Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εκπαιδεύοντας τον/την sub ή μήπως και ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 29 Ιανουαρίου 2006.

  1. Nomad

    Nomad Keyser Sose

  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    πονο 
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Κανε ενα κοπο και γραψε κατι παραπανω  
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    τον πονο 
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ πάντα μαλακίες λέω, κάνω και τίποτ' άλλο? χαχαχα   

    Υ.Γ. Εσύ δεν λακωνίζεις απλά...Μονεμβασιάζεις...Θεός χαχαχα... 
     
  6. ataxia

    ataxia Regular Member

    Γιολοοοοολο..λέιιιι...ιιιι! Πότε παίζει ο Μπάοκ?  
     
  7. Nomad

    Nomad Keyser Sose

    Δεν σας έχω εκπαιδεύσει καλά, θαρρώ...
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  9. ataxia

    ataxia Regular Member

    Ελάτε τώρα ...αφού το λεω καλά πλέον.... 

     
  10. gaby

    gaby Guest

    Το SSC. Απαγωγέας θα γίνει ο σαδιστής Κυρίαρχος για να δει χαρά;  

    Και εξηγούμαι, τι θέλει ο ελευθεριακός σαδιστής; Την αφαίρεση των βαθμών ελευθερίας της σκλάβας; Την ηδονή ή μάλλον το μέχρι τέλους κυνηγι της ηδονής, την παρέκλιση από το γενικά αποδεκτό, τον αξιακό μηδενισμό και πάνω απ όλα την κατίσχυση επί της σκλάβας. Αυτά όλα πρέπει κάπως να μπορούν να εμπαιδωθούν από τη σκλάβα, έστω και μόνον βιωματικά. Λαμβάνοντας υπόψη ότι η κατίσχυση δεν αφορά μόνον το σώμα της σκλάβας, να δεχτεί να υποστεί τους πόνους που θα της επιδαψιλευτούν και που δεν θα υπάρχει πάντα το άλλοθι της ηδονής γι αυτούς, αλλά θα αφορά και την ψυχοσύνθεσή της και τη σκέψη της, χρειάζεται η σκλάβα κάποιας μορφής βελτίωση, να της ανοίξει ο δρόμος να καταλάβει η ίδια τι θέλει και πώς μπορεί να το έχει για να μπορεί να γίνει πρόθυμη (SSC) αποδέκτης όλων όσων θα της γίνουν. Δεν είναι, άλλωστε, τυχαίο, ότι ο υποτασσόμενος καταλήγει να λατρεύει τον υποτάσσοντα  
     
  11. Ναι αλλα δεν θελουν συνειδητα ολες κατι τετοιο... μπαίνουν στο χωρο με αλλες προσδοκιες (πραγματα που εχουν μονο στο μυαλο τους)
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Έτσι νομίζω κι εγώ. Απλά είπα τη γνώμη μου γιατί η σαδισμός μπορεί ταιριάζει με τη βελτίωση. Άλλωστε LaMettrie και Sade του διαφωτισμού ρεύμα ήταν και όχι ευκαταφρόνητο. Οι του Ρουσσώ δεν μπορούσαν να τους αντιμετωπίσουν εύκολα στην απόρριψη του αξιώματος πως ο άνθρωπος γεννιέται μες την φωτεινή καλωσύνη.

    Μη με παρξηγήσετε που κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια, μετά από πολύ και συγκεκριμένη εκπαίδευση σκλάβας απέκτησα συνειδητότητα, αλλά και πάλι οι "άλλες προσδοκίες" ήταν πάντα στο βάθος ή στο λιγότερο βάθος του μυαλού μου μέχρι να καταλάβω ότι ήμουν άπειρα πιο ευτυχισμένη χωρίς αυτές