Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαιδευεται ο Μaster?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Constan, στις 24 Φεβρουαρίου 2008.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Δεν τον χαρίζω Σείριε. Πάνε προ πολλού αυτά. Τώρα ετοιμάζουμε νέο δυναμικό καμ μπακ.
    Αναμένατε σε λίγους μήνες το δίδυμο μας. χεχεχεχεχε!
     
  2. Constan

    Constan Regular Member

    Ευχαριστω οσους απαντησαν πιστευω θα την βρω την ακρη με την βοηθεια φιλικων μου προσωπων
     
  3. theSainOne

    theSainOne Regular Member

    Otan kapoios exei enan Top mesa tou tha exei logika kai ena pososto sub, pisteuo pos kai ta dio ekpedeuode, otan kaneis switch. Pos allios tha ksereis poso ponaei to mastigio an den exeis faei pote kamia?
     
  4. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    Θα σας φανεί εξτριμ, αλλά ναι, απο την εμπειρία μου, η Μίστρες τουλάχιστον, εκπαιδεύεται και απ το σκλάβο Της. Επειδή το θέμα είναι για Μάστερ, σας παραπέμπω σ ένα τόπικ που άνοιξα, με θέμα Πώς Να Ξυπνήσετε Μια Αφέντρα. Όπως έχω ξαναγράψει στο παρελθόν, όταν το συνήθιζα πιο συχνά, θεωρώ ότι ο χώρος δεν ορίζεται απο κανενός τις επιταγές και συνταγές, αφού εκ των πραγμάτων είναι ένα βήμα έξω από τις "νόρμες". Γι αυτό, μην αποκλείετε τίποτα  
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Για παρτο λιγο αλλιως...
     
  6. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    Τακτικοτατα  
    Αν ομως θελετε να καταλαβετε γιατι γραφω κατι τετοιο, μπορείτε να διαβασετε το τοπικ που ανεφερα.
     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor


    Ενας Μαστερ , οφείλει να εκπαιδεύεται συνεχώς και κατα την άποψή μου (αλλά και την εμπειρία μου) η εκπαιδευση αυτή αφορά τον ΙΔΙΟ με τον ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ. Καταρχάς λοιπόν αυτό που οφείλει να κάνει για δικό του καλό αλλα και του όποιου υπό Του είναι να έχει συνεχή και διαρκή επαφή με τον εαυτό του. Να προσπαθεί να έχει οσο το δυνατό καλύτερη σ υ ν α ι σ θ η σ η για τα αισθήματα του, τα θέλω του και τις ανάγκες του, καθώς και τον τρόπο που αυτες δύνανται να πραγματοποιηθούν.

    Η διαρκής και ει δυνατόν ενδελεχής αυτοκριτική και αυτοσυναίσθηση βοηθά ιδιαίτερα στην κατανόηση (γιατι θελω , πως το θελω , μπορώ αυτό που θέλω , είναι δυνατο αυτο που θέλω?)

    Η επόμενη (παραλληλη ) ενασχόλησή του ειναι το υποκείμενο του πόθου Του΄. Ανάλογες διαδικασίες κατανόησης του υπό, εύρεσης των ενδεδειγμένων μεθόδων καθοδήγησης , ελέγχου και εκπαίδευσης.

    Στην περίπτωση τώρα που μιλάμε για τεχνικές , όπως μαστίγωμα bondage κλπ και το διαδικτυο έχει πολλές και χρήσιμες πληροφορίες αλλά και η γνώση κάποιου πραγματικά εμπειρου - παλιότερου θα φανεί χρήσιμη υποθέτω.
     
  8. Hvanois

    Hvanois New Member

    Απάντηση: Re: Εκπαιδευεται ο Μaster?

    Θα γονάτιζα μπροστά στον master,.....
    Μήπως ήθελε κεφαλαίο (M);

    Κατα τα άλλα καλά τα πήγες.
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Τελικα απο τα πρωτοκολλα δυσκολα ξεφευγει κανεις ...
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Εκπαιδευεται ο Μaster?

    μια χαρά το ειπε η D. γιατι αυτό που καταλαβαίνω ότι θέλει να πει ειναι οτι ο Μaster δεν εκπαιδεύεται (τουλαχιστον με την έννοια της μαθήτευσης) , ενώ ο master (m) ε... ισως χρήζει φροντιστηρίου.

    καλά τα λεω Δ.?
     
    Last edited: 20 Μαρτίου 2008
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Εκπαιδευεται ο Μaster?

    Ακριβώς. 
     
  12. Hvanois

    Hvanois New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Εκπαιδευεται ο Μaster?

    Ρώτα την D, θα γονάτιζε σε κάποιον (master) που χρήζει φροντιστηρίου;