Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαίδευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 16 Μαρτίου 2019.

  1. Harry Demos

    Harry Demos Υγεία, επικοινωνία, επανάληψη.

    Η δεύτερη διατύπωση πλησιάζει περισσότερο την δική μου πραγματικότητα.

    Δίνοντας όμως την εντύπωση ότι κρατω θεση/επαφή, με την σόμπα να διατηρεί ζεστή την αγκαλιά μου...
     
    Last edited: 17 Μαρτίου 2019
  2. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Με προβληματίζει πάντως το γεγονός που εκτός από δύο γυναίκες δεν απάντησε καμία άλλη.
    Και δεν τις "μαλώνω" φυσικά όπως είπε και ο tithon σε ένα άλλο νήμα, απλά αναρωτιέμαι γιατί.
    Σνομπαρουν το νήμα?
    Βαριουνται να απαντήσουν?
    Δεν γουστάρουν απλά?
    Η το δεύτερο ερώτημα μου στο αρχικό νήμα παίζει τελικά πολύ παραπάνω απ ότι νόμιζα ?
     
    Last edited: 17 Μαρτίου 2019
  3. Harry Demos

    Harry Demos Υγεία, επικοινωνία, επανάληψη.

    Ελάχιστες γυναίκες διαβάζουν το νήμα, μα δεν υπάρχει ενδιαφέρον/κίνητρο να απαντήσουν @)
     
  4. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Το πρώτο τσου. Κοιταχτε κάτω κάτω στα κίτρινα γραμματακια , κι αυτά είναι μόνο τα φανερά προφίλ.  
    Το δεύτερο το δέχομαι.
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το τριτο μηνυμα το εχει γραψει κεινος ο Ακατανομαστος.  
    Μετρησα 8 like απο γυναικες.
    Μηπως θελει να πει κατι αυτο?
     
  6. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Το εχω δει να συμβαίνει σε κανά δυο περιπτώσεις.
    Εγώ δεν ήμουν μέσα σε αυτές.

    Υγ: Μη γκρινιάζεις κανελιτσα.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το πιο πιθανο ειναι να μη ειναι μεσα στα κριτηρια, οποτε την αφηνει δια παντος, και περιμενει απλα να εμφανιστει μια καταλληλοτερη.
    Εγω αυτο θα εκανα.
    Τα εχω πει στους ´Άσφαλης και Ανασφαλης´´ τι κανει ο ενας και τι κανει ο αλλος.
    Εαν αυτα που λεω ειναι αρεστα ή οχι, μου ειναι παντελως αδιαφορο.
    Με ενδιαφερει αυτα που λεω να λειτουργουν και να μην ειναι αερολογιες. Και ακριβως εδω ειναι το ωραιο.
     
  8. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Όλοι κάπου το είδαν, κάπου το διάβασαν και κάπου το άκουσαν.
    Κάποιος που να το ζει?
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Απαντάω προσωπικά, όχι ως γυναίκα, αλλά ως μέλος του φόρουμ: δεν βλέπω σε τι να απαντήσω. Τι εννοώ.

    Η πρώτη ερώτησή σας ειναι στρεβλή. Καλεί σε επιλογή ναι-οχι σχετικά με "θεαματικά αποτελέσματα που θα ωφελήσουν και τους δύο".
    Η προσαρμογή /εκπαίδευση ενος υποτακτικού δεν είναι δίαιτα ή σωματική άσκηση, να επιφέρει "θεαματικά αποτελέσματα". Είναι αναπόσπαστο μέρος μιας διαπροσωπικής σχέσης, και ο στόχος της είναι αποκλειστικά αυτό που ανέφερε ο @Arioch:
    Επιπλέον, αν υπάρχουν αποτελέσματα και αν αυτά ειναι ικανοποιητικά για το κυριαρχικό, σε οποιοδήποτε στάδιο της σχέσης, αυτό θα το κρίνει αποκλειστικά το κυριαρχικό μέλος.

    Παρομοίως, και η δεύτερη ερώτηση που θέτετε είναι στρεβλά διατυπωμένη, εφόσον εξαρτάται από την προϋπόθεση να υπάρχουν "θεαματικά αποτελέσματα".
    Απαντήσεις σε ουδέτερη έκδοση της ερώτησης, αν θεωρείται σήμερα εφικτή μια ασύμμετρη σχέση, πήρατε εδώ, όπως και υπάρχουν πολλές τοποθετήσεις σε άλλα νήματα που το επιβεβαιώνουν.
     
  10. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Αυτοί που το ζουν,απλά το ζουν.
    Και το χαίρονται και το απολαμβάνουν.
    Σιγά μην κάτσουν να το γράψουν βρε κανελιτσα μου.
    Και καλά κάνουν αν θες τη γνώμη μου,κάποια πράγματα δεν είναι για να μοιράζονται με τρίτους.
     
  11. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Έχεις δίκιο, το χω αυτό , είμαι της υπερβολής.
    Ευχαριστώ που απάντησες.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Η @estelwen φορεσε το ωραιοτερο βελουδινο γαντι της και ειπε κατι, πολυ συγκεκριμενο, μαλιστα δυο φορες.
    Εγω αν πηγαινα να φαω τις κοτες της, θα μ εριχνε με τη βοϊδοπουτσα αναμεσα στ αυτια,
    (ειδος μαστιγιου, καμια σχεση με τη μελιτζνα-τοιχογραφια).
    Αδικος κοσμος, αδικος...