Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εμφανισιακός ελιτισμός.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Icon, στις 9 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Icon

    Icon New Member

    Αν και είμαι στον χώρο πάνω από 10 χρόνια, συνειδητά και πάντα συναινετικά με τις εκάστοτε sub μου, πρέπει να ομολογήσω πως σε ό,τι αφορά τις επιλογές μου, ήμουν και είμαι πάντα ελιτιστής κάτι που ιδεολογικά με ενοχλεί, αλλά δεν αλλάζει.

    Τα προσωπικά μου εμφανισιακά γούστα παραμένουν ίδια (πολύ αδύνατη, μέτρια προς μικρά στήθη, εκφραστικά μάτια, αρκετά γυμνασμένη, σχεδόν απαραίτητα bi ), όπως και η γενική ηλικία της sub (23-28) καθώς και οι απαιτήσεις μου από αυτήν την στιγμή που εγώ είμαι εξ'αρχής διατεθειμμένος να την ικανοποιήσω πλήρως χωρίς αποκλειστικότητες, ειδικά αν πρόκειται για την κοπέλλα μου.

    Η δική μου εμφάνιση, μου επιτρέπει να επιλέγω και να επιλέγομαι απο όμορφες sub. θεωρούμαι αρκετά εμφανίσιμος από τους άλλους αλλά νομίζω οτι εκπέμπω "αυτό που πρέπει" για την συγκεκριμένη ερωτική επιλογή: εμπιστοσύνη, χιούμορ και διαφορετικότητα.
    Φ

    Το έχω σκεφθεί πάρα πολύ και γνωρίζω ότι στον χώρο υπάρχουν πάρα πολλοί άντρες και γυναίκες που έχουν άλλα εμφανισιακά προτερήματα από αυτά που ικανοποιούν εμένα και τελικά έχω συμφιλιωθεί με αυτόν μου τον ελιτισμό.

    Θεωρώ το Bdsm ένα κυριώς ηδονικό mind game και λιγώτερο power game καθώς στην υπόλοιπη ζωή μου κάθε άλλο παρά dominant είμαι.
    Οι εμπειρίες μου εξάλλου με πάρα πολύ όμορφες sub (για τα δικά μου γούστα) μου απέδειξαν πως όσο πιο όμορφη και ναρκισίστρια είναι μια sub ακόμη και slave, τόσο πιο ικανή είναι στο να ικανοποιεί εγκεφαλικά και σωματικά τον εαυτό της και εμένα.

    Μια άποψη που θεωρώ χρήσιμη να κατατεθεί, κυρίως-ξαναλέω-γιατί για χρόνια ερχόταν αντίθετη με τα γενικότερα ιδεολογικά μου πιστεύω περί 'ισονομίας'...

    Σ/σας χαιρετώ.[FONT="Trebuchet MS"][/FONT]
     
  2. Καλώς σε βρήκαμε φίλε!!!

    Καλά κάνεις - κατ' εμέ - και εκφράζεις τα προσωπικά σου γούστα... είναι δείγμα ειλικρίνιας και όχι ελιτισμού (δηλ. Ανώτερος / κατώτερος σαν άνθρωπος, φύλλο κλπ) από τα όσα διάβασα που έγραψες

    "Θεωρώ το Bdsm ένα κυριώς ηδονικό mind game και λιγώτερο power game καθώς στην υπόλοιπη ζωή μου κάθε άλλο παρά dominant είμαι."

    μας αναφέρεις και εγώ μαζί σου συμφωνώ πως το Bdsm (ή SM ή σαδομαζοχισμός) πραγματεύεται και αφορά την σεξουαλική ηδονή (με την ιδιαίτερη μορφή του)
    και όχι οικονομικα-κοινονικοπολιτικά συμφέροντα (άσχετα αν κάποιοι λίγοι βρίσκουνε ολοκλήρωση μέσα απο εκεί)
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    συμφωνω με τα γουστα σου φιλε...
     
  4. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Απάντηση: Εμφανισιακός ελιτισμός.

    Δυσκολευομαι να κατανοησω το σκεπτικο σου στο συγκεκριμενο σημειο.Θα μπορουσες σε παρακαλω να το αναλυσεις λιγο περισσοτερο?
     
  5. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Εμφανισιακός ελιτισμός.

    εννοεί πως μια νάρκισσος ικανοποιείται και ικανοποιεί καλύτερα από μία που δεν αυτοθαυμάζεται
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    η πρωην γυναικα μου ηταν γυμναστρια νεαρη πολυ εμφανισημη .... δεν βοηθησε πουθενα αυτο για να μεινω στην σχεση .... και οταν χωρισαμε το τελευταιο που ενιωσα οτι χανω ειναι μια γυναικα με ωραια εμφανιση ..... ...
    Αυτο που αγνοεις Ικον ειναι η δυναμη του αλλου ή μαλλον της αλλης ... λεγοντας μιντ γκεϊμς , ουσιαστηκα καταναλωνεις τα αποθεματα της δικης φαντασιωσης .... ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι αυτη καποτε θα τελειωσει και θα αναζητησει μια ποιο νεα , ποιο ομορφη γυναικα .....
    Θα σου προτεινα να δωσεις μια φορα αδεια για λιγο στο mind games team του μυαλου σου και να αφεθεις σε καποιας αλλης το team .... τοτε μονο θα μπορεις με βεβαιοτητα να μιλησεις για ιδεολογια και οχι εγωισμο με αλωθι ...
    Σιγουρα κατι πρεπει να εχει και εκεινη ... καποιο δυνατο χαρακτηριστικο ... αυτο ονομαζεται γοητεια ... εγω πχ εχω αδυναμια στα ωραια χειλει , αλλος στα ματια .. κτλ ...
    Ακομα εμαθα να προσεχω οχι αυτο που μια μινι φουστα αποκαλυπτει ... αλλα αυτο που θελει να κρυψει ....
     
  7. female

    female Contributor



    Άμα μπορείς να "πουλάς", μπορείς και να "αγοράζεις", καθώς λες, και να βρίσκεις την εμφάνιση που σε ενδιαφέρει. Τα γούστα είναι προσωπική υπόθεση. Μέσες- άκρες, μέσα στα συνήθη, και ευρύτατα διαδεδομένα, mainstream στερεότυπα της αγοράς για το τι θεωρείται "όμορφη γυναίκα" βρίσκω τα γούστα σου, με εξαίρεση το μπούστο, όπου οι απόψεις ποικίλουν.

    Τα περί ναρκισσισμού πρώτη φορά τα άκουσα -- αντιθέτως εξ' όσων γνωρίζω, η πλειοψηφία αναζητά λιγότερο εγωκεντρικούς παρτενέρ.

    Περί γούστων λοιπόν γιατί τα πρώην ενοχικά σύνδρομα περί "ισονομίας"; Επειδή στερείς από τις υπόλοιπες την ευκαιρία να απολαύσουν τα ηδονικά σου παιχνίδια του νου;

    Ένα πράγμα δεν κατάλαβα, η αδαής. Το "χωρίς αποκλειστικότητες, ειδικά αν πρόκειται για την κοπέλλα μου."

     
  8. Icon

    Icon New Member

    καλημερα...
    Δεν μιλώ για εγωκεντρισμό, αλλά για ναρκισισμό.
    Εμπειρικά οι πιο όμορφες sub μου, έβρισκαν περισσότερη ηδονή με φωτογραφίες, με το να βλέπουν τον εαυτό τους κλπ.
    Το ίσως ενοχικό σύνδρομο που λες δεν οφείλεται σε αυτό. Γενικά είναι μονογαμικός και ενδιαφέρομαι ερωτικά μόνο για την κοπέλα μου. Δεν έχει να κάνει με στέρηση κάποιας ευκαιρίας, νομίζω τουλάχιστον.
    Μάλλον έχει να κάνει με την δήλωση των προσωπικών μου γούστων στις κοπέλλες.
    Όσο για το χωρίς αποκλειστικότητες, αφορά την άποψη μου ότι η sub και κοπέλα μου δικαιούται να χρησιμοποιεί το σώμα της και το σώμα άλλων, αντρών και γυναικών για την δική της ηδονή, ακόμη κι ανεξάρτητα από εμένα στην βάση μιας ειλικρινούς σχέσης.
     
  9. Icon

    Icon New Member

    Re: Απάντηση: Εμφανισιακός ελιτισμός.

    Η sapfw το εξηγεί σωστά.
    Δεδομένου μάλιστα οτι ανάμεσα στα kinks μου είναι οι φωτογραφήσεις, πολλές φορές θεματικές, η ομορφιά και ο ναρκισισμός πάνε μαζί.
    Είναι απίστευτα όμορφη η στιγμή μετά απο ένα session με φωτογράφηση όταν μετά το sex κοιτάς και σχολιάζεις τις φωτό με την sub.
    Είναι γεμάτη συναισθήματα, χιούμορ, ερωτισμό και μια ένα ιδαίτερο ερωτικό, καλλιτεχνικό κλίμα...
     
  10. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Δηλαδή για να κάνω και έναν απολογισμό. Στην ουσία Icon μας λες ότι είσαι όμορφος και ότι είχες σχέσεις με όμορφες sub. Προσωπικά το βρίσκω τέλειο και θα σου δώσω και συγχαρητήρια (και χωρίς κάμία δόση ειρωνίας..το εννοώ) γιατί έχεις αυτό που θέλεις. Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι ποια η χρησιμότητα και τι τελικά μαθαίνουμε από το παρών νήμα; Προβληματιζόμαστε..ψάχνουμε λύση για κάτι;
    Γιατί εγώ το εξέλαβα σαν αναγνωριστικό κομμάτι σου και νομίζω πως θα ταίριαζε καλύτερα στη βιογραφία του προφιλ σου.
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Εμφανισιακός ελιτισμός.

    zoyzoyna μου μηπως εννοεις οτι μπορει να το κανει για επιδειξη μπας και τσιμπησι καμια υπο?

    Οχι δεν το πιστευω ο φιλος φαινεται σοβαρος.   

    Επι τι ευκαιρια καλως ορισες φιλε και να τα λες οπως θελεις εση.
     
    Last edited: 10 Φεβρουαρίου 2007
  12. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Αγαπητέ MasterPerris ειμαι σίγουρη πως ξέρεις το ρητό: Τα φαινόμενα απατούν!
    Αλλά και αυτό να μην ισχύει δεν ειπα οτι δεν είναι σοβαρός άνθρωπος , ούτε καν το υποννόησα. Απλά κατέθεσα τι πήρα εγώ από το συγκεκριμένο νήμα.