Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμμηνος ρυση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SAP, στις 21 Ιουλίου 2015.

  1. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    ΑΥΤΌ είναι επικίνδυνο(για σένα) καθώς δεν πρόκειται για απλό αίμα αλλά για αίμα με ένα μείγμα...απορριμμάτων.
     
  2. astarti

    astarti Love beyond Reason

     
     
  3. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

  4. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Αν και για το νημα ειναι αρμοδιοτερες να απαντησουν οι κοπελλες θα καταθεσω τη δικη μου προσωπικη αποψη. Εχω επανειλημμένως κάνει έρωτα με κοπέλλες κατά την περίοδο της έμμηνου ρύσης. Ήταν πάντοτε ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΟ. Η σύντροφός μου πάντα το αποζητά!
     
  5. didina

    didina ☆☆☆ didina sokolata dina

    Πάντα ήμουν κατά του σεξ στην περίοδο..είναι μία πολύ προσωπική στιγμή της κάθε γυναίκας..
    εγώ δεν νιώθω καθαρή εκεινες τις ημερες και πως να νιώθω αφου το αιμα που αποβάλλεται δεν είναι καθαρό αλλά ακάθαρτο..ακομα και σημερα υπαρχουν γυναικες που δεν γνωριζουν ότι το αιμα που αποβαλλουμε είναι τα μη γονιμοποιημένα ωαρια που εχουμε στις ωοθηκες μας.
    η αληθεια είναι πως η ορεξη για σεξ είναι αυξημενη εκεινες τις ημερες αρκει η γυναικα να μην εχει το λεγομενο πρεμμηνοριακο συνδρομο γιατι μονο ορεξουλες δεν εχει..
    παρολα αυτά μου ετυχε με έναν συντροφο μου που δεν βρισκόμασταν συχνα να μας κατσει να βρεθουμε ενώ ημουν ...
    ηταν απιθανα από θεμα καύλας..
    παρολα αυτά για κανεναν από τους 2 δεν είναι υγιες...εννοείτε ότι τι μπανιο μετα επιβάλλεται..
    εννοείτε ότι χρειαζεσαι προφυλακτικο καθως ανοιγει ο τράχηλος αρα ημαστε πιο εκτεθημενες σε βακτηρια καθως επισης όπως ηδη αναφερθηκε η ενδομητριωση είναι 1η στη λιστα.
    επισης κατι που αγνοουν αντρες και γυναικες..είναι πως το σεξ στην περιοδο δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης.
    και φυσικά υπαρχει παντα και η πισω πορτα για οσες δεν εχουν τετοιο πρόβλημα..
    από εκει και περα...όπως την βρισκει το κάθε ζευγαρι..
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αυτό που αποβάλλεται στην διάρκεια της εμμηνόρροιας δεν είναι τα ωάρια, είναι το τοίχωμα της μήτρας, το ενδομήτριο, το οποίο νεκρώνει αν δεν γίνει εμφύτευση εμβρύου. Το (συνήθως) ένα ωάριο που οριμάζει ανά μήνα, αν δεν γονιμοποιηθεί εκφυλίζεται και διαλύεται στη μήτρα αρκετά πριν την αρχή της έμμηνου ρήσης.
    Τα υπόλοιπα ωάρια παραμένουν στις ωοθήκες.
     
  7. didina

    didina ☆☆☆ didina sokolata dina

    Καθε Μηνα στην ωοθηκη μας ωριμαζουν καποια ωαρια..οταν απελευθερωνονται εχουμε ωορηξια..τα ωαρια περνανε μεσα απο τη σαλπιγγα και περιμενουν να γονιμοποιηθουν..ταυτοχρονα το ενδομητριο παχαινει για να τα φιλοξενησει..αν δεν πραγματοποιηθει συλληψη..τα μη γονιμοποιημενα ωαρια μαζι με αλλα καταλοιπα του ενδομητριου αποβαλλονται με τη γνψστη περιοδο...
    Ενταξει τωρα?
    Εγινα πιο κατανοητη??απλα δεν ημασταν σε μαθημα της ιατρικης και ειπα να το πιο απλα..
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Κανένα πρόβλημα. Πες το απλά όσο θέλεις. Με ακρίβεια μόνο.  
     
  9. Λατρεμένες @didina + @Estelwen καλά τα λετε και οι δυο!
    Εγώ προσωπικά σιχαίνομαι να το κανω όταν έχω περιοδο.

    Όταν ήμουν πολύ μικρή θυμάμαι όντως είχα πολλές ορέξεις μετά το πέρασμα των χρόνων και λίγο πριν την εμμηνόπαυση (!)νιώθω σαν γραια εκατό ετών που της πονανε ολα.. εκνευρισμός κακη διαθεση,ξηρασία χειρότερη της Σαχάρας κτλ κτλ!

    Άρα σίγουρα οχι! Not my thing!
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Aμάν βρε Κράκεν, σταμάτα μπλιό! Δεν σε πιστεύει κανείς με αυτές τις περιγραφές α λα δε ντέι άφτερ!
    Εμ η κυτταρίτιδα, εμ το κενό ανάμεσα στα δόντια (θυμάσαι; χαχαχα), τώρα η βιβλική ξηρασιά.
    Ψεύτρα ε ψεύτρα!  
     
  11. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Είναι γεγονός οτι έχεις πολλές ορέξεις κατα τη διάρκεια..εγώ έτσι το τόλμησα(γιατί ντρεπόμουν κι αισθανόμουν άσχημα) γιατί απλά δεν άντεχα άλλο!!Άν κάνεις μπάνιο όμως πιο πριν δεν έχεις τόσο ροή...άσε που το νιώθεις πιο έντονο
     
  12. Ρε αλήθεια! Άμα δε με με πιστευεις Ελα πιάσε