Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαιδεύοντας τον/την sub ή μήπως και ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 29 Ιανουαρίου 2006.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εκτός από κλειστούς ορίζοντες, εγώ θα έλεγα ότι ήταν ξεκάθαρο θέμα επιλογής της φίλτατε...
    Κάτι που για σένα και μένα μπορεί να είναι "βαρύνουσας σημασίας", μπορεί να είναι στοιχείο πλουτισμού...
    Για κάποιον/α άλλο/η δεν είναι...
    Τουναντίον, μπορεί να το θεωρεί βαρετό κι ελιτίστικο...
    Και σένα επειδή πήγες άμεσα η έμμεσα να την κάνεις ν' αλλάξει γνώμη, μακάρι και ν' ασχοληθεί...
    Να σε πει τουλάχιστον αλαζόνα και διάφορα άλλα "όμορφα"...

    Άτομα του είδους που ανέφερες, δηλαδή "Έφη Θώδη"/ Ciao και λοιπά, μου έχουν τύχει κι εμένα...
    Γυναίκες που μετά δυσκολίας έβαζαν μια λέξη δίπλα στην άλλη σε παραπάνω από μια φράση...
    Και να έβγαινε από τον συλλογισμό τους νόημα...
    Και τ' ομολογώ ότι κάποιες φορές δεν κρατήθηκα, και είχα αντιδράσει και αρκετά άκομψα...

    Τεσπα, φαίνεται ότι δεν τους χρειαζόταν να διορθώσουν κάποια πράγματα...
    Και δεν εννοώ μουσικά γούστα...
    Αλλά και σε μένα δεν έφταναν, για να συνέχιζα να έχω πάρε δώσε μαζί τους...
    Γιατί όταν τα προτερήματα στην ζυγαριά γίνονται λιγότερα από τα ελαττώματα...
    Αρχίζεις να κοιτάς και την "τρίχα"...
    Με κάποιους/ες ταιριάζουμε, με άλλους/ες όχι...
    Δεν χρειάζεται, ούτε εμείς να σπάμε την "χολή" μας...
    Ούτε να σπάμε και την δική τους...

    Τώρα, το γιατί κάποιων "αποτελεσμάτων" έμαθα να μην το πολύ κοιτάζω...
    Γιατί γνώρισα και κόσμο με παρόμοιες "δυσκολίες", παρόμοιο "δύσκολο" παρελθόν, τις ίδιες λιγότερες από μένα ευκαιρίες...
    Αλλά που έκαναν εντελώς αντίθετες επιλογές...
    Επειδή το ήθελαν κυρίως εκείνα για τον εαυτό τους...
    Και όχι για να γίνουν αρεστοί/ες η με αποκλειστικό γνώμονα το τι θα είχαν να "λαμβάνειν" από κανέναν και καμία...
    Πόσο μάλλον για να ικανοποιήσουν τον/την Κ τους...

    Άλλο σε κόβω και σε ράβω στα μέτρα μου...Επειδή το γουστάρω και μπορώ...
    Άλλο το "ρούχο" που σου έκοψα κι έραψα, θα το φοράς ακόμη κι αν "φύγω"...
    Επειδή θα σου ήταν χρήσιμο και κάπου αλλού...
    Το πιο πιθανό είναι, ότι αφού φύγω η φύγει η όποια υ...
    Το "ρούχο" μου που πίστευα ότι ίσως και να της έκανε καλό...
    Να το πέταξε στα σκουπίδια...

    Εγώ δεν προσπαθώ να "βελτιώσω" καμία σαν άνθρωπο...
    Έπαψα καν να το σκέφτομαι...
    Και ειλικρινά πια δεν μ' ενδιαφέρει καθόλου...
    Αν κάτι μ' ενδιαφέρει, είναι να κόψω και να ράψω στα μέτρα μου...
    Για να ικανοποιηθώ πρώτα εγώ...
    Δίχως να "εκμηδενίσω" την άλλη...
    Αν της αρέσει, αν την καλύπτει, αν την ευχαριστεί, καλώς...
    Αν δεν της αρέσει...Είναι γεμάτο πορτοκαλιές έξω...  
     
    Last edited: 8 Αυγούστου 2015
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    στα περισσοτερα φιλε μου θα συμφωνησω(μην παρεις και θαρρος χεχεχε)ο ανθρωπος δεν αλλαζει ουτε συμπεριφορα ουτε χαρακτηρα.απλως οδηγειτε σε ενα δρομο που του προσφερει ο Κυριαρχος.και με τον επομενο Κ απλως αλλαζει ο δρομος.μια παρομοια κατασταση πιστευω βιωνουμε τα αγορακια με το στρατο.εμενα προσωπικα ουτε χαρακτηρα μου αλλαξε ουτε συμπεριφορα απλως επι 19 μηνες προσαρμοστικα.αααα εμαθα να στρωνω ομορφα το κρεβατι μου 
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Δεν παίρνω κανένα θάρρος φίλτατε...Εγώ σκέψου που στρατό είχα πάει και μεγάλος, με χρόνια "στρατού" σαν φοιτητής κι ασκούμενος στο εξωτερικό...Αλλά φάκελο, υποφάκελο, καλλιόπη και γυαλισμένη αρβύλα μάστορας ( βάλε κι ένα στρατοδικείο επειδή λαρύγγωσα τον διοικητή μου χαχαχα )...Ακριβώς, προσαρμόζεσαι η όχι, αν και όταν δεν έχεις άλλη επιλογή...Και πάλι μέχρι ενός ορίου...Για ν' αλλάξει κάποιος/α συμπεριφορά η να "σμιλέψει" κάπου τον χαρακτήρα του/της...Πρέπει στα σημεία που θα ήθελε εκείνος/η να επέμβει ( και δεν του επιβάλλεται σε ποια ), να "χαλιέται"...Αλλιώς μάπα το καρπούζι...Παιδεύεται και τον παιδεύουν άσκοπα...Και μιλάμε για βελτίωση, όχι για βουδουμιάρικη εκπαίδευση...
    Υ.Γ. Θυμόμουν τις 5 γραμμές...Νιεχ νιεχ...Τις κόλλησα και τα κατάφερα χαχαχα...Σωστός ο Κύριος Habits...Λακωνικός μα περιεκτικός...Όχι σαν κάποιους κάποιους που αραδιάζουν μπουγάδα χαχαχα...  
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χαχαχαχαχα οταν λειτουργεις υπο πιεση ολα γινονται 
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Γαμώτο, στο τέλος θα με κάνεις να γράφω μια γραμμή χαχαχα...Τ' "ωραίο" είναι ότι "έχω" κι εκείνο...Αλλά το "πλυντήριο" έχει άλλη καύλα για μένα χαχαχα...Αφού μου ζήτησες να μην σε κουράζω με πάνω από 5 γραμμές, το παλεύω...Με βελτιώνεις φίλτατε χαχαχα...  
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    θελει μεγαλη εκπαιδευση και προσπαθεια(και βαρεμαρα βεβαια χεχεχεχε)να πεις αυτο που θελεις με μια γραμμη!!! 
     
  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Η δικη μου ταπεινη γνωμη ειναι οτι ο/η καθε Κ εκπαιδευει τον Sub αναλογαγα με τα Δικα του/της Θελω ...

    δεν νομιζω οτι ειναι ευκολο να εκπαιδευσει τον ανθρωπο γιατι αν δεν κανω λαθος ο καθε ενας μας απο οτι εχω διαβασει καπου καποτε ο ανθρωπος διαμορφωνει τον χαρακτηρα του περιπου στην ηλικια των 3-5 χρονων
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Το 'πιασες. Είπαμε, το γέρικο σκυλί, δύσκολα μαθαίνει καινούρια κόλπα. Κοίτα να δεις πόσο καλός Κ είμαι. Η sub μου ( Σύντροφος? Sub και πολύ της είναι χαχα ) σήμερα μπορούσε να δουλέψει η πρωί η βράδυ. Το πρωί οι ώρες ήταν περισσότερες. Επειδή όμως εγώ ήθελα να την βελτιώσω. Την έστειλα πρωινή βάρδια, να μάθει την σκληρή δουλειά. Όχι γιατί βαριόμουνα και ήθελα να την έχω ελεύθερη απόγευμα και βράδυ. Το καλό της σκέφτηκα, να την στρώσω σαν άνθρωπο χαχα. Εντάξει από 5 γραμμές 2, κάτι γίνεται δάσκαλε...   
     
  9. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    ααααα πανω απο ολα το καλο της υ 
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μωρέ η υ και η κάθε υ, έννοια σου και έννοια μου, το καλό της το κοιτάει ότι κι αν κάνουμε η δεν κάνουμε εμείς, υ είναι όχι Η ( δηλαδή ηλίθια ). Και πάνω απ' όλα είναι γυναίκα...    
     
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    βρε ασε να λεμε καμμια μαλακια να περναει η ωρα χεχεχεχε
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ερωτηση : ο σαδισμος ενος Κ και η "βελτιωση" μιας υ εχουνε καποια σχεση;