Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ελλάδα έχεις ταλέντο...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Photographer, στις 26 Μαρτίου 2007.

Tags:
  1. Photographer

    Photographer Regular Member

    Τι θα λέγατε αγαπητοί συμφορουμίτες, εσείς δηλαδή που έχετε κάποιο ταλέντο και καλλιτεχνικές ανυσυχίες σχετικές με τον χώρο να σας δίδονταν η ευκαιρία να τις εκθέσετε στο ευρύ κοινό;

    Ζητάμε ανθρώπους του χώρου με αυθεντικά καλλιτεχνικά έργα που αφορούν τον φετιχισμό το bdsm αλλά και τον ερωτισμό πιο γενικότερα, για την δημιουργία μιας ομάδας η οποία θα εκθέσει τα έργα της σε κάποιο χώρο τέχνης.

    Άν λοιπόν έχετε ασχοληθεί με ζωγραφική, κόμιξ, φωτογραφία, σχέδιο, γλυπτική, ή κάποιας μορφής εικαστική τέχνη, τα θέματα σας έχουν κάποια σχέση με το χώρο, και θέλετε να εκτεθείτε... ήδη είμαστε τρείς...

    Να η ευκαιρία.
    ________________________________________________________________

    So you think you can make art...
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εγώ είμαι μέσα. Μπορεί να κάνω ένα βίντεο. Να με υπολογίζεις!! Μόνο να συνενοηθούμε έγκαιρα. Εγώ έχω φωτογραφική μηχανή καιβιντεοκάμερα 3CCD, οπότε μπορούμε να κάνουμε ότι θες. Αν θες πάρε με τηλέφωνο για μια πρόταση να τη συζητήσουμε.
     
    Last edited: 26 Μαρτίου 2007
  3. SD

    SD New Member

    Να σου πω δεν ξέρω κατά πόσο θεωρείται "artistic" αλλά πάντα ονειρευόμουνα να κάνω μία έκθεση με διοράματα όπως κάνουν οι πλαστιμοντελιστές με σκηνές μάχης κλπ.
    Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση θα ήθελα dungeon scenes και bondage art όπως το παράδειγμα κάποιου γιαπωνέζου τυπά μέρος της δουλειάς του σας κάνω attach. Αυτές οι εικόνες είχαν γίνει posted στο alt.binaries.pictures.erotica.bondage το 1997-1998. Από τότε μου έχει κολλήσει η ιδέα για κάτι παρόμοιο στη κλίμακα 1/12 (barbie size) που κάνουν αντίστοιχα έκτροπα....

    Και θα φέρουμε κριτή τον Ψινάκη......
     
  4. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    Ευχαριστούμε για τις συμμετοχές.

    Η καλλιτεχνική μας ομάδα δημιουργήθηκε και είμαστε πέντε μέχρι στιγμής.
    Δεν θέλω να σας γράψω περισσότερα αυτή την στιγμή, αλλά θα "εκτεθούμε" τον ερχόμενο Σεπτέμβρη.
    Άν παρόλα αυτά κάποιος καλλιτέχνης έχει υλικό και θέλει να συμμετέχει, μπορεί να επικοινωνήσει με πριβέ.

    Ευχαριστούμε
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2007
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    Αν έρθω Αθήνα θα κάτσω να με φωτογραφίσεις(κεκαλυμένα ομως).Ενδιαφέρεσαι;Παίζει εξοπλισμός;
     
  6. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Ελλάδα έχεις ταλέντο...

    Ένας χρόνος πέρασε απο την δημιουργία της καλλιτεχνικής ομάδας του φόρουμ.
    Κάναμε μια συνάντηση, γνωριστήκαμε, μιλήσαμε και αποφασίσαμε, να κάνουμε μια έκθεση σε κάποιο χώρο τέχνης ή έστω σε κάποιο καλλιτεχνικό μπαράκι που φιλοξενεί εκθέσεις.

    Ξεκινήσαμε ο καθένας με τις επαφές που διέθετε μιλήσαμε με υπεύθυνους για χώρους τέχνης, με υπέυθυνους απο καλλιτεχνικά μπαρ όπου είχαν ήδη φιλοξενήσει επιτυχημένες εκθέσεις, αλλά...

    Δυστυχώς οι χώροι είτε ζητούσαν πολύ υψηλό ενοίκιο χωρίς να προσφέρουν και ιδιαίτερη κάλυψη απο τα μέσα ή έστω κάποιες βασικές υπηρεσίες επικοινωνίας με τον κόσμο.
    Άλλες φορές πνευματικά κέντρα δήμων είχαν λίστα αναμονής αρκετών μηνών για τους χώρους τους και με πολυ ελάχιστες παροχές επικοινωνίας συν το κόστος ενοικίασης.
    Κάπου είχαμε απογοητευτεί, κάπου ίσως χαλαρώσαμε κι εμείς και ώσπου φέτος ακριβώς ένα χρόνο μετα...

    Σκάει η πρόταση σαν κεραυνός εν αιθρία.
    Στην έκθεση erotica στο μεγαλύτερο περίπτερο απο όλα ( BDSM @ erotica ).
    Και φυσικά έχουμε την ελευθερία να εκθέσουμε / διαμορφώσουμε το χώρο και ο μόνος υπεύθυνος θα είμαστε εμείς.

    Kάπως έτσι λοιπόν στήθηκε η έκθεση "The art of sin" με ζωγραφική, κόμικς, και φωτογραφία με θέματολογία ερωτισμός και bdsm.

    Αποτέλεσματα; Μέσα σε 3 μόνο μέρες ήρθαν σε επαφή με τα έργα μας περισσότερος κόσμος απ όσος πιθανά θα πήγαινε σε μια καλλιτεχνική έκθεση.
    Και χωρίς επικοινωνιακή χορηγία χωρίς ενοίκια ή οτιδήποτε άλλο.

    Θα ευχαριστήσω όλους όσους μας επισκεύτηκαν καθώς και όσους μας εμπιστεύτηκαν και βοήθησαν με οποιοδήποτε τρόπο.
    Θα ευχηθώ και του χρόνου με περισσότερες συμμετοχές με άλλες μορφές τέχνης.
    _____________________________________________________________________________________
    Ωχ τώρα κάποιοι θα σκεφτούν ότι γράφω πάλι για την erotica ο εμπορευματοποιημένος