχισμό και τις κινκιες μου, και επιχειρώ να τον εκβιάσω μέσω ευφυών συνηγόρων και σαλιάρηδων να συμβιβαστεί. είναι πολιτικά ορθός ο εκβιασμός μου; είμαι εξ ορισμού θύμα αν δεν υποκύψει ο αντίπαλος;
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  6. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Οτι δλδ τι; θα πάρει τον Κ από το χεράκι και θα του πει "κοίτα να δεις τι γράφουν εδώ μέσα και πόσο άδικα μου φέρθηκες;" η τέλος πάντων να βρει το δίκιο της;
    Μα τι τρελή σκέψη....ακόμα και για μένα....
     
  7. Ας πει η @alisaxni αν την έχει βοηθήσει μέχρι στιγμής το νήμα.
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Υπάρχουν και χειρότερα...
     
  9. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Φετιχια η κινκια άτυπο η τυπικό δεν έχει και πολυ σημασία ο καθένας τι κάνει .
    Το θέμα είναι ότι το πρώτο κιόλας spank που τρώς την ακούς καλά όσο και εν άγνοια σου να γίνεται . Και εκεί επάνω αναρωτιέσαι μου αρέσει δέχομαι, κάθομαι και εκπαίδευομαι σε αυτό θέλω κ'αλλα για μεγαλύτερη απόλαυση γιατί με καυλωνει η ξενερώνω και φεύγω .
     
    Last edited: 19 Ιανουαρίου 2019
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Ξέρετε τι δεν βλέπω ? Ευγνωμοσύνη εκ μέρους σας . Αυτός ο άνθρωπος σας έδειξε έναν καινούργιο κόσμο που όπως λέτε αρχικά σας άρεσε . Επένδυσε χρόνο και ενέργεια να σας μάθει κάποια πράγματα γιατί διαφορετικά δεν θα είχατε ιδέα ούτε τι είναι Κ/υ , ούτε τι είναι D/s ,ούτε τι είναι εκπαίδευση . Αναπτύξατε συναισθήματα που όπως λέτε είναι αμοιβαία και ξαφνικά στα ζόρια νιώθετε εξαπατημένη ...Αυτός πως να νιώθει αραγε που δεν εκτιμήσατε τίποτα ?
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Τόσο συναισθηματικά φορτισμένη συντεχνιακά προσανατολισμένη παραμύθα τα ιερατεία έκαναν εκατοντάδες χρόνια να την ανακαλύψουν, εύγε, ο Γκέμπελς κι ο Ζντάνοφ θάταν πολύ ευτυχείς να τα λέγατε... Οι/η δε σύγχρονοι/η πολιτικοί/ή, που γαμιούνται να βρούν οι άνθρωπες να πουλήσουν τον αέρα που αναπνέουμε, με το νερό τώρα δα το κουτσοκαταφέρνουν, σιγουρα θα ήθελαν στο θινκ-τανκ τους μια τέτοια πηγή σύλληψης επιχειρηματολογίας...
    Αντιθέτως ένιοι απολίτιστοι, βαρβαρικών συνηθειών, δεν αποδίδουν καθημερινές φιλοφρονήσεις και επιβραβεύσεις στον μανάβη πούχει και πουλάει μαρούλια και δεν αποδίδει εύσημα και ευχαριστίες στον οδηγό του λεωφορείου επειδή οδηγεί ή στην κυρία στο πρωτόκολλο που τόσο επιμελώς καταγράφει μια συναλλαγή μας κλπ κλπ...
    Σε κάθε περίπτωση, τεσπά, ο ...καβγάς είναι για το πάπλωμα (στο 1:04:48)

     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Όταν μετράς τις κατινες/κατινους λες και παίζεις "βρες τις διαφορές".

    @alisaxni καλωσηρθες, δική μου συμβουλή, μπορεί να γνωρίσεις και άτομα εδώ μέσα αξιόλογα. Μιλά τους πριβέ ,αυτοί που "φωνάζουν" πιο δυνατά εδώ μέσα δεν αντιπροσώπευουν τους πάντες. Θα μου πεις no shit...