Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενδεχόμενη Εγκυμοσύνη της σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος skia, στις 30 Δεκεμβρίου 2010.

  1. skia

    skia Contributor

    με ποιό τρόπο πιστεύετε ότι πρέπει να αντιμετωπιστεί η εγκυμοσύνη μιας σκλάβας από τον Αφέντη της, όντας και οι δύο σε γάμο αλλά όχι μεταξύ τους ?
     
    Last edited: 30 Δεκεμβρίου 2010
  2. smari

    smari Regular Member

    δύσκολες ερωτήσεις που δεν απαντιούνται με ελαφρά την καρδία...

    και βασικά δεν νομίζω πως είναι ουδείς αρμόδιος να απαντήσει πέραν

    των αναμεμειγμένων.
     
  3. Storm

    Storm Regular Member

    Η σκλάβα από τη στιγμή που είναι ενήλικη και ό,τι κάνει το κάνει με τη θέλησή της, από πού και ως πού δεν έχει μερίδιο ευθύνης;
     
  4. smari

    smari Regular Member

    Storm καλή μου, δεν είδα να υπάρχει κάπου αναφορά για μερίδιο ευθύνης

    ή αν θέλεις να είναι το ζητούμενο ποιος/α έχει την μεγαλύτερη ευθύνη.
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Με σεβασμο εκ μερους και των δυο προς την νεα ζωη που ανευθυνα ποιωντας και οι δυο δημιουργησαν !
     
  6. Storm

    Storm Regular Member

    Το αρχικό ποστ όπου διατυπωνόταν το ερώτημα έγραφε "και ευθύνεται εκείνος".
     
  7. smari

    smari Regular Member

    υπό αυτές τις συνθήκες ζητώ συγνώμη γτ εγώ το ποστ το διάβασα ως έχει.

    Σ ευχαριστώ για την διευκρίνηση.
     
  8. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Το ότι είναι BDSM η σχέση, δεν έχει καμία διαφορά ως προς το πρόβλημα... Η απόφαση είναι των εμπλεκομένων...
     
  9. SyndicateGr

    SyndicateGr New Member

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας


    καταρχην δεν υπαρχουν "πρεπει", και μετα οπως καθε περιπτωση ανεξαρτητα της σχεσης Αφεντη-σκλαβας.
     
  10. Neuton1956

    Neuton1956 New Member

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    Θέμα ιδιαίτατα πολύπλοκο αφ’ εαυτού του, καθώς πλην της βασικής κοινής παραμέτρου, του εγγάμου και των δύο γονέων του κυοφορούμενου εμβρύου, μυριάδες άλλες παράμετροι, καθόλα διαφορετικοί για κάθε πιθανή δυάδα μοιχών, όπως οι υπάρχουσες ιδιαιτερότητες της κάθε υφιστάμενης έγγαμης σχέσης ενός εκάστου των εμπλεκομένων στην σύλληψη του κυοφορούμενου (φύσεως είτε συναισθηματικής, είτε οικονομικής, είτε επιρροής του κοινωνικού-επαγγελματικού-φιλικού-οικογενειακού περιβάλλοντος, κλπ), θεωρητικά θα πρέπει να συμπλεχθούν-συνεξετασθούν, κατ’ αρχήν ανά μοιχό ξεχωριστά, μετέπειτα δε, σε σχέση και με τους δύο εμπλεκομένους ως προς την μελλοντική των κοινή προοπτική, εάν υποθέσουμε ότι αποφασίζουν τελικά να διαβούν τον Ρουβικώνα των υφιστάμενων εγγάμων σχέσεών των, προβαίνοντας ο καθείς τους στην αναγκαία προς τούτο οδυνηρή τομή, όχι απαραίτητα ανάλογη για τον καθένα τους.
    Τούτων δοθέντων, εν κατακλείδι, η BDSMμική ιδιότητα των αναφερομένων στο νήμα μοιχών, αναρωτιέμαι εάν επιβαρύνει ή ελαφρύνει την βάσσανον της όποιας ανάλογης απόφασης των για το μέλλον, τόσον του κυοφορημένου εμβρύου, όσον των ιδίων και των μελών των υφιστάμενων οικογενειών τους, έστω και κατά απειροελάχιστη ποσότητα. Άρα, το τεράστιο ερώτημα, περί του τι κάνουν, παραμένει τεράστιο, πέρα της η BDSMμικής ιδιαιτερότητας των.
    ΥΓ: Προσωπικά νιώθω παντελώς ανίκανος να αρθρώσω συμβουλευτικό λόγο, ούτε ελαφρά ούτε βαρεία τη καρδία, μπροστά στο τεράστιο δίλημμα, παρά μόνο να ευχηθώ την ολιγότερη οδυνηρή επιλογή…
    ΥΓ2: Επ’ ευκαιρία διαζυγίου γνωστής μου, πληροφορήθηκα ότι για το ένα εκ των τέκνων της, διεκδικήθηκε η πατρότητα του, περίπου 8-9 έτη, μετά την γέννηση του, από άγαμο κύριο του φιλικού της περιβάλλοντος, με τον οποίον πλέον και συζεί, μετά των λοιπών τέκνων της. (Λίγο κουτσομπολιό σκέφτηκα ότι δεν βλάπτει).

    Συμπλήρωμα (την κατανόηση σας για την παράλειψη μου λόγω βιασύνης)
    Σε αυτό το φόρουμ, είχα διαβάσει μια παράγραφο πού έγραφε (δεν θυμάμαι από πίο μέλος) ότι « Οι Κυριαρχικοί συνήθως αντιμετωπίζουν τις δύσκολες καταστάσεις περισσότερο ορθολογιστικά και ψύχραιμα χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν έχει συναισθηματικό κόστος και για αυτούς μια τέτοια απόφαση», και μου εντυπώθηκε ως πολύ εύστοχη. Στην προκειμένη όμως περίπτωση, αναθεωρώ το πολύ εύστοχη, καθώς η δυσκολία του προβλήματος που έθεσε ο νηματοθέτης, είναι κατά την γνώμη μου, εκτός του αναμενομένου φάσματος των δυσκολιών, που κατά καιρούς τίθεται στο φόρουμ για συζήτηση..
     
    Last edited: 30 Δεκεμβρίου 2010
  11. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Αφου πάρω μια δυο ανασες να συνελθω......
    εχω να πω τα εξής....

    Ο "Master" (παναθεμα τον) θα επρεπε να γνωρίζει οτι στον 21ο αιώνα ύπαρχει αυτό που λένε ΜΕΘΟΔΟΣ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ!!!!!!
    1)προφυλακτικα!(ναι ναι αυτα τα πλαστικα πραγματακια που βαζεις στο πουλακι σου πανω!
    2)χαπια!ναι κοπελια καταπιε το δεν θα σου πεσει βαρυ!


    μπορω να σου πω πολλα ακομα αλλα λεω να σταματησω σε αυτα.....
    ((Επισης μπορεις να κανεις μια αφαιρεση μητρας η ο αλλος να δεσει οτι πρεπει να δεσει και να μην ειναι γονιμος!!!!)

    Ας ξανα παρω μερικες ανασες....

    Λοιπον........οταν συμβει κατι τετοιο...οπως η σκλαβα να μεινει εγκυος απο τον Αφεντη της ενω και οι 2 ειναι με αλλες οικογενειες φταινε και οι δυο
    και ειναι ανευθυνοι ως προς τις οικογενειςσ τους και ως προς την δικη τους σχεση καθως δεν μπορουνε να είναι εκει και οι 2 για το μωρο!!!!!!

    Επισης βαζουν δυο οικογενεις σε περιπετειες.....


    θα αφησω το νημα εδω καθως αυτη την στιγμη δεν μπορω να το επεξεργαστω και νομίζω πως δεν χρειάζετε περισσοτερο εδω μέσα.....απο κοντα θα είναι καλυτερα.
     
  12. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: ενδεχόμενη εγκυμοσύνη της σκλάβας

    η έκτρωση είναι "out of the question"?