Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση εν αγνοία..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος alisaxni, στις 16 Ιανουαρίου 2019.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Με παίρνει η νύχτα μεθυσμένη
    σε χίλιους όμορφους καημούς
    μα λεύτερος πάντα θα μένει
    και όλο μαζί σου θα 'ναι ο νους...

     
  2. alisaxni

    alisaxni ό,τι με θρέφει, με καταστρέφει

    μαθαίνουμε, φίλτατε, μαθαίνουμε, κι αυτό μόνο ως κέρδος λογίζεται..
     
  3. Thanos320

    Thanos320 New Member

    Η πρώην "άπειρη" (αφού πλέον έχει εμπειρία σχέσης με Κ), δίχνει σημάδια άγχους για την κατάσταση και εν μέρη αναρωτιέται αν έχει μετανιώσει για την έως τώρα στάση της. Μήπως είχε επηρεαστεί από κάποια ταινία, όταν ενθουσιασμένη έκανε την κουβέντα στις αρχές της σχέσης; Επίσης η πρώην άπειρη προσπαθεί να πάρει γνώμες τρίτων, ενώ ξέρει ότι ο Κ μπορεί να παρακολουθεί το νήμα και το αναφέρει η ίδια.Ζηταει γνώμες για την ίδια η για τις διαβάσει ο "Κ" τελικά; Σκέφτηκε η άπειρη ποιο θα είναι το αποτέλεσμα αυτής της πράξης όσον αφορά τη σχέση;
     
  4. Σιγά . Δεν μπήκε με το ΑΦΜ της η κοπέλα.
    Και μθα ερώτηση έκανε που την δικαιούμαστε όλοι να κάνουμε.

    Όχι μόνο μια αλλά όσες θέλουμε. Γι'αυτό δεν είναι το Community και το φόρουμ?

    Ρώτα βρε @alisaxni όσα θες εκεί πέρα..
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Καλημέρα και χρόνια σας πολλά, τουλάχιστον το άβαταρ σας γιορτάζει.
    Να κάνω κι εγώ μια ερωτησούλα, τόσες κάνατε εσείς.
    Eίστε ο Κ της?
    Γιατί αν δεν είστε, δεν πολυκαταλαβαίνω την φύση των ερωτήσεών σας και τον τρόπο που καταλήγετε. Με όλη την καλή διάθεση ρωτάω. Και πάλι καλημέρα σας!
     
  6. alisaxni

    alisaxni ό,τι με θρέφει, με καταστρέφει

    στην εξερεύνηση των συναισθηματων και των αισθήσεων θα θεωρώ τον εαυτό μου πάντα άπειρο για να συνεχίσω να μαθαίνω και να εξελίσσομαι..μπράβο σε εσάς που είστε τόσο expert σε όλα και κρίνετε γιατί εγώ δεν το έκανα, και επειδή δεν ήξερα ότι κάθεστε και μετρατε εδώ την εμπειρία του καθενός σας πληροφορώ ότι την έχω μεγαλύτερη  
    είμαι ανησυχη ως προσωπικότητα και όταν έχω απορίες ρωτάω για να μάθω, εσείς ίσως είστε πιο τυχερός και σας έρχεται η θεία επιφωτιση οπότε σας ζηλεύω.
    αν ένα πράγμα θεωρώ αξιόλογο σε μένα είναι η έλλειψη κουτοπονηριας..
    όχι λοιπόν δεν έκανα το νήμα για να το δει ο σύντροφος μου γιατί δεν είχα ιδέα αν είναι εδώ, το κατάλαβα αργότερα από πράγματα που είδα και συνδυασα.
    και τέλος για να ξέρετε, είμαι τοσο καλό κορίτσι που δεν το αλλάζω ακόμα κι όταν γουστάρω spanking  
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ας ξεκινησουμε αναποδα. Καλως ηρθες και μπραβο που ανοιχτηκες.

    Σχεση χωρις ταμπελες και κανονες. Χμ. Τι ειναι ταμπελες ? ειναι "ποσο κανει" ή "που παμε για Λαρισσα" ?
    Το "Κ" , το "υ" , το "D/s" δεν ειναι "ταμπελες" ? Ειναι λεξεις που σημαινουν κατι πολυ συγκεκριμενο. Ετσι δεν ειναι ?
    εαν αρχισουμε την καραμελα οτι καθενας.καθεμια καταλαβαινει ΟΤΙ θελει, οκ, να λεμε "καρπουζι" και να εννοουμε "παπαγαλος"
    κι οταν λεμε "πιασε ενα κιλο φετα, να εννοουμε μια πτηση Αθηνα-Ηρακλειο, με, αλλα και χωρις Ryanair...
    Ετσι δεν φτανουμε πουθενα. Οι λεξεις ειναι λεξεις, οι ορισμοι ειναι ορισμοι, λενε κατι ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ
    και καλο ειναι να το ξερουμε πριν το χρησιμοποιησουμε.

    Απ αυτα που διαβασα καταλαβαινω οτι μαλλον ΔΕΝ το ηξερες. Οκ, δεν θα σου παρει κανεις το κεφαλι οτι δεν το ηξερες. Συμβαινει.
    Αλλα εαν και εφ οσον εσυ δηλωσες νεα και απειρη, και βρεθηκε ενας καλος "Κυριος" να σε μαθει, το φαουλ ειναι 100% δικο του.
    Θεωρω οτι ο συγκεκριμενος δεν σου φερθηκε εντιμα και εαν θες να χρησιμοποιησεις τα ιδια οπλα και να παιξεις μπαλα στο δικο του γηπεδο,
    πες του απλα οτι ζητας αποδεσμευση, καθως δεν σε ενημερωσε σωστα και εκανε παραβιαση της εμπιστοσυνης.
    Ευχαριστησε τον και ... στο καλο.
     
  8. Thanos320

    Thanos320 New Member

    Σας ευχαριστώ πολύ. Και σεις ο,τι επιθυμείτε!

    Οι ερωτήσεις μου έχουν σκοπό να προβληματίσουν το μέλος που ξεκίνησε την συζήτηση, αλλά και μέσω των απαντήσεων να καταλάβουμε τα πραγματικά κίνητρα του αρχικού post.
    Δεν νομίζω ότι σε "μεγάλο έρωτα" και από τις 2 πλευρές να χρειάζεται "η γνώμη του κοινού".
    Προσωπικη μου άποψη είναι ότι όποτε ρωτάς τρίτο άτομο για προσωπικό σου θέμα ..... ξέρεις ο ιδιος την απάντηση κατά βάθος αλλά δεν τολμάς να την αποδεχτείς....
    Όταν είσαι σίγουρος για τον "μεγάλο έρωτα" απλά διηγείσαι .... δεν ρωτάς ....
    Επίσης πολλές φορές για να διορθώσουμε ένα λάθος οδηγούμαστε σε δεύτερο.(την ενδιαφέρει η "λύση" ή να αποδείξει δημόσια στον Κ ή ακόμη και στον εαυτό της ότι εκείνος έχει άδικο, βγάζοντας στη φορά την κατάσταση χωρίς την συγκατάθεση του).
    Το αστείο με το μήνυμα σας είναι ότι μπορώ να σας ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου : "Είστε η δικηγόρος της ; γιατί δεν την αφήνετε να ρωτήσει η ίδια αν το επιθυμεί;"

    Καλημέρα και σε σας !
     
    Last edited: 18 Ιανουαρίου 2019
  9. alisaxni

    alisaxni ό,τι με θρέφει, με καταστρέφει

    το επιθυμώ και την οριζω εφεξής να είναι όποτε το θέλει..ποτέ δεν αφήνω ευφυή άνθρωπο μακριά μου.

    χρόνια σας πολλά και από μένα
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Να αυτά διαβάζω και λέω, ας ήμουν πάλι 30.....
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Για να γίνω άλλη μια φορά κακός
    Και να κρατήσω το κακό μου όνομα ψηλά.

    Σε μια D/s σχέση δεν υφίσταται το πολύ αυστηροτερο πρωτόκολλο του M/s που η υ είναι σκλαβα '' όλη την ωρα''. Η υ είναι υ στο D/s όταν με τελετουργικό και καυλωτικο τρόπο φορά το κολάρο της.

    Από το σπίτι της και το λαπτοπ της θα πάρει άδεια, για τι, αφού δεν εχει καν επίγνωση των δικαιωμάτων της για να δώσει την συγκατάθεση της....

    Αχ απειρε Κ.... Αχ.....