Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 16 Μαρτίου 2019.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αντιπαρέρχομαι θεωρώντας το αποτυχημένο για την αισθητική μου (ως ειπώθηκε mileage varies) χιούμορ, σας θεωρώ έξυπνο, όχι "εξυπνάκια"
    Από την δημόσια έκθεση,που υπήρξε, μέχρι την αγοραία διαπόμπευση, την οποία και εσείς επισημάνατε, ένεκα (που θα έλεγε ο @cadpmpc ) το κρίνειν εξ ιδίων, παρασάγγας.
    Όσον αφορά τα δύο πρώτα, de gustibus..., το τρίτο όμως είναι μετρήσιμο και όχι υπόλογο στο milage.
    Εσείς προσωπικά φρονώ πως αντιλαμβάνεστε πως η χρήστης δεν θα μπορούσε να τοποθετηθεί χωρίς ν' αναφερθεί επί προσωπικού, το οποίο και δήλωσε πως δεν θα πράξει και κανείς δεν δικαιούται να την ψέξει επ' αυτού, θα κρατούσατε την ίδια στάση σε μία δια ζώσης δημόσια (και όχι αγοραία) συζήτηση; Πιστεύω πως θα συμφωνήστε πως οποιαδήποτε εξ ιδίων και άνευ εμπεριστατωμένης γνώσης τοποθέτηση επί του θέματος θα ήταν επιπέδου
    Παρότι
    μην ανησυχείτε, αν χρειαστεί τα λεχθέντα θα βρουν "σπίτι" και όχι κοινόβιο.

    Ποπ κορν, διαίτης, χωρίς βούτυρο.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Κάθε δράση έχει αντίδραση, @MasterJp

    Εγώ βρήκα χυδαίο το "αγοραίο" but that's just me.
    Αυτό που είδα ήταν κακώς διατυπωμένη ερώτηση, πράγμα που το επισήμανα και ο ίδιος. Δεν είδα καμία διαπόμπευση και η λέξη αυτή είναι βαριά από μόνη της, δεν χρειάζεται κατά τη γνώμη μου κάποιο επιθετικό προσδιορισμό.

    Θα μπορούσε να μην τοποθετηθεί καθόλου αποφεύγοντας τον οποιονδήποτε κίνδυνο. Από τη στιγμή που το έκανε...

    Το τι δικαιούται ο καθένας και τι του δίνει το σύμπαν είναι τελείως διαφορετικά πράγματα.

    Καταλαβαίνω πολύ καλά τι λέτε και συμφωνώ πλήρως με το πνεύμα αυτών που λέτε τόσο εσείς όσο και ο @cadpmpc ωστόσο ο κόσμος μας είναι αυτός που είναι και αδιαφορεί για το τι ευχόμαστε και τι ελπίζουμε και τι περιμένουμε.

    It is what it is.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Δεν χρειάζεται όμως να συμβάλουμε στην διαιώνιση ή την επιδείνωση, για τα υπόλοιπα που αναφέρετε, δεν είστε χθεσινός, συνεπώς γνωρίζετε και ως μαθηματικός οι πιθανότητες σας είναι οικείες.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πρώτος είπα ότι έχουμε βγει εκτός θέματος εδώ και κάτι ώρες.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    @MasterJp
    To low bred
    O @cadpmpc το απηύθυνε σαν απάντηση σ΄εμένα κι εσείς συμφωνήσατε θετικά στην σχετική ανάλυση του, την οποία και επαναλάβατε.
    Επειδή θα μπορούσε το σχετικό ποστ της @de7 να αποτελεί και κραυγή αγωνίας σε μια κατάσταση μη συναινετικής υποταγής, θεωρώ ότι όσοι μεριμνούν να αποσιωπήσουν το θέμα, φέρουν τουλάχιστον ηθική ευθύνη, αν συμβαίνει κάτι τέτοιο.
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Μην υποτιμάτε παρακαλώ τους συνομιλητές σας, εν προκειμένω την @de7
     
  7. lexy

    lexy .ti.va.

    ...προς επίρρωση του "αγοραίου" ...
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Δεν υποτιμώ κανέναν.
    Εντυποσιάζομαι για την αγωνία συγκεκριμένων ν΄αποσιωπείσουν το θέμα.
     
  9. Κύριε @espimain αναγνωρίζω ότι είμαι εκτός του χώρου και του χορού. Παρόλα αυτά ως αναγνώστρια αυτού του νήματος εισπράττω αιχμές, στη καλύτερη των περιπτώσεων, για κακοποίηση. Σας απαντάω με τα δικά σας λόγια.

    Το ίδιο και εσείς. Εάν όντως πιστεύεται, έχετε γνώση ή ετι χειρότερα στοιχεία ότι τίθεται θέμα μη συναινετικής υποταγής, κοινώς κακοποίηση. Το παρόν φόρουμ δεν είναι ο αρμόδιος χώρος για καταγγελίες. Ούτε το συγκεκριμένο θέμα προσφέρεται για παιχνίδι εντυπώσεων.


    Ευχαριστώ
     
  10. espimain

    espimain Contributor

     

    Άμα δείτε αυτό θα φταίτε σεις που το είδατε;
     
  11. Θα φταίω και θα μεμφομαι τον εαυτό μου αν γνώριζα και δεν μιλούσα.
    Δεν μιλάω για ικασίες, ούτε για διφορούμενα.
    Η κακοποίηση είναι πολύ σοβαρό θέμα, απαιτεί πολύ λεπτούς χειρισμούς! Όπου υπάρχει οφείλει να καταγγελετε στους αρμόδιους φορείς.

    Για bdsm δεν γνωρίζω, για κακοποίηση γνωρίζω και για να σας απαντήσω όταν είδα μίλησα. Δεν τίθεται θέμα "αν φταίω που τα είδα" στα δικά μου μέτρα και σταθμά. Ο δικός μου κώδικας ηθικής δεν επιτρέπει τα "στραβά μάτια".

    Ευχαριστώ
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Βλέπω τοποθετημένες αριστοτεχνικά δυο σταγόνες από σιρόπι βύσσινο σε δυο παλάμες... Όχι..?