Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαιδευμένοι Κυρίαρχοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 7 Νοεμβρίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν θεωρώ πως πρέπει να περάσει από το στάδιο του υποτακτικού Ο Αφέντης, όπως δεν θεωρώ πως για να γίνει κάποιος πετυχεμένος ψυχίατρος πρέπει να περάσει από το στάδιο ψυχικής ασθένειας, ή ένας Αρχιτέκτονας να είναι πρώτα κτίστης για να μπορεί να κάνει μια σωστή δουλειά.

    Όσον αφορά το θέμα του πόνου, Ο Κύριος Electro-pain, μου Είπε πως καλό είναι να γνωρίζει ο Κυρίαρχος τι πόνο και σε τι ένταση προκαλούν κάποια toyς ή κάποιες συσκευές electro.

    Κάποια απ΄αυτά που περιγράφει η famale πιο πάνω είναι πρακτικές που ακολουθούνται εξ όσων έχω μάθει και στην Ελλάδα. Απλά γίνονται σε πολύ κλειστό κύκλο.

    Το μεγαλύτερο πρόβλημα πολλών wannabees είναι πως θεωρούν υποτιμητικό να ρωτήσουν κάποιο άλλο είτε αυτός είναι Κυρίαρχος είτε υποτακτικός ή να παραδεχτούν πως δεν τα ξέρουν όλα με το που ξύπνησαν ένα πρωί. lol
    Αυτή η στάση χειροτερεύει από το γεγονός πως τέτοιοι ανάλογοι wannabees θα τρέξουν πρώτοι να σχολιάσουν και να περιγελάσουν αυτόν που θα ρωτήσει.
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν ειναι απαραιτητο ο/η Κυριρχος να περασει απο το σταδιο του υποτακτικου.
    Ο Κυριαρχος ομως θα πρεπει να εχει την ευχερια να "αγγιζει" την ψυχολογια του υποτακτικου του. Θα πρεπει συχνα πυκνα να εχει την δυνατοτητα να "ερχετε" στην θεση του (νοητικα φυσικα) για να μπορει με αυτον τον τροπο να νιοθει το τι εισπρατει η/ο υποτακτικη του απο Αυτον/ην ανα πασα στιγμη.
    Διαφωνω στα "δεν θεωρώ πως για να γίνει κάποιος πετυχεμένος ψυχίατρος πρέπει να περάσει από το στάδιο ψυχικής ασθένειας, ή ένας Αρχιτέκτονας να είναι πρώτα κτίστης για να μπορεί να κάνει μια σωστή δουλειά"
    Καλη ειναι η εκπαιδευση και φυσικα απαραιτητη μονον οταν καλιεργει καποιος το ταλεντο του.
    Διαφορετικα το αποτελεσμα σε εκπαιδευμενο μεν αλλα αταλαντο δε, θα ειναι ψυχρη και ανευ πραγματικης ουσιας πακτικη με οτι και αν Α/ατος-η ασχολειται.
    Καλα ειπε ο Κυριος Electro-pain και συμφωνω.
    Ο οποιος κυκλος, εστω και με αργους ρυθμους ευτυχως ανοιγει!
    Τις λες τωρα lara[E-p]?
    Ξερεις τετοιους?
    Δεν το πιστευω!!!!!!
    Μα αυτο και αν ειναι σκανδαλο!!!!
     
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    * γελά με την καρδιά της
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Χαίρομαι να σκορπάω και να βλέπω γύρω μου όμορφα χαμόγελα!
    Την αγάπη μου....
     
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    το να είναι κάποιος κυριαρχικός δεν νομίζω να χρήζει και εκπαίδευσης ,όπως και το να είναι κάποιος υποτακτικός ,αν μιλάμε για τέτοια εκπαίδευση ,εγώ προσωπικά την αναγάγω στο βιασμό...
    η εκπαίδευση στον υποτακτικό είναι κάτι σαν ένα παιχνίδι υποταγής και ηδονής
    από την άλλη η εκπαίδευση στον κυρίαρχο δεν έχει να κάνει με κάποιου είδους παιχνιδί υποταγής αλλά καθαρά για λειτουργικούς λόγους ,γιατί όσο είναι κυρίαρχος ειναι ΥΠΕΥΘΗΝΟΣ για μία ανθρώπινη ζωή (μιλάω για σχέση D/s και όχι m/s) οπότε πρέπει να ξέρει τι κάνει και πως να αντιδρά αν πάει κάτι στραβά ,γιατί συνήθως οι οδηγίες που λένε τα sites μιλούν για εξειδανικευμένες καταστάσεις
    από την άλλη ο υποτακτικός και να έχει αυτές τις τεχνικές γνώσεις όταν έχει αφεθεί αρκετές φορές χάνει τον έλεγχο για να κρίνει ,συνήθως αλλά και από την εμπειρία μου ,ο υποτακτικός έχει την τάση να χάνει τον έλεγχο, αλλά αρέσκετε και σε αυτό κιόλας ...

    συνοπτικά ένας κυρίαρχος πρέπει να περνά από εκπαίδευση (τεχνική ) ,ή τουλάχιστον δειαρκώς να μαθαίνει, γιατί εντάξει να λέμε εκπαίδευση ακούγετε κάτι σαν σχολή που ακούγετε αρκετά γελοίο ...

    αυτά