Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 16 Μαρτίου 2019.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν διαφωνώ.

    Αυτό που προσπαθώ να πω είναι πως όταν παίρνεις μια απόφαση you should own it.

    Για τα *δικά μου* μάτια αυτό σημαίνει ότι έχεις κατανοήσει τι απαιτεί από εσένα αυτό που θες.

    Over and out
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τελικά ο "θόρυβος" τα τραβάει τα τσιπς...
    Αν έχει και "πίκρα" μάλιστα, ζητάει κι ένα χαλαρό blended...
    Με "πίκρα" και με "οργή" του αρκεί ένα καλό κονιάκ ή ένα Γεωργιανό μπράντι...
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Δεν υποτιμήθηκε η άποψή μου, γιατί δεν σχολιάστηκε η άποψή μου αλλά η "γενικολογία" της άποψής μου και ξεκαθάρισα ότι δεν μπορεί να υπάρχει "γενικολογία". Εκεί κάπου βρίσκεται ο "κενός λόγος" που αναφέρει ο @Alpha Wolf.

    Σε εμένα, θεωρείται μονόδρομος αυτό που στέκεται μέσα μου ως το μόνο που βγάζει νόημα.

    Το κομμάτι που σου χτύπησε, χτύπησέ το αλύπητα, όχι ως γενικολογία ή μονόδρομος , αλλά ως θέση ( που είναι), με επιχειρήματα. Με αυτόν τον τρόπο, διευκρινίζεις σε κάποιους που το διαβάζουν και γιατί όχι και σε μένα, τι είναι και τι δεν είναι. Μια ακόμα συγκεκριμένη οπτική είναι πάντα πιο χρήσιμη.

    Το σκέτο - νέτο "δεν είναι μονόδρομος" δεν (μου) λέει τίποτα.
     
    Last edited: 19 Μαρτίου 2019
  4. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    @rea.. Τη θέση σου δεν την βρήκα καθόλου γενικόλογη, αλλά τελείως συγκεκριμένη και σαφή. Δεν λέω πως είναι λάθος, αλλά πως δεν ταιριάζει απαραίτητα σε όλους. Υπάρχουν πολλές προσωπικότητες και η διαχείρηση της καύλας γίνεται με πολλούς τρόπους.

    Δεν "χτυπάω αλύπητα" καμία διαφορετική άποψη από τη δικιά μου, και εδικά στην περίπτωση αυτή δεν υπάρχουν επιχειρήματα. Το τι ευχαριστεί τον καθένα δεν θα το βάλω εγώ σε καλούπια. Αν εσένα σου αρέσει το κρέας και όχι το ψάρι, πως μπορώ να σε πείσω με επιχειρήματα να το φας και γιατί να το κάνω άλλωστε. Απλά λέω πως για τροφή υπάρχει και το κρέας και το ψάρι και τα λαχανικά. Ο καθένας τρώει ότι του αρέσει. Δεν βρίσκω σωστή την άποψη πως υπάρχει μόνο ένα είδος τροφής για όλους τους ανθρώπους.
     
  5. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Ναι ήταν επιλογή μου να εκτεθω.
    Εδώ δείχνουμε τα μουνια μας και τους κωλους μας , σε λίγη ψυχή θα μασησουμε?
    Όμορφη ανοιξιάτικη καλησπέρα κι από μένα (άργησα)
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    η καύλα έχει όσες μορφές θέλει. ανεξάντλητες. την κολακεία την ονομάζουμε κολακεία, είναι μορφή καύλας. κ/υ δεν έχω ακούσει να την ονομάσει κάποιος.
    εισηγήστε να ονομάσουμε κ/υ και την κολακεία; ή να ονομάζουμε τα πάντα κ/υ;
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεν κολαμε στις ταμπελες, απλα, κολαμε τις ταμπελες...  
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    πού να τρέχει τώρα με τις δωδεκάποντες να φύγει; κι αν δεν κυνηγήσεις;
    ας κυνηγήσει ένας ρε παιδιά. ένας!

     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Nope!  
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Σε τι διαφέρει η "επιλογή μάχης" από τον ανταγωνισμό;
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    όχι, αλλά μας το γύρισες απ τις γκουρμεδιές στο gardening και μας τα χαλάς!
     
  12. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Εντάξει το τερμάτισες, μπροστά σε τέτοια επιχειρήματα τι να πω εγώ;.